Poniedziałek, 1. 01 – Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok

730 za parafian

1030 + Michalina i Stanisław Tarańscy

       + Marian Borowiec od Grażyny i Bronisława Wójcickich

1500 w intencji misji

Wtorek, 2. 01

 1. + Marian Borowiec od rodziny Kowalskich
 2. + Tadeusz Mazur od pracowników z firmy syna

Środa, 3. 01

 1. + Marian Borowiec od swatowej Janiny Drozd
 2. + Tadeusz Mazur od kuzynki Bernadki z rodziną

Czwartek, 4. 01

 1. + Marian Borowiec od rodziny Winiarskich i Ewy Kozieł
 2. + Tadeusz Mazur od rodziny Dominów

Piątek, 5. 01

 1. + Marian Borowiec od Parafialnego Zespołu Caritas
 2. + Tadeusz Mazur od uczestników pogrzebu

Sobota, 6. 01 – Trzech Króli

730 + Ludwik i Stanisława Kret

1030 + Kacper i Elżbieta Szczęch

        + Marian Borowiec od Marty i Andrzeja Szczęch z rodziną

1500 za parafian

Niedziela, 7. 01

730  za parafian

1030 + Jan Rumak

        + Marian Borowiec od Tadeusza i Stanisławy Szczęch

1500  + Władysława i Eugeniusz Lisowicz i ich rodzice

 1. Przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny . Msza św. i nabożeństwo na zakończenie starego roku o godz. 1500.
 2. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok. Dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w niedzielę. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W sobotę obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy i mirry. Na stoliku z gazetami będą wyłożone zestawy kadzidła i kredy za symboliczną ofiarę. W tą uroczystość polecamy Bogu w naszych modlitwach Ks. Biskupów Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego w rocznicę ich konsekracji.
 4. W Uroczystość Objawienia Pańskiego odbędzie się w Rzeszowie Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy o godz. 1200 z parkingu przy hali sportowej na Podpromiu i przejdzie ulicami miasta do Rynku, gdzie nastąpi złożenie darów w Szopce.
 5. A w naszej parafii w Uroczystość Trzech Króli, po Mszy św. popołudniowej, w Domu Kultury o godz. 1645 odbędzie się Parafialny Opłatek. Spotkanie wszystkich chętnych parafian, aby we wspólnocie parafialnej złożyć sobie Noworoczne Życzenia. Zapraszamy całą rodzinę parafialną, aby wspólnie kolędując dalej przeżywać radość Bożego Narodzenia. Do przygotowania opłatka można dołączyć swój wkład finansowy poprzez ofiarę do puszki.
 6. Wspólnota WSD w Rzeszowie zaprasza członków i sympatyków Stowarzyszenia Przyjaciół WSD Rzeszów na spotkanie opłatkowe. Spotkanie odbędzie się w dniu 7 stycznia (niedziela) w WSD w Rzeszowie. Rozpoczęcie godz. 1000.
 7. We wtorek Msza św. połączona z nabożeństwem do św. Michała Archanioła będzie o godz. 700 a to w związku z rozpoczęciem w tym dniu wizyty duszpasterskiej - kolędy. W tym dniu odwiedzę parafian w Jawczy, Płoninie, Broniakówce i Gipsiarni. Rozpoczęcie od godz. 900. W pozostałe dni Msza św. o 1700. W środę po nowennie do NMP zmiana tajemnic różańcowych oraz spotkanie dla ministrantów i lektorów. W czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu odwiedzę chorych z Komunią św. od godz. 800. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pierwsza sobota wypada w Uroczystość Trzech Króli - nabożeństwo i różaniec fatimski odbędą się po Mszy św. o godz. 1500 .
 8. Chciałem bardzo serdecznie podziękować osobom, które włączyły się w przystrojenie kościoła do obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję za wykonanie stroików zdobiących kościół, przygotowanie Szopki Bożonarodzeniowej. Dziękuję także za ofiarowanie choinek, ich ustawienie, dzieciom, młodzieży za ich ubranie. Scholi i oazie za piękne przygotowanie kolęd i ich wykonanie. Dziękuję również za ogromne zaangażowanie panu kościelnemu, panu organiście i panom szafarzom. Serdecznie dziękuję księdzu Janowi za jego obecność i posługę. Dzięki tym wszystkim osobom mogliśmy bardziej dostojnie, z głębszym przeżyciem obchodzić tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!

