Poniedziałek, 29. 04

 1. 1. dziękczynna w 25 rocznicę urodzin Krzysztofa z prośbą o dalsze błogosławieństwo i opiekę
 2. 2. + Emil Szczęch od rodziny Maców i Kurców

Wtorek, 30. 04

 1. 1. + Robert i Sebastian Orgielewscy od cioci Marysi
 2. 2. + Emil Szczęch od syna Wiesława

 Środa, 1. 05

 1. 1. o Boże błogosławieństwo, opiekę NMP dla sióstr z róży Ewy Jachimowskiej i za zmarłe siostry
 2. 2. + Emil Szczęch od wnuków

Czwartek, 2. 05

 1. 1. o pomyślne zdanie egzaminu maturalnego
 2. 2. + Emil Szczęch od Zofii i Ryszarda Grzebyk

  Piątek, 3. 05 – NMP Królowej Polski

730 + Helena i Franciszek Matuła w 8 rocznicę śmierci

1030 za parafian

       + Emil Szczęch od wnuka Łukasza z rodziną

1500  + Antoni Buż w rocznicę śmierci   

Sobota, 4. 05

 1. 1. o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Stefanii i Ryszarda z okazji urodzin od dzieci i wnuków
 2. 2. + Emil Szczęch od Marii i Ryszarda Siwiec z rodziną

 Niedziela, 5. 05

730 + Katarzyna i Józef Krok i Józef i Maria Walusiewicz

1030 o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla strażaków i za zmarłych druhów

       + Zofia i Ludwik Dudek i ich rodzice

1500  za parafian   

 1. 1. Dzisiejsza niedziela, druga niedziela Wielkanocna jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy 75 Tydzień Miłosierdzia. Caritas obchodzi swoje patronalne święto. Składam „Bóg zapłać” za ofiarę jałmużny wielkopostnej złożonej dzisiaj przed ołtarzem. Również dziękuję za wszelkie ofiary i produkty żywnościowe składane w Wielkim Poście na rzecz Caritas, dzięki którym mogliśmy przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących parafian.
 2. 2. Dzisiaj po sumie katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych.
 3. 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny, we wtorek uroczystość św. Wojciecha, w środę wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, w piątek Uroczystość NMP Królowej Polski, w sobotę wspomnienie św. Floriana.
 4. 4. W poniedziałek Msza św. o godz. 700.
 5. 5. We wtorek po Mszy św. spotkanie dla rodziców młodzieży mającej przyjąć bierzmowanie.
 6. 6. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Uczcijmy Maryję modlitwą litanii w kościele lub przy kapliczkach. Zachęcam rodziców i dziadków do gromadzenia przy śpiewie litanii dzieci i młodzieży, aby wspólnie wpatrywać się w Maryję prowadzącą nas do Chrystusa. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej przez cały miesiąc w kościele codziennie po Mszy o 1800 a w uroczystości i niedziele po Mszy św. o 1500.
 7. 7. W środę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do sanktuarium NMP w NIechobrzu.
 8. 8. W środę po Mszy św. i nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 9. 9. W czwartek Dzień Flagi. Wywieśmy na naszych domach biało-czerwone flagi. Po Mszy św. i nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. 10. W pierwszy piątek wypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę.
 11. 11. W pierwszą sobotę od godz. 800 odwiedzę chorych z Komunią św. Po Mszy św. o 1800 i litanii procesja dookoła kościoła (jeżeli będzie odpowiednia pogoda) z figurą Matki Bożej i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
 12. 12. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną, która rozpocznie XI Tydzień Biblijny. W tym roku będzie ona połączona z trzecim Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego.
 13. 13. W przyszłą niedzielę po sumie próba dla dzieci komunijnych.
 14. 14. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Na sobotę proszę do sprzątania: Anna Grzebyk, Zofia Borowiec, Aldona Baran Mac, Józefa Gugała, Halina Krakowiak, Ewa Duda i Barbara Kogut. Również bardzo dziękuję panu Romanowi Warzybokowi za wykoszenie trawy za plebanią. Bóg zapłać.

