Aktualności

Warto Posłuchać

Liczba odwiedzających

We have 154 guests and no members online


1. W poniedziałek Msza św. będzie o godz. 700.

2. We wtorek przed Mszą św. koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

3. W środę po nowennie do NMP Nieustającej Pomocy zmiana tajemnic różańcowych.

4. W czwartek po nowennie do bł. Józefa adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Matce Niepokalanej za grzechy nasze i grzechy świata i procesja różańcowa  z figurą Matki Bożej dookoła kościoła.

5. Chorych odwiedzę w sobotę od godz. 800.

6. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić w naszej parafii uroczystość ku czci bł. Ks. Józefa Kowalskiego. Chcemy jak co roku obchodzić ją w duchu wiary. Zachęcam do licznego udziału w uroczystej Mszy św. o godz. 1100 pod przewodnictwem Księży Salezjanów. Przyjdźmy jak najliczniej. Naszą obecnością stwórzmy piękną modlitewną atmosferę wspólnoty, aby wszyscy, którzy do nas przyjadą czuli się dobrze. Proszę dzieci pierwszokomunijne o niesienie w czasie procesji różańca a strażaków o niesienie obrazu bł. Józefa.

   Po Mszy św. stwórzmy wspólnotę z pielgrzymami, którzy przyjadą z zewnątrz aby nie zostali pozostawieni samym sobie. Proszę o pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Proszę o to przede wszystkim grupy duszpasterskie ale też i wszystkich chętnych. Panie proszę o upieczenie ciasta (kto może) i dostarczenie do salki parafialnej w dolnym kościele do godziny 1000 - jak to było w ubiegłych latach.

   Msze św. w przyszłą niedzielę o godz. 730 i 1100. Po południu Mszy św. nie będzie.

Po uroczystości będzie jeszcze można nabyć u pana Jaromira Kwiatkowskiego książki o bł. Józefie.

7. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć – Mateusz Wilk z Siedlisk i Justyna Maria Krupa z Lubeni (zapowiedź pierwsza).

87. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w dniu wczorajszym. Bóg zapłać za złożoną  ofiarę. Na sobotę do sprzątania proszę następujące osoby: Alicja Burz, Maria Borowiec, Marek Kwater, Grażyna Purpura, Zofia Dudek, Maria Lasota, Danuta Szczęch, Krystyna Bednarz, Zofia Lelek, Maria Orzech, Edward Grzebyk i Jolanta Kurc.

9. Zapraszamy na 42 Pieszą Pielgrzymkę Rzeszów – Jasna Góra w grupie                   św. Kazimierza w dniach 4 – 13 sierpnia br. Zapisywać się można w parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie u przewodnika grupy ks. Czesława Matuły. Można to uczynić również elektronicznie przez stronę internetową parafii św. Michała. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką - w niedzielę, 28 lipca, w katedrze rzeszowskiej, o godzinie 1500. Wszelkie informacje umieszczone są na plakacie w gablocie.

Poniedziałek, 1. 07

1. dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Heleny i Władysława w 60 rocz. zawarcia sakramentu małżeństwa

2. + Józef Pączek od sąsiadów Woźniaków

Wtorek, 2. 07

1. + Tadeusz Solecki

2. + Józef Pączek od rodziny Prędkich

Środa, 3. 07

1. o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Kacpra w 10 rocznicę urodzin

2. + Roman Sztycharz od Romana i Agnieszki Baran

Czwartek, 4. 07

1. + Józef Szajna

2. + Roman Sztycharz od Alicji i Tadeusza Burz

Piątek, 5. 07

1. dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Małgorzaty i Lesława w 35 rocz. zawarcia sakramentu małżeństwa

2. + Roman Sztycharz od rodziny Maternów

Sobota, 6. 07

1. + Bolesław Skoczylas w 1 rocznicę śmierci

2. + Roman Sztycharz od swatów

Niedziela, 7. 07

730 + Bolesław Skoczylas

1100 za parafian

        Za zmarłych z rodziny bł. Józefa Kowalskiego

      + ks. Józef  Kościelny

      + Roman Sztycharz od Tomasza Wojewódki z rodziną

Poniedziałek, 24. 06

1. + Jan Domoń od koleżanek synowej Urszuli z Politechniki

2. + Józef Pączek od koleżanek z pracy syna Mirosława

Wtorek, 25. 06

1. o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Patrycji  w 18 rocznicę urodzin

2. + Józef Pączek od kolegów Mirka z Jednostki Wojskowej

 Środa, 26. 06

1. + Jan, Janina i Zofia Wilk

2. + Józef Pączek od kolegów Mirka z Jednostki Wojskowej

Czwartek, 27. 06

1. o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Magdaleny w 18 rocznicę urodzin

2. + Józef Pączek od kolegów Mirka z Jednostki Wojskowej

Piątek, 28. 06

1. + Mieczysław i Zofia Buż w rocznice śmierci

2. + Józef Pączek od kolegów Mirka z Jednostki Wojskowej

Sobota, 29. 06

1. + Maria Piekiełek

2. + Józef Pączek od Krystyny i Bronisława Kotula

 Niedziela, 30. 06

730 + Jan, Stanisława, Gerwazy i Marianna

1030 dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Heleny i Władysława w 60 rocz. zawarcia sakramentu małżeństwa

        + Józef Pączek od rodziny Szwedów

1500  za parafian

1. Codziennie do czwartku, po Mszy św.,  w ramach oktawy Bożego Ciała,  procesja eucharystyczna. Zapraszam do licznego udziału.

