Warto Posłuchać

Liczba odwiedzających

We have 71 guests and no members online


1. Przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny . Na sumie wystąpią chóry Gaudium i Deo Gloria, po Mszy św. koncert kolęd. Po Mszy św. o godz. 1500 spotkanie kolędowe Akcji Katolickiej.

2. Jutro ostatni dzień 2018 roku. Msza św. i nabożeństwo na zakończenie starego roku o godz. 1600. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. We wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok. Dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w niedzielę. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy i mirry. Na stoliku z gazetami będą wyłożone zestawy kadzidła i kredy za symboliczną ofiarę. W tą uroczystość polecamy Bogu w naszych modlitwach Ks. Biskupów Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego w rocznicę ich konsekracji.

5. W Uroczystość Objawienia Pańskiego odbędzie się w Rzeszowie Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy o godz. 1200 z parkingu przy hali sportowej na Podpromiu i przejdzie ulicami miasta do Rynku, gdzie nastąpi złożenie darów w Szopce.

6. A w naszej parafii w Uroczystość Trzech Króli, po Mszy św. popołudniowej, w Domu Kultury o godz. 1615 odbędzie się Parafialny Opłatek. Spotkanie wszystkich chętnych parafian, aby we wspólnocie parafialnej złożyć sobie Noworoczne Życzenia. Zapraszamy całą rodzinę parafialną, aby wspólnie kolędując dalej przeżywać radość Bożego Narodzenia. Do przygotowania opłatka można dołączyć swój wkład finansowy  poprzez ofiarę do puszki.

7. W środę po nowennie  do NMP zmiana tajemnic różańcowych oraz spotkanie dla ministrantów i lektorów.

8. W czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

10. W pierwszą sobotą odwiedzę chorych z Komunią św. od godz. 800. Po Mszy św. nabożeństwo i różaniec wynagradzający NMP.

11. Chciałem bardzo serdecznie podziękować osobom, które włączyły się w przystrojenie kościoła do obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję za przygotowanie Szopki Bożonarodzeniowej. Dziękuję także za ofiarowanie choinek, ich ustawienie, młodzieży za ich ubranie. Scholi za piękne przygotowanie kolęd i ich wykonanie. Dziękuję również za ogromne zaangażowanie panu kościelnemu, panu organiście i panom szafarzom. Serdecznie dziękuję księdzu Janowi za jego obecność i posługę. Dzięki tym wszystkim osobom mogliśmy bardziej dostojnie i głębiej przeżywać tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!

Dziękuję również za wszystkie ofiary i dary złożone w czasie Adwentu na rzecz najbardziej potrzebujących parafian. Dziękuję  członkom Caritas za przygotowanie i rozwiezienie paczek świątecznych.

12. Dziękuję także za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Na sobotę do sprzątania proszę: Anna Baran, Małgorzata Myrda, Agnieszka Myrda, Iwona Świerad, Halina Dudek, Elżbieta Winiarska i Elżbieta Chyła..

Poniedziałek, 31. 12

1. + Helena i Stanisław Baran

2. + Robert Domino od pracowników z firmy Superspecjalista

 

Wtorek, 1. 01 – Świętej Bożej Rodzicielki

730 + Emil, Eugeniusz i Zofia Borowiec

1030 o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla Weroniki w 18 rocznicę urodzin

  + Robert Domino od pracowników z firmy Dussman

1500 za parafian

    

Środa, 2. 01

1. + Stanisława i Władysław Dudek

2. + Robert Domino od pracowników z firmy Dussman

 

Czwartek, 3.01

1. + Jan Lassota w 1 rocznicę śmierci

2. + Robert Domino od pracowników z firmy Dussman

         

Piątek, 4. 01

1. + Aleksandra, Jan Szpindor i Stanisława Gudyka od wnuczki Stasi z rodziną

2. + Robert Domino od pracowników z firmy Dussman

 

Sobota, 5. 01

1. + Ryszard Kędzior

2. + Robert Domino od Stanisławy i Małgorzaty Rzeźnik

 

Niedziela, 6. 01

730 + Stanisława i Michał Wajda

1030 + Michalina i Stanisław Tarańscy

       + Robert Domino od Stanisława Chyła z rodziną

1500 za parafian

Poniedziałek, 24. 12

1. + Stanisław i Zofia Szczupiel

2. + Robert Domino od rodziny Kucabów ze Słociny

 

Wtorek, 25. 12 – Boże Narodzenie

2400 za parafian

      + Robert Domino od Ewy Kudła z rodziną

730 + Edward Szczypek w 16 rocznicę śmierci

1030 + Jan Rumak i zmarli z rodziny Rumaków

       + Anna Grzebyk od rodziny Antoniego Kowalskiego

   