Poniedziałek Wielkanocny, 22. 04

730 + Genowefa, Adam i Tomasz Grzebyk

      + Roman Sztycharz od sąsiadów Wójcików

1030 + Bolesław Skoczylas

        + Emil Szczęch od syna Bogdana z rodziną

Wtorek, 23. 04

1. za dusze w czyśćcu cierpiące

2. + Emil Szczęch od wnuczki Iwony z rodziną

Środa, 24. 04

1. o Boże błogosławieństwo, dary Ducha św., zdrowie dla sióstr z róży Władysławy Pryk i za zmarłe siostry

2. + Emil Szczęch od rodziny Chyłów

Czwartek, 25. 04

1. + Zofia Gugała od koleżanek i kolegów z rocznika 1952

2. + Emil Szczęch od Edwarda Boczara z rodziną

Piątek, 26. 04

1. + Dorota Salasa

2. + Emil Szczęch od syna Dariusza z rodziną

Sobota, 27. 04

1. o Boże błogosławieństwo dla szafarzy Komunii św. od Emilii Dudek z rodziną

2. + Emil Szczęch od wnuków Damiana i Anety

Niedziela Miłosierdzia 28. 04

730 + Adam i Józef Wilk

1030 + Aniela, Julian i Eugeniusz Gawron

       + Władysław Buż w 100-lecie urodzin

1500  za parafian   

1. Dziś jeszcze Msza św. o godz. 1030, nie ma Mszy św. popołudniowej.

2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego i Wielkanocy. Serdeczne Bóg zapłać paniom Zofii i Ewie, i panom Franciszkowi i Tadeuszowi, którzy przygotowali nam Ciemnicę i Boży Grób, pani Danucie za troskę o szaty liturgiczne i bieliznę ołtarzową.  Strażakom dziękuję za trzymanie straży przy Grobie Pańskim i za ich udział w Liturgii Wigilii Paschalnej i Liturgii Niedzieli Zmartwychwstania. Dziękuję Panu Kościelnemu, który z troską czuwał nad wszystkim, panom organistom za śpiewy, Służbie Liturgicznej Ołtarza — ministrantom, lektorom, szafarzom, różom różańcowym za adoracje w ciemnicy i Grobie Pańskim. Wszystkim, którzy włączyli się liturgię tych dni, scholi, która tak pięknie pomagała nam głębiej przeżywać tajemnice celebrowane przez Kościół. Bóg zapłać. Szafarzom dziękuję za rozdzielanie Komunii św. oraz za zanoszenie Komunii chorym, zaniosą ją również w dniu jutrzejszym, aby chorzy mieli łączność z liturgią świąteczną sprawowaną w kościele. Dziękuję Akcji Katolickiej za czuwanie, adorację Jezusa w ciemnicy i prowadzone rozważania wraz ze śpiewem. Wszystkim wam drodzy parafianie i gościom dziękuję za waszą obecność przez te ostatnie dni, za atmosferę modlitwy, która wypływa z wiary w tajemnice naszego zbawienia.

Życzę wam drodzy parafianie, waszym rodzinom, gościom, jak również wszystkim chorym, którzy nie mogli tu z nami być, aby Chrystus Zmartwychwstały obdarzał swoimi łaskami.

3. Dziękuję paniom za posprzątanie kościoła. Dziękuję za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. Na sobotę proszę do sprzątania: Alicja Klimczak, Ewa Skoczylas, Małgorzata Siwiec, Teresa Borowiec, Maria Siwiec, Wiesław Grzebyk i Anna Grzebyk.

4. Jutro drugi dzień Świąt. Msze św. do południa o 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.

5. Przez kolejne dni obchodzimy oktawę Wielkanocy (przez osiem dni obchodzimy tą centralną Uroczystość w roku liturgicznym). Zachęcam do jej przeżywania przez uczestnictwo w Eucharystii i przyjęcie Komunii św. Msze św. będą odprawiane o godz. 1800.

6. We wtorek po Mszy św. spotkanie formacyjne II Kręgu Domowego Kościoła.

7. W środę po nowennie do Matki Bożej spotkanie formacyjne parafialnego zespołu Caritas.

8. W czwartek Msza św. i nowenna w kaplicy bł. Józefa.  Po nabożeństwie spotkanie formacyjne I Kręgu Domowego Kościoła.

9. W sobotę od 900 egzamin wewnętrzny dla kandydatów do bierzmowania z kl. III Gimnazjum i VIII SP. Na egzamin przynosimy uzupełnione indeksy.