Dziękuję również za wszystkie ofiary i dary złożone w czasie Adwentu na rzecz najbardziej potrzebujących parafian. Dziękuję  członkom Caritas za przygotowanie i rozwiezienie paczek świątecznych.

 Dziękuję także za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Na piątek lub inny wybrany dzień do sprzątania proszę: Małgorzata Kmiotek, Barbara Gugała, Marta Sikora, Agnieszka Soboń, Marzena Miciuda, Edward Miciuda i Marta Szczęch..

Poniedziałek, 25. 12 - Boże Narodzenie

0000 + Edward Szczypek w 15 rocznicę śmierci

        za parafian

730 + Edward Szczypek w 15 rocznicę śmierci

1030 za parafian

      + Henryka i Władysław Zapartek

Wtorek, 26. 12 – Świętego Szczepana

730  + Jarosław Kurc

1030 + Marian Borowiec od syna Andrzeja z rodziną  

       + Tadeusz Mazur od rodziny Myrdów

Środa, 27. 12

 1. + Gabriela, Jan i Adam
 2. + Tadeusz Mazur od pracowników z firmy syna

Czwartek, 28. 12

 1. + Stefania Borowiec
 2. + Tadeusz Mazur od pracowników z firmy syna

Piątek, 29. 12

 1. + Władysław i Stanisława Dudek
 2. + Tadeusz Mazur od pracowników z firmy syna

Sobota, 30. 12

 1. + Marian Borowiec od syna Andrzeja z rodziną
 2. + Tadeusz Mazur od pracowników z firmy syna