Środa, 26. 12 – Św. Szczepana

730 + Wiktoria Borowiec

1030  + Bolesław Skoczylas

         + Robert Domino od kuzyna Wacława z rodziną

 

Czwartek, 27.12

1. + Eugeniusz Cupryś

2. + Robert Domino od Edwarda Boczar

         

Piątek, 28. 12

1. + Edward Szczypek

2. + Robert Domino od kuzyna Zenona z rodziną

 

Sobota, 29. 12

1. + Stanisława i Ludwik Kret

2. + Robert Domino od Zofii i Anatola Piterów

 

Niedziela, 30. 12

730 + Józef i Władysława Orłowscy

1030 + Stefania Borowiec

       + Robert Domino od Stanisławy i Małgorzaty Rzeźnik

1500 za parafian

1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Dobiega końca czas naszego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.

2. W poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia. To wyjątkowy dzień w roku. Powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania mięsa i alkoholu. Zachowajmy jego charakter religijny oczekując na narodziny Jezusa, którą to tajemnicę będziemy obchodzić w czasie Świąt. Przed Wieczerzą Wigilijną odczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Podziękujmy za dar Syna Bożego Zbawiciela świata, pomódlmy się o jedność i pokój dla wszystkich ludzi na świecie, za zmarłych z rodziny, bliskich i dzieląc się białym opłatkiem złóżmy sobie życzenia. Niech wieczerza wigilijna będzie czasem dzielenia się miłością z naszymi bliskimi i radością z narodzenia naszego Zbawiciela.

3. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św.: Pasterka o północy i następnie o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.

4. Schola zaprasza parafian do wspólnego kolędowania 45 min. przed Pasterką oraz w pierwszy i drugi dzień świąt przed Mszą św. o 1030.

5. W środę drugi dzień Świąt — Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.

6. W czwartek święto św. Jana Ewangelisty – imieniny obchodzi ks. Biskup ordynariusz Jan Wątroba. Polecajmy go w naszych modlitwach. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W piątek święto Świętych Młodzianków.

8. Następna niedziela to Uroczystość Świętej Rodziny. Na Mszy św. o 1030 gościć będziemy Chóry Deo Gloria i Gaudium. Po Mszy św. koncert kolęd. Po Mszy św. o godz. 15 spotkanie kolędowe Akcji Katolickiej.

9. Zwyczajem ubiegłych lat przygotowujemy się do Opłatka parafialnego. Zapraszam wszystkich członków grup parafialnych i wszystkich chętnych parafian do złożenia sobie życzeń i wspólnego kolędowania w Domu Kultury. Opłatek zaplanowany jest w Uroczystość Trzech Króli po Mszy popołudniowej. Szefów wszystkich grup duszpasterskich działających przy parafii prosimy o przygotowanie tego spotkania opłatkowego. Ci, którzy będą chcieli przyjść na opłatek i dołączyć swój wkład finansowy mogą składać ofiary do puszki, która została wystawiona na półce z gazetami.

10. Dziękuję także za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Na sobotę do sprzątania proszę: Władysława Adamczyk, Jan Warzybok, Andrzej Borowiec, Agata Grzebyk, Maria Szpiech, Teresa Rojek i Stanisława Kotula.

11. Składka z ubiegłej niedzieli była przeznaczona na inwestycje parafialne. Zebrano 4330 zł. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. 

12. Zachęcam do sięgnięcia po świąteczną prasę katolicką.

Poniedziałek, 17. 12

 1. 1. + Anna Grzebyk od córki Renaty
 2. 2. + Robert Domino od pracowników Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego

Wtorek, 18. 12

 1. 1. + Anna Grzebyk z róży Władysławy Lassota
 2. 2. + Robert Domino od pracowników WSPR

Środa, 19. 12

 1. 1. + Anna Grzebyk z róży Władysławy Lassota
 2. 2. + Robert Domino od rodziny Tonderów z Budziwoja

Czwartek, 20.12

 1. 1. + Anna Grzebyk od bratanicy Małgorzaty
 2. 2. + Robert Domino od Bronisława Pietrzyka

Piątek, 21. 12

 1. 1. + Anna Grzebyk od bratowej z rodziną
 2. 2. + Robert Domino od rodziny Soboń

Sobota, 22. 12

 1. 1. + Anna Grzebyk od bratowej z rodziną
 2. 2. + Robert Domino od Joanny i Łukasza Kudła

