Aktualności

Warto Posłuchać

Liczba odwiedzających

We have 109 guests and no members online


1. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe. W czasie nabożeństw będziemy się modlić o urodzaje, obfite plony i błogosławieństwo w pracy.

2. We wtorek, w ramach dziękczynienia za przyjęcie sakramentu bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie młodzież z kl. III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej.

3. W środę po nabożeństwie zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów oraz spotkanie II Kręgu Domowego Kościoła.

4. W czwartek po Mszy św. i majówce adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie formacyjne Parafialnego Zespołu Caritas.

5. W pierwszą sobotę od godz. 800 odwiedzę chorych z Komunią św. Po Mszy św. o 1800 procesja dookoła kościoła (jeżeli będzie odpowiednia pogoda) z figurą Matki Bożej i różaniec wynagradzający za profanację wizerunku MB Częstochowskiej..

6. Prosimy o modlitwę w intencji kleryków, którzy w sobotę 1 czerwca w Dobrzechowie przyjmą święcenia diakonatu i za diakonów, którzy 8 czerwca w katedrze przyjmą święcenia kapłańskie.

7. W ramach składki inwestycyjnej w ostatnią niedzielę zebrano 3620 zł. Bóg zapłać za wszystkim ofiarodawcom.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez ulewy i powodzie.

9. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Na sobotę proszę do sprzątania kościoła: Anna Czopik, Maria Solecka, Edward Solecki, Stanisława Wójt, Zofia Tondera, Helena Baran, Stanisław Kowalski i Władysław Lasota.

10. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć –  Marcin Ryszard Nycz z Rzeszowa i Dominika Anna Wójt z Siedlisk (zapowiedź druga) i Krzysztof Materna z Siedlisk i Magdalena Mosiężny z Rzeszowa (zapowiedź pierwsza).

Poniedziałek, 27. 05

1. + Bronisława, Władysław, Stanisław Mazur i Stanisława Borowiec

2. + Roman Sztycharz od rodziny Rzegockich

Wtorek, 28. 05

1. + Helena i Jan Pinoga

2. + Roman Sztycharz od Małgorzaty i Tadeusza Gugała

Środa, 29. 05

1. + Aniela i Jadwiga Baran

2. + Roman Sztycharz od rodziny Szczupiel

Czwartek, 30. 05

1. + Maria Lis

2. + Roman Sztycharz od Barbary i Edwarda Gugała

Piątek, 31. 05

1. + Paulina, Kazimierz Kuryłowicz i Bronisława Kochman

2. + Roman Sztycharz od rodziny Czopików

Sobota, 1. 06

1. + Bronisława, Maria, Michał i Stanisław Gawron

2. + Roman Sztycharz od Czesława i Ireny Baran

Niedziela, 2. 06

730 za parafian

1030 + Tadeusz Sandurski w 1 rocznicę śmierci

       + Józef Pączek od żony

1500  + Genowefa i Władysław Dudek   

 

1. Dzisiaj na sumie dzieci z klasy czwartej będą przeżywać uroczystość rocznicy I Komunii Św.

2. Na zakończenie tygodnia modlitw o nowe powołania do służby w Kościele gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. diakona wraz z klerykami z naszego seminarium. Po Mszach św. będzie możliwość spotkania. Klerycy opowiedzą o drodze powołania, życiu w seminarium i działalności Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie. Serdecznie zapraszam.

3. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

4. Jutro przypada 19 rocznica święceń biskupich ks. biskupa ordynariusza Jana Wątroby. Polecajmy go w modlitwie Bożej Opatrzności.

5. We wtorek po nabożeństwie spotkanie dla młodzieży mającej przyjąć sakrament bierzmowania. Spowiedź dla młodzieży w poniedziałek, wtorek i środę przed Mszą św.

6. W środę po nabożeństwie spotkanie formacyjne I Kręgu Domowego Kościoła.

7. W czwartek w Lubeni o godz. 1800 ks. bp ordynariusz udzieli bierzmowania młodzieży z Parafii Lubenia, Straszydle i Siedliska.

8. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć Marcin Ryszard Nycz z Rzeszowa i Dominika Anna Wójt z Siedlisk (zapowiedź pierwsza).

9. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Dziękuję za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. Na sobotę proszę do sprzątania: Anna Buda, Dorota Dąbrowska, Irena Gugała, Bernadeta Gugała, Katarzyna Brzeżawska, Magdalena Rusin i Anna Pitera

Poniedziałek, 20. 05

1. + Jan Domoń

2. + Emil Szczęch od koleżanek Bogusławy z pracy

Wtorek, 21. 05

1. + Władysław i Karolina Buż

2. + Emil Szczęch od koleżanek Bogusławy z pracy

Środa, 22. 05

1. z róży Zofii Wójcik o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla sióstr i ich rodzin oraz za zmarłe siostry

2. + Roman Sztycharz od koleżanek i kolegów z SP nr 12

Czwartek, 23. 05

1. w intencji bierzmowanych

2. + Roman Sztycharz od koleżanek i kolegów z SP nr 12

Piątek, 24. 05

1. o Boże błogosławieństwo dla rodzeństwa

2. + Roman Sztycharz od córki z rodziną

Sobota, 25. 05

1. + Wiktoria i Józef Borowiec

2. + Roman Sztycharz od rodziny Dymków

 Niedziela, 26. 05

730 + Józefa i Antoni Warzybok

1030 za parafian

       + Roman Sztycharz od rodziny Lasotów

1500  + Władysława, Edward i Adam   

Do Ciebie Jezu wyciągam ręce,

bo Ty mnie kochasz najgoręcej,

Ty mi się dzisiaj oddałeś cały,

w tej przenajświętszej Hostii białej. 

12 maja  w naszym kościele parafialnym  na Mszy św. o godz. 10.30 sześcioro dzieci  po raz pierwszy przystąpiło do Sakramentu Eucharystii.

Poniedziałek, 13. 05

 1. 1. + Ryszard Szczęch od Kazimierza Barana z rodziną
 2. 2. + Emil Szczęch od rodziny Szczupielów

Wtorek, 14. 05

 1. 1. + Ryszard Szczęch od Kazimierza Barana z rodziną
 2. 2. + Emil Szczęch od rodziny Lubasów

Środa, 15. 05

 1. 1. + Zofia i Antoni Lasota
 2. 2. + Emil Szczęch od Janiny Pięta z Lubeni

Czwartek, 16. 05

 1. 1. + Czesław Paśko i jego rodzice
 2. 2. + Emil Szczęch od rodziny Skowronów z Lubeni

Piątek, 17. 05

 1. 1. + Czesław Mac od żony
 2. 2. + Emil Szczęch od Krzysztofa Pięty z rodziną

Sobota, 18. 05

 1. 1. + Stefania i Władysław Wajda
 2. 2. + Emil Szczęch od Władysława Pięty z rodziną

Niedziela, 19. 05

730 + Stanisław i Helena Pasternak i ich rodzice

1030 w intencji dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św.

       + Emil Szczęch od rodziny Kurosz z Rzeszowa

1500  za parafian   

 1. 1. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy III. Wszystkie dzieci obejmijmy naszą modlitwą. Przez najbliższy tydzień dzieci będą uczestniczyć w Białym Tygodniu przeżywając pełne uczestnictwo w Eucharystii.
 2. 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Na zakończenie tygodnia powołań, w przyszłą niedzielę, będziemy gościć w naszej parafii ks. diakona  wraz z dwoma klerykami z naszego seminarium. Ks. diakon będzie głosił kazania a po Mszach św. będzie możliwość spotkania i klerycy opowiedzą o rzeszowskim seminarium i Stowarzyszeniu Przyjaciół WSD.

 1. 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek święto Św. Macieja Apostoła i w czwartek święto Św. Andrzeja Boboli – męczennika.
 2. 4. We wtorek po nabożeństwie spotkanie dla młodzieży mającej w tym miesiącu przyjąć sakrament bierzmowania.
 3. 5. W środę po nabożeństwie spotkanie dla wszystkich ministrantów.
 4. 6. W czwartek w kościele w Lubeni o godz. 1800 spotkanie kandydatów do bierzmowania z delegatem ks. biskupa ds. bierzmowania.
 5. 7. W piątek po nabożeństwie próba dla dzieci rocznicowych.
 6. 8. W przyszłą niedzielę na sumie dzieci z klasy IV przeżywać będą rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla dzieci w ciągu całego tygodnia przed Mszą św.
 7. 9. Składka w przyszłą niedzielę na cele inwestycyjne.
 8. 10. Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości I Komunii Św. Bóg zapłać za ofiarę na dar ołtarza, który ufundowany będzie przez dzieci komunijne i bierzmowanych.
 9. 11. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Dziękuję za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. Na piątek na godzinę 19 proszę do sprzątania: Bożena Wilk, Anna Kąkol, Zofia Mac, Małgorzata Gugała, Stefania Wilk, Elżbieta Dudek i Aneta Szkoła.

Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota trzy najważniejsze dni w życiu chrześcijanina.