10. W sobotę po Mszy św. spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

11. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocna jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Caritas obchodzi swoje patronalne święto. Przynieśmy w przyszłą niedzielę jałmużnę postną, którą zbieraliśmy do skarbonek by wesprzeć leczenie dzieci i osób starszych, złóżmy je przed ołtarzem.

12. W przyszłą niedzielę po sumie katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych.

13. W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne.

Niedziela Palmowa upamiętnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, poprzedzający Jego Mękę i Śmierć na Krzyżu. Jak podają Ewangeliści, zgromadzone wówczas tłumy rzucały na drogę płaszcze, gałązki oliwne i palmowe, wołając: „Hosanna  Synowi Dawida: błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie’’. To właśnie w Niedzielę Palmową ma miejsce obrzęd poświęcenia palm, które są symbolem triumfu i jednocześnie męczeństwa i nieśmiertelności duszy.

Tradycyjnie przed rozpoczęciem  sumy na placu przed kościołem ks. Proboszcz poświęcił palmy, następnie w uroczystej procesji wszyscy weszli do kościoła na  Eucharystię - rozpoczynającą Wielki Tydzień.

 

Po mszy odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu nie było łatwe. Klub Seniora, Klub Aktywnych Kobiet, Teatr Jaruga, Koło Gospodyń Wiejskich „Siedlsko Aniołów”, Akcja Katolicka – to wykonawcy palm o największych rozmiarach, pozostałe mniejsze równie piękne należały do osób indywidualnych. Wszystkie palmy zostały wykonane z ręcznie robionych bibułkowych kwiatków oraz roślin zielonych. Pierwsze miejsce zdobyła palma licząca ponad trzy metry wysokości wykonana przez KGW „Siedlisko Aniołów”. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni przez ks. Proboszcza książkami o tematyce religijnej.  

W dniu 12 kwietnia uczestniczyliśmy w plenerowej Drodze Krzyżowej, która tradycyjnie wiodła od Kościoła na parafialny cmentarz. Rozważania poszczególnych stacji odczytywali mieszkańcy naszej wspólnoty parafialnej. Na początku naszej grupy krzyż,  a za nim my –  każdy ze swoim własnym krzyżem, ze swoimi intencjami i pragnieniem, żeby  powierzyć siebie,  swoich bliskich i całą wspólnotę parafialną Chrystusowi.

Wielki Czwartek

20.00 – 21.00             Soleckiego         Kazimierza

21.00 – 22.00              Pasternaka          Emila

22.00 – 23.00              Szpiecha             Leszka

Wielki Piątek

 8.00 – 9.00                  Bednarz              Krystyny

 9.00 – 10.00               Potęckiej            Krystyny

 

10.00 – 11.00              Dymek                Marii

 

11.00 – 12.00             Kwater                Anny

 

12.00 – 13.00              Klimczak            Alicji

 

13.00 – 14.00              Tondera              Teresy

 

14.00 – 15.00              Szczupiel            Łucji

 

15.00 - 16.00               Pryk                    Władysławy

 

16.00 – 17.00              Jachimowskiej   Ewy

 

17.00 – 18.00             Mac                     Marianny

20.00 – 21.00              Soleckiego         Kazimierza

21.00 – 22.00              Pasternaka          Emila        

 

22.00 – 23.00              Szpiecha             Leszka

Wielka Sobota

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Uczestniczyć będziemy w wydarzeniach, które przyniosły nam zbawienie. Koncentrujemy się na dniach Triduum Paschalnego, które są obchodzeniem Paschy Chrystusa. Uczestniczymy, bowiem w Jego Męce, Śmierci i zmartwychwstaniu. Triduum Paschalne zaczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej we czwartek wieczorem, a kończy wieczorem w dniu Zmartwychwstania. Trwajmy w tych dniach z miłością jak najbliżej Chrystusa cierpiącego i zbawiającego nas.