Niedziela, 23. 12

730 + Jarosław Kurc

1030 + Stefania i Stanisław Róg w rocznicę śmierci

       + Robert Domino od Joanny i Łukasza Kudła

1500 za parafian

 1. 1. Przeżywamy III niedzielę Adwentu nazywaną niedzielą radości. Po Mszy św. o godz. 1030 katecheza dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Na Mszy popołudniowej rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus.
 2. 2. Spowiedź w naszej parafii w poniedziałek. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 930. Zapraszam szczególnie starszych i chorych. Początek spowiedzi od 1000 do 1100. Od 1100 do 1130 przerwa, i dalsza część spowiedzi od 1130 do 1200. Potem przerwa. Po południu spowiedź od 1500 do 1600. Przerwa od 1600 do 1630, i dalsza część spowiedzi od 1630 do 1700. Wieczorem Mszy św. już nie będzie.
 3. 3. Dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania z kl. III Gimnazjum i VIII Szkoły Podstawowej w ramach spotkania formacyjnego, proszę o pomoc w ubieraniu choinek w piątek o godz. 1730.
 4. 4. Bóg zapłać sprzątającym kościół w dniu wczorajszym. Dziękuję również za ofiarę. Na sobotę do sprzątania proszę: Monika Mirowska, Marek Cierpiał-Wolan, Marian Borowiec, Danuta Skoczylas, Eugenia Bekier, Mateusz Wójcik, Henryk Piotrowski i Anna Czop.
 5. 5. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje parafialne. W ubiegła niedzielę zebrano na budowę kościoła pw. Bł. Władysława Findysza w Rzeszowie 1470 zł. Ks. Władysław Srebrny, proboszcz parafii bł. Władysława, serdecznie dziękuje za złożone ofiary - Bóg zapłać.
 6. 6. Msze św. przez cały tydzień będą o godz. 700, za wyjątkiem poniedziałku – dnia naszej spowiedzi parafialnej. Przez cały tydzień trwa nowenna do Dzieciątka Jezus.
 7. 7. Dla zainteresowanych: spowiedź w Lubeni będzie w czwartek, w Tyczynie w piątek i w Budziwoju w sobotę.
 8. 8. W zakrystii można nabyć małe świece wigilijne i opłatki.

Przed południem:

Godz. 930 – Msza święta

Godz. 1000 – 1100 spowiedź

                                        Godz. 1100 – 1130 przerwa

Godz. 1130 – 1200 spowiedź

                                         Przerwa do godz. 1500

Po południu:

Godz. 1500 – 1600 spowiedź

                                         Godz. 1600 – 1630 przerwa

Godz. 1630 – 1700 spowiedź

Wieczorem Mszy św. nie będzie.

 1. 1. Przeżywamy II niedzielę Adwentu – niedzielę modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na budowę kościoła pw. Bł. Władysława Findysza w Rzeszowie.
 2. 2. Na tygodniu Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej. Niech nasze uczestnictwo w nich będzie szczególną formą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam dzieci z lampionami do udziału w procesji na początku każdej Mszy roratniej. W poniedziałek i sobotę Msze św. będą o godzinie 700. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie w poniedziałek 17 grudnia.
 3. 3. Parafialna Caritas zachęca do zaangażowania się w pomoc przedświąteczną najbardziej potrzebującym parafianom. W przedsionku wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe a w środku kościoła jest skrzyneczka Caritas na ofiary pieniężne. W zakrystii są przygotowane przez Caritas torby miłosierdzia. Gdyby ktoś indywidualnie chciał napełnić taką torbę produktami żywnościowymi to będzie to piękny akt miłości bliźniego.  Nie zamykajmy serc na potrzebujących i ubogich.
 4. 4. W środę po Mszy świętej spotkanie dla kandydatów, ministrantów i lektorów.
 5. 5. W czwartek będziemy obchodzić kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie. Po Mszy świętej spotkanie formacyjne I Kręgu Domowego Kościoła.
 6. 6. W piątek po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Oazowej.
 7. 7. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus.
 8. 8. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – składka przeznaczona na inwestycje parafialne. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1030 katecheza dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
 9. 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na sobotę do sprzątania prosimy: Andrzej Piecuch, Janina czopik, Małgorzata Kubicka, Jacek Barlik, Adam Barlik, Elżbieta Baran, Barbara Micał.
 10. 10. W zakrystii do nabycia są opłatki oraz świece na stół wigilijny. Duże – 12 zł., małe 5 zł.

Poniedziałek, 10. 12

 1. 1. + Anna Grzebyk od koleżanek i kolegów z pracy synowej Doroty
 2. 2. + Robert Domino od dyrekcji i pracowników Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie

Wtorek, 11. 12

 1. 1. dziękczynna za otrzymaną pracę syna
 2. 2. + Robert Domino od dyrekcji i pracowników WSPR w Rzeszowie

Środa, 12. 12

 1. 1. + Stanisław Buda i Maria Dobrzańska w 7 rocznicę śmierci
 2. 2. + Robert Domino od dyrekcji i pracowników WSPR w Rzeszowie

Czwartek, 13.12

 1. 1. + Jadwiga i Henryk Soleccy
 2. 2. + Robert Domino od dyrekcji i pracowników WSPR w Rzeszowie