Wielki Czwartek - uobecnia się wśród nas wydarzenie z Wieczernika w czasie, którego Jezus Chrystus ustanowił sakrament Eucharystii, oraz polecił go sprawować kapłanom "na swoją pamiątkę". W tym dniu całą naszą wspólnotą, dziękowaliśmy Chrystusowi za dar kapłanów posługujących w naszej parafii. Podczas mszy do grona ministrantów zostało przyjętych 5 chłopców.

Wielki Piątek - dzień, w którym umarł nasz Jezus. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Droga Krzyżowa. Liturgia słowa. Adoracja krzyża. Rozdzielanie Komunii św.

Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu

Wielka Sobota - dzień spoczynku Pana w grobie, dzień cichej nadziei, modlitewnego oczekiwania na cud zmartwychwstania. Liturgia pełna symboli życia: światło - słowo - woda i uczta.

 1. 1. Dzisiejsza niedziela, trzecia Niedziela Wielkanocna jest dniem III Narodowego Czytania Pisma Świętego i rozpoczyna Tydzień Biblijny. Ten tydzień jest szczególną zachętą do tego, aby każdy chrześcijanin, a więc każdy z nas, jak najczęściej sięgał po Słowo Boże i otwierał się na jego działanie. W tym roku czytana będzie ewangelia wg. Św. Jana. Abyśmy się zmobilizowali do lektury Pisma św. na stoliku z gazetami w koszyczku wyłożone są karteczki z wypisanymi skrótami tekstów biblijnych. Otwórzmy w domu Pismo św. i rozważmy te fragmenty Słowa Bożego. Niech nasze osobiste spotkanie z Biblią nie ogranicza się tylko do czytania tekstu o narodzeniu Pana Jezusa w czasie Wigilii Bożego Narodzenia.
 2. 2. Przeżywamy miesiąc maj, miesiąc Matki Bożej. Czcijmy Maryję modlitwą litanii w kościele lub przy kapliczkach. Zachęcam wszystkich: rodziców i dziadków, dzieci i młodzież do gromadzenia się przy śpiewie litanii, aby wspólnie wpatrywać się w Maryję, naszą Matkę i Królową, prowadzącą nas do Chrystusa.
 3. 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy: w poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba i w środę uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika.
 4. 4. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 1030 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy III. W tym roku w naszej parafii przystąpi do I Komunii sześć dzieci.
 5. 5. W poniedziałek i piątek po nabożeństwie odbędą się próby dla dzieci pierwszokomunijnych.
 6. 6. We wtorek po nabożeństwie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Kandydaci przynoszą ze sobą prośby do ks. biskupa.
 7. 7. W środę po nabożeństwie zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów.
 8. 8. W sobotę o godz. 900 spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin.
 9. 9. W ubiegłą niedzielę w ramach składki inwestycyjnej zebrano 4770 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 10. 10. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Dziękuję za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. Dziękuję również paniom za zakupienie i posadzenie kwiatów na rabatach i ich doglądanie. Na sobotę na godz. 1000 proszę do sprzątania: Ewa Duda, Danuta Myrda, Dorota Warzybok, Ewa Buż, Alfreda Lasota, Andrzej Fendryk, Anna Gugała i Zofia Kasprzyk. Proszę również o wyplewienie rabat.

Poniedziałek, 6. 05

 1. 1. + Jan Domoń od sąsiadki Teresy Orgielewskiej
 2. 2. + Emil Szczęch od Tadeusza Boczar z rodziną

Wtorek, 7. 05

 1. 1. + Bronisława Pałka w 5 rocznicę śmierci
 2. 2. + Emil Szczęch od Libów i Baranów z Radzynia Podlaskiego

  Środa, 8. 05

 1. 1. + Stanisław Dudek i jego rodzice
 2. 2. + Emil Szczęch od rodziny Grubów

Czwartek, 9. 05

 1. 1. + Ludwik, Bronisława i Adam Markowscy
 2. 2. + Emil Szczęch od Marzeny i Krzysztofa Raczak

 Piątek, 10. 05

 1. 1. z róży Władysławy Lasota o Boże błogosławieństwo dla sióstr i ich rodzin
 2. 2. + Emil Szczęch od rodziny Tłuczków z Głębokiej

Sobota, 11. 05

 1. 1. + Stanisław i Zofia Szczupiel
 2. 2. + Emil Szczęch od chrześnicy Iwony z rodziną

Niedziela, 12. 05

730 + Aleksander i Stanisława Wilk i ich rodzice

1030 w intencji dzieci pierwszokomunijnych

       + Emil Szczęch od rodziny Warzochów z Rzeszowa

1500  za parafian   

Ogłoszenia Parafialne

Kontakt