Niedziela, 31. 12

730  za parafian

1030 + Łukasz Warzybok od rodziny Grzebyków

        + Marian Borowiec od syna Andrzeja z rodziną

1500  + Helena i Stanisław Baran

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu równocześnie Wigilię Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ten dzień w wyjątkowy sposób otwierając swoje serca na Bożą Dziecinę, która do nas przychodzi. Niech wieczerza wigilijna będzie czasem dzielenia się miłością z naszymi bliskimi i radością z narodzenia naszego Zbawiciela.
 2. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św.: Pasterka o północy i następnie o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.
 3. Młodzież Oazowa wraz ze scholą zaprasza parafian do wspólnego kolędowania 45 min. przed Pasterką oraz przed Mszą św. o 1030.
 4. We wtorek drugi dzień Świąt — Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.
 5. W Boże Narodzenie i drugi dzień Świąt po sumie będzie można obejrzeć w kaplicy bł. Józefa ruchomą szopkę mansjonową pana Andrzeja Piecucha.
 6. W środę święto św. Jana Ewangelisty – imieniny obchodzi ks. Biskup ordynariusz Jan Wątroba. Polecajmy go w naszych modlitwach.
 7. W czwartek święto Świętych Młodzianków. Po Mszy św. spotkanie formacyjne I Kręgu Domowego Kościoła.
 8. W piątek po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.
 9. W sobotę po Mszy św. kolędowe spotkanie Akcji Katolickiej.
 10. Następna niedziela to Uroczystość Świętej Rodziny. Jest to również ostatni dzień kończącego się Roku Pańskiego 2017. Msze św. przed południem o 730 i 1030 i Msza św. na zakończenie Starego Roku o godz. 1500 połączona z adoracją i nabożeństwem. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 11. Zwyczajem ubiegłych lat przygotowujemy się do Opłatka parafialnego. Zapraszam wszystkich członków grup parafialnych i wszystkich chętnych parafian do złożenia sobie życzeń i wspólnego kolędowania w Domu Kultury. Opłatek zaplanowany jest w Uroczystość Trzech Króli po Mszy popołudniowej. Szefów wszystkich grup duszpasterskich działających przy parafii prosimy o przygotowanie tego spotkania opłatkowego. Ci, którzy będą chcieli przyjść na opłatek i dołączyć swój wkład finansowy mogą składać ofiary do puszki, która została wystawiona na półce z gazetami.
 12. Dziękuję także za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Na sobotę do sprzątania proszę: Ewa Szczęch, Zofia Kowalska, Renata Grzebyk, Teresa Purpura, Elżbieta Pokrywka, Alicja Kret i Krystyna Kawa.
 13. Składka z ubiegłej niedzieli była przeznaczona na inwestycje parafialne. Zebrano 4900 zł. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.
 14. Zachęcam do sięgnięcia po świąteczną prasę katolicką.
 1. Dobiega końca okres Adwentu, w przyszłą niedzielę Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Pomimo niedzieli powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania mięsa i alkoholu. Wigilia to wyjątkowy dzień w roku. Zachowajmy jego charakter religijny oczekując na narodziny Jezusa, którą to tajemnicę będziemy obchodzić w czasie Świąt. Przed Wieczerzą Wigilijną odczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Podziękujmy za dar Syna Bożego Zbawiciela świata, pomódlmy się o jedność i pokój dla wszystkich ludzi na świecie, za zmarłych z rodziny, bliskich i dzieląc się białym opłatkiem złóżmy sobie życzenia. Nie zapomnijmy przed świętami o najważniejszym, aby pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty i z ludźmi.
 2. Spowiedź w naszej parafii w poniedziałek. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 930. Zapraszam szczególnie starszych i chorych. Początek spowiedzi od 1000 do 1100. Od 1100 do 1130 przerwa, i dalsza część spowiedzi od 1130 do 1200. Potem przerwa. Po południu spowiedź od 1500 do 1600. Przerwa od 1600 do 1630, i dalsza część spowiedzi od 1630 do 1700. Wieczorem Mszy św. już nie będzie.
 3. W niedzielę Wigilii Bożego Narodzenia Msze św. będą o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie. O godz. 2400. Msza św. pasterska. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
 4. Młodzież Oazowa wraz ze scholą zaprasza parafian do wspólnego kolędowania 45 min. przed Pasterką.
 5. Dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania z kl. II Gimnazjum i VII Szkoły Podstawowej w ramach spotkania formacyjnego, proszę o pomoc w ubieraniu choinek w piątek o godz. 1830.
 6. Bóg zapłać sprzątającym kościół w dniu wczorajszym. Dziękuję również za ofiarę. Na sobotę do sprzątania proszę: Regina Bieszczad, Maria Wilk, Krystyna Materna, Grażyna Kotowicz, Anna Soboń, Edyta Wilk i Maria Soboń
 7. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje parafialne. W ubiegła niedzielę zebrano na budowę kościoła pw. Bł. Władysława Findysza w Rzeszowie 1530 zł. Ks. Władysław Srebrny, proboszcz parafii bł. Władysława, serdecznie dziękuje za złożone ofiary - Bóg zapłać.
 8. Msze św. przez cały tydzień będą o godz. 700, za wyjątkiem poniedziałku – dnia naszej spowiedzi parafialnej. Przez cały tydzień trwa nowenna do Dzieciątka Jezus.
 9. W Boże Narodzenie i II dzień Świąt po sumie będzie można obejrzeć w kaplicy bł. Józefa ruchomą szopkę mansjonową pana Andrzeja Piecucha.
 10. Dla zainteresowanych: spowiedź w Lubeni będzie w czwartek, w Budziwoju w piątek i w Tyczynie w sobotę.

Przed południem:

Godz. 930 – Msza święta

Godz. 1000 – 1100 spowiedź

                                        Godz. 1100 – 1130 przerwa

Godz. 1130 – 1200 spowiedź

                                         Przerwa do godz. 1500

Po południu:

Godz. 1500 – 1600 spowiedź

                                         Godz. 1600 – 1630 przerwa

Godz. 1630 – 1700 spowiedź

Wieczorem Mszy św. nie będzie.

Poniedziałek, 18. 12

 1. + Helena Myrda i jej rodzice
 2. + Tadeusz Mazur od ciotki Zofii z Lubeni

Wtorek, 19. 12

 1. + Marian Borowiec od rodziny Szwedów
 2. + Tadeusz Mazur od Jolanty Baran z rodziną

Środa, 20. 12

 1. + Marian Borowiec od rodziny Paśków
 2. + Tadeusz Mazur od rodziny Fornali

Czwartek, 21. 12

 1. + Marian Borowiec od Stanisławy Szczęch z synami z Lubeni
 2. + Tadeusz Mazur od Heleny Owarzany