2. W związku z rozpoczynającymi się egzaminami klas ósmych w poniedziałek Msza św. będzie odprawiona o godz. 730.

3. We wtorek Msza św. o godz. 700.

4. W poniedziałek spowiedź będzie w Lubeni a we wtorek ostatnia przed Świętami spowiedź dekanalna w Tyczynie.

5. W środę Msza św. o godzinie 1800. Po nowennie do Matki Bożej spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów.

6. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Będziemy wspominać ustanowienie sakramentu Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Po Mszy św. zostaną pobłogosławione i poświęcone chlebki, które członkowie Caritas rozdadzą na pamiątkę ustanowienia Eucharystii. Złóżmy za chlebki ofiarę, która przeznaczona jest na fundusz parafialnego Caritasu. Po zakończeniu liturgii przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 2300.

7. Od godz. 800 rano w piątek przychodźmy adorować Pana Jezusa w ciemnicy. W tym dniu Msza św. nie jest sprawowana. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 1800. Następnie liturgia Słowa, adoracja krzyża, komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu. Krzyż w czasie liturgii całuje służba liturgiczna i kilka osób z kościoła. Wszyscy pozostali ucałują krzyż po zakończeniu liturgii. Adoracja do godz. 2300.

8. W piątek obowiązuje post ścisły. Spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie, wszystkie bezmięsne. Wstrzymajmy się w całym Wielkim Tygodniu od alkoholu. Starajmy się zachować również post w Wielką Sobotę do Mszy św. Wigilii Paschalnej.

9. W sobotę od godz. 800 rano adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 900 i 1000. O godz. 1030 przy kapliczce na  Broniakówce.

10. Liturgię Wigilii Paschalnej w Sobotę rozpoczniemy o godz. 1900. Przynieśmy ze sobą świece i zabezpieczenie na świece, aby uchronić przed zachlapaniem posadzkę i ławki. Zgromadzimy się na placu przy kościele i tu rozpoczniemy liturgię poświęceniem ognia a potem procesyjnie wejdziemy do kościoła. Po zakończeniu liturgii adoracji już nie będzie.

11. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego — Msza św. rezurekcyjna o godz. 630. Druga Msza o godz. 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.

12. Proszę wszystkie róże różańcowe, ministrantów i lektorów o włączenie się w adorację Pana Jezusa w Wielki Czwartek, Piątek i Wielką Sobotę. Godziny adoracji zostały wywieszone na tablicy ogłoszeń.

13. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. Do sprzątania w Wielką Sobotę po liturgii proszę: Katarzyna Grzebyk, Zofia Pasternak, Józefa Borowiec, Stefania Szczepan, Danuta Moskwa, Zofia Grzebyk i Maria Tatara.

14. Dziękuję również za pomoc w przeprowadzeniu drogi krzyżowej na cmentarz, Bóg zapłać za przygotowanie nowego krzyża, przygotowanie rozważań stacyjnych, Bóg zapłać wszystkim czytającym rozważania, niosącym krzyż, strażakom za zabezpieczenie trasy, p. Bartkowi i scholi za podtrzymywanie śpiewu i wszystkim uczestniczącym za obecność i wspólną modlitwę.

15. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć Gracjan Łuszczyszyn i Natalia Gugała z Siedlisk (zapowiedź trzecia).

Poniedziałek, 15. 04

1. + Marian Purpura w 15 rocznicę śmierci

2. + Emil Szczech od Stanisława Pięty z rodziną

Wtorek, 16. 04

1. + Roman Sztycharz od sąsiadów Wójcików

2. + Emil Szczęch od wnuczki z rodziną

Środa, 17. 04

1. + Anna i Ignacy Gugała

2. + Emil Szczęch od wnuczki z rodziną

Wielki Czwartek, 18. 04

1. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla rodziny

2. + Emil Szczęch od syna Mirosława

 Wielki Piątek, 19. 04

Mszy św. się nie sprawuje

Wielka Sobota, 20. 04 – Wigilia Paschalna

1. + Jarosław Kurc

2. + Jan Domoń

Niedziela Zmartwychwstania, 21. 04

630 za parafian

     +  Roman Sztycharz od żony

1030 + Stanisław, Helena, Ryszard i Stanisława Ślipek

       + Emil Szczęch od córki Alicji z rodziną