Piątek, 14. 12

 1. 1. + Anna Grzebyk od rodziny Warzyboków
 2. 2. + Robert Domino od dyrekcji i pracowników WSPR w Rzeszowie

Sobota, 15. 12

 1. 1. + Anna Grzebyk od rodziny Anny i Józefa Kowalskich
 2. 2. + Robert Domino od dyrekcji i pracowników WSPR w Rzeszowie

Niedziela, 16. 12

730 + Wiktoria i Władysław Lelek

1030 + Tadeusz i Zofia Dudek

       + Robert Domino od rodziny Tonderów z Budziwoja

1500 za parafian

Poniedziałek, 3. 12

 1. 1. o szczęśliwą operację i zdrowie za wstawiennictwem bł. Józefa dla Jana
 2. 2. + Robert Domino od Iwony i Zbyszka Świeradów

Wtorek, 4. 12

 1. 1. + Kacper i Elżbieta Szczęch
 2. 2. + Robert Domino od rodziny Lisów

Środa, 5. 12

 1. 1. + Anna Grzebyk od koleżanek i kolegów z pracy synowej Doroty
 2. 2. + Robert Domino od rodziny Pelców

Czwartek, 6.12

 1. 1. + Anna Grzebyk od koleżanek i kolegów z pracy synowej Doroty
 2. 2. + Robert Domino od rodziny Szajnów

Piątek, 7. 12

 1. 1. + Maria, Aniela i Feliks Materna
 2. 2. + Robert Domino od rodziny Dymków

Sobota, 8. 12

 1. 1. + Waleria i Ignacy Miciuda
 2. 2. + Robert Domino od Ryszarda Fornal z rodziną

Niedziela, 9. 12

730 za parafian

1030 + Antoni, Zofia i Edward Grzebyk

       + Robert Domino od Ryszarda Fornal z rodziną

1500 dziękczynna z prośbą o dary Ducha św. dla uczestników spotkania koleżeńskiego z rocznika 1952

 1. 1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas przygotowania do Bożego Narodzenia i do powtórnego przyjścia Pana Jezusa na Ziemię na sąd ostateczny.
 2. 2. W ciągu tygodnia, oprócz poniedziałku, Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej o godz. 1700, a w poniedziałek o 700. Niech uczestnictwo w nich dorosłych, młodzieży i dzieci będzie szczególną formą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam szczególnie dzieci z lampionami do udziału w procesji na początku każdej Mszy roratniej. Dzieci otrzymają również specjalną adwentową wyklejankę.
 3. 3. Parafialna Caritas zachęca do zaangażowania się w pomoc przedświąteczną najbardziej potrzebującym parafianom. W przedsionku wystawiony będzie kosz na produkty żywnościowe a w środku kościoła jest skrzyneczka Caritas na ofiary pieniężne. Nie zamykajmy serc na potrzebujących i ubogich.
 4. 4. Przyszła niedziela jest niedzielą modlitwy za Kościół na Wschodzie.
 5. 5. W przyszłą niedzielę składka z Mszy św. będzie przeznaczona na budowę powstającego w Rzeszowie kościoła pw. Bł. Władysława Findysza. Na prośbę ks. biskupa parafie naszego dekanatu wspierają to dzieło składką z jednej niedzieli w ciągu roku. Wesprzyjmy, więc to dzieło swoją ofiarnością. Każda ofiara jest bardzo ważna i potrzebna.
 6. 6. We wtorek przed Mszą św. będzie odmawiana koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich, a po Mszy nabożeństwo do św. Michała.
 7. 7. W środę zmiana tajemnic różańcowych, a po Nowennie do Matki Bożej spotkanie dla kandydatów, ministrantów i lektorów.
 8. 8. W czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. 9. W piątek po nabożeństwie mikołajkowe spotkanie Oazy.
 10. 10. W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Odpust w Hermanowej. O godz. 1200 w kościele Godzina Łaski. Informacje odnoszące się do obietnic związanych z tą modlitwą znajdują się w przedsionku na tablicy ogłoszeń. Na Mszę świętą o godz. 1700 połączoną z poświęceniem i wręczeniem medalików zapraszam dzieci z klasy III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. W tym dniu kandydaci do bierzmowania przeżywać będą swój dzień skupienia w kościele w Tyczynie.
 11. 11. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na sobotę do sprzątania prosimy: Katarzyna Miśtak, Maciej Wdowiak, Mariusz Konkol, Stanisława Głodowska, Renata Panas, Krystyna Błońska i Zbigniew Czopik.
 12. 12. W zakrystii do nabycia są świece na stół wigilijny. Duże – 12 zł., małe 5 zł. Wyjątkowo w tym roku pan organista nie będzie roznosił opłatków po domach. Można je nabyć w zakrystii. Ofiary będą przeznaczone na fundusz kościelny.

Kontakt