Piątek, 22. 12

 1. + Marian Borowiec od rodziny Szalachów
 2. + Tadeusz Mazur od Elżbiety i Wiesława Winiarskich z rodziną

Sobota, 23. 12

 1. + Marian Borowiec od brygady MPC-u
 2. + Tadeusz Mazur od rodziny Myrdów

Niedziela, 24. 12

730  + Kacper i Jadwiga Mazur

1030 za parafian

        + Marian Borowiec od córki Krystyny z mężem

Poniedziałek, 11. 12

 1. + ks. Franciszek Dziedzic
 2. + Tadeusz Mazur od sąsiadów Świeradów

Wtorek, 12. 12

 1. + Stanisław Buda i Maria Dobrzańska w 6 rocznicę śmierci
 2. + Tadeusz Mazur od siostry Danuty z rodziną

Środa, 13. 12

 1. + Henryk Solecki w rocznicę śmierci
 2. + Tadeusz Mazur od siostry Stanisławy z rodziną

Czwartek, 14. 12

 1. + Marian Borowiec od żony
 2. + Tadeusz Mazur od brata Janusza

Piątek, 15. 12

 1. + Paweł Żurek
 2. + Tadeusz Mazur od chrześniaka Piotra

Sobota, 16. 12

 1. + Marian Borowiec od córki Krystyny z mężem
 2. + Tadeusz Mazur od chrześnicy Marzeny z rodziną

Niedziela, 17. 12

730  + Paweł i Robert

1030 + Stanisława Solecka w 20 rocznicę śmierci i Ludwik Solecki

        + Tadeusz Mazur od Ireny i Czesława Kotula

1500 za parafian

 1. Przeżywamy II niedzielę Adwentu – niedzielę modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na budowę kościoła pw. Bł. Władysława Findysza w Rzeszowie.
 2. Na tygodniu Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej. Niech nasze uczestnictwo w nich będzie szczególną formą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam dzieci z lampionami do udziału w procesji na początku każdej Mszy roratniej. W poniedziałek i sobotę Msze św. będą o godzinie 700. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie w poniedziałek 18 grudnia.
 3. Parafialna Caritas zachęca do zaangażowania się w pomoc przedświąteczną najbardziej potrzebującym parafianom. W przedsionku wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe a w środku kościoła jest skrzyneczka Caritas na ofiary pieniężne. W zakrystii są przygotowane przez Caritas torby miłosierdzia. Gdyby ktoś indywidualnie chciał napełnić taką torbę produktami żywnościowymi to będzie to piękny akt miłości bliźniego.  Nie zamykajmy serc na potrzebujących i ubogich.
 4. We wtorek zapraszam na Mszę św. i spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum.
 5. We środę będziemy obchodzić kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie. Po Mszy świętej spotkanie dla ministrantów i lektorów oraz spotkanie formacyjne II Kręgu Domowego Kościoła.
 6. W czwartek po Mszy św. spotkanie formacyjne Parafialnego Zespołu Caritas.
 7. W piątek po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Oazowej.
 8. W sobotę rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus.
 9. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – składka przeznaczona na inwestycje parafialne. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1030 katecheza dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
 10. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na sobotę do sprzątania prosimy: Józefa Cupryś, Zofia Kowalska, Anna Materna, Małgorzata Mazur, Agnieszka Sierzputowska, Elżbieta Bajda i Barbara Wanat.
 11. W zakrystii do nabycia są świece na stół wigilijny. Duże – 12 zł., małe 5 zł.

Poniedziałek, 4. 12

 1. + Helena Stohandel w 1 rocznicę śmierci
 2. + Tadeusz Mazur od Eugeniusza i Andrzeja z rodziną z Budziwoja

Wtorek, 5. 12

 1. + Barbara Wróbel od kuzynki Danuty Moskwa z rodziną
 2. + Tadeusz Mazur od ciotki Józefy z Lubeni

Środa, 6. 12

 1. z róży Łucji Szczupiel o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla sióstr oraz za zmarłe siostry
 2. + Tadeusz Mazur od Ryszarda Borowiec

Czwartek, 7. 12

 1. + Jan, Czesław oraz Stanisław Standyło i jego rodzice
 2. + Tadeusz Mazur od pracowników z III LO w Rzeszowie

Piątek, 8. 12

 1. + Ignacy i Waleria Miciuda
 2. + Tadeusz Mazur od Moniki i Jacka z rodziną

Sobota, 9. 12

 1. + Tadeusz i Bronisława Bieda
 2. + Tadeusz Mazur od kolegów i koleżanek Pawła

Niedziela, 10. 12

730  + Edward Domino w 18 rocznicę śmierci

1030 + Marian Borowiec od żony

        + Tadeusz Mazur od strażaków z OSP Siedliska

1500 za parafian

 1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, którego hasłem są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Adwent to czas przygotowania do Bożego Narodzenia i do powtórnego przyjścia Pana Jezusa na Ziemię na sąd ostateczny.
 2. W ciągu tygodniu, oprócz poniedziałku, Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej o godz. 1700, a w poniedziałek o 700. Niech uczestnictwo w nich dorosłych, młodzieży i dzieci będzie szczególną formą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam szczególnie dzieci z lampionami do udziału w procesji na początku każdej Mszy roratniej. Dzieci otrzymają również specjalną adwentową wyklejankę.
 3. Parafialna Caritas zachęca do zaangażowania się w pomoc przedświąteczną najbardziej potrzebującym parafianom. W przedsionku wystawiony będzie kosz na produkty żywnościowe a w środku kościoła jest skrzyneczka Caritas na ofiary pieniężne. Nie zamykajmy serc na potrzebujących i ubogich.
 4. Przyszła niedziela jest niedzielą modlitwy za Kościół na Wschodzie.
 5. W przyszłą niedzielę składka z Mszy św. będzie przeznaczona na budowę powstającego w Rzeszowie kościoła pw. Bł. Władysława Findysza. Na prośbę ks. biskupa parafie naszego dekanatu wspierają to dzieło składką z jednej niedzieli w ciągu roku. Wesprzyjmy, więc to dzieło swoją ofiarnością. Każda ofiara jest bardzo ważna i potrzebna.
 6. We wtorek zapraszam na Mszę świętą i spotkanie, kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum. Na Mszy św. zostaną poświęcone i wręczone kandydatom „Modlitewniki dojrzałego chrześcijanina”. Przed Mszą św. będzie odmawiana koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich, a po Mszy nabożeństwo do św. Michała.
 7. W środę zmiana tajemnic różańcowych, a po Nowennie do Matki Bożej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy II Gimnazjum i VII Szkoły Podstawowej.
 8. W czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Odpust w Hermanowej. O godz. 1200 w kościele Godzina Łaski. Informacje odnoszące się do obietnic związanych z tą modlitwą znajdują się w przedsionku na tablicy ogłoszeń. Na Mszę świętą o godz. 1700 połączoną z poświęceniem i wręczeniem medalików zapraszam dzieci z klasy III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. Po Mszy św. spotkanie Oazy.
 10. Na ołtarzu Matki Bożej została wyłożona Księga trzeźwościowa . Zachęcam do podejmowania postanowień trzeźwościowych na czas Adwentu.
 11. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na sobotę do sprzątania prosimy: Ewa Warzybok-Lichota, Jolanta Bieniek, Lesława Kuryłowicz, Grażyna Winiarska, Dorota Sobczyk, Elżbieta Dudek i Danuta Tłuczek.
 12. W zakrystii do nabycia są świece na stół wigilijny. Duże – 12 zł., małe 5 zł.
 13. Pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatków dzisiaj po mszy popołudniowej, tradycyjnie od strony Budziwoja od Państwa Grzebyków w stronę Lubeni, po przeciwnej stronie kościoła.

Dokładne godziny roznoszenia opłatków:

 • Niedziela: 16-21 od Państwa Grzebyków do Państwa Bieńków;
 • Poniedziałek: 18-21 od Państwa Rutków do Państwa Paśków;
 • Wtorek: 18-21 od Księdza Zapartka do Ośrodka Zdrowia;
 • Środa: 18-21 od Państwa Pasternaków do Pana Kościelnego;
 • Czwartek: 18-21 od Pani Fendryk do Państwa Wilków- domy przy głównej drodze;
 • Piątek: 18-21: Domy przy drodze za Domem Ludowym a następnie domy od Kościoła do Państwa Bieńków;
 • Sobota: 9-21: Rzeki i Broniakówka, a następnie od Państwa Bużów do końca wsi.

 

Kontakt