2. Dzisiaj w Rzeszowie Marsz Dla Życia I Rodziny. Rozpoczęcie o 1300 w kościele pw. Św. Jadwigi przy ul. Rejtana. Marsz wyruszy o godz. 1500 do Parku Papieskiego przy katedrze.

3. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

4. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków i ziół oraz błogosławieństwo dzieci.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Mszą św. w tym dniu nasze wspólnoty parafialne zakończą kolejny rok formacyjny. Zapraszam wszystkich do wspólnej dziękczynnej modlitwy. Po Mszy św. spotkanie formacyjne Parafialnego Zespołu Caritas.

6. W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. o godz. 1800 (składka z tej uroczystości – tzw. Świętopietrze przeznaczona jest na Stolicę Apostolską).

7. W ostatnią niedzielę w ramach składki inwestycyjnej zebrano 4230 zł. Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom.

8. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję panu kościelnemu, panu organiście, szafarzom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, wszystkim niosącym feretrony, rodzinom przygotowującym ołtarze, paniom trudzącym się przy sprzątaniu kościoła, a szczególnie paniom, które postarały się doprowadzić do porządku otoczenie kościoła. Wielkie Bóg zapłać naszym strażakom, którzy jak co roku zatroszczyli się o uświetnienie i bezpieczeństwo tej uroczystości.

9. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W związku z wypadającymi  w tym tygodniu uroczystościami proszę do sprzątania na czwartek po nabożeństwie: Elżbieta Dudek, Danuta Tłuczek, Lesława Kuryłowicz, Wioletta Róg, Irena Gugała, Kazimiera Buż i Zofia Borek.

1. W poniedziałek Msza św. będzie o godz. 700.

2. We wtorek po Mszy św. spotkanie formacyjne II Kręgu Domowego Kościoła i zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów.

3. W środę dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 730. Mszy wieczorowej nie będzie. Zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty we wtorek przed Mszą św.

4. W czwartek Uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte o godz. 730 i 1000. Po Mszy św. o godz. 1000 uroczysta procesja do czterech ołtarzy. W tym roku procesja w stronę Budziwoja. Proszę rodziny o przygotowanie ołtarzy. Obrazy do ołtarzy do odebrania w zakrystii. W Boże Ciało Mszy św. popołudniowej nie będzie. Przez osiem dni po Bożym Ciele, przez oktawę, procesja eucharystyczna wokół kościoła. Proszę rodziców o przyprowadzenie swoich pociech - dziewczynki proszę o sypanie kwiatków, chłopców o dzwonienie dzwonkami, zapraszam dzieci komunijne jak i starsze.

5. O godz. 1900 w Boże Ciało w parku Sybiraków na Baranówce w Rzeszowie odbędzie się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”

6. 21 i 22 czerwca (piątek i sobota) w Rzeszowie będzie miał miejsce Finał Festiwalu Wiary. Dokładne informacje znajdują się na plakacie w przedsionku kościoła.

7. W piątek po Mszy św. spotkanie formacyjne I Kręgu Domowego Kościoła.

8. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne.

9. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Na sobotę proszę do sprzątania: Jadwiga Burak, Anna Moskwa, Maria Soboń, Helena Zapartek, Krystyna Materna, Maria Wilk i Elżbieta Bajda.

Bardzo dziękuję paniom, które we wtorek posprzątały otoczenie kościoła. Bóg zapłać za zaangażowanie i poświęcenie czasu.

10. W tym roku przeżywamy 20 rocznicę beatyfikacji 108 męczenników II wojny światowej a pośród nich ks. Józefa Kowalskiego. Z okazji tej rocznicy, jako że nie ma nowych wydawnictw o naszym błogosławionym,  została napisana i wydana książka o bł. Józefie pt. „Miał być i jest świętym”. Autorem jest pan red. Jaromir Kwiatkowski. W przyszłą niedzielę będzie gościł w naszej parafii. Na zakończenie Mszy powie kilka słów o książce. Będzie również możliwość jej zakupu wraz z dedykacją autora. Orientacyjna cena w granicach 25 – 30 zł. Serdecznie zachęcam do nabycia dla siebie, jak i na prezenty.

Poniedziałek, 17. 06

1. w intencji dusz czyśćcowych

2. + Józef Pączek od kolegi Franka

Wtorek, 18. 06

1. + Zofia Solecka

2. + Józef Pączek od sąsiadów Baranów

Środa, 19. 06

1. + Jan Domoń

2. + Józef Pączek od Zofii z dziećmi z Rzeszowa

Czwartek,  - Boże Ciało 20. 06

730 + Wiesław Mędrala

1000 + Władysław Czopik w 5 rocznicę śmierci

        za parafian

 Piątek, 21. 06

1. dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Danuty i Mariana w 40 rocz. zawarcia sakramentu małżeństwa

2. + Józef Pączek od kolegów z Karabeli - Fontanny

Sobota, 22. 06

1. + Antoni Przerwanek i jego rodzice

2. + Józef Pączek od Grzegorza Domonia z Budziwoja

Niedziela, 23. 06

730 + Wiesław Borowiec w 11 rocznicę śmierci

1030 za parafian

        + Józef Pączek od Zdzisława Myrdy z rodziną

1500  + Marian Styrylski

1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy Okres Wielkanocny. Czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej trwa jeszcze do przyszłej niedzieli – Niedzieli Trójcy Przenajświętszej.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza św. o godz. 700. Po południu Mszy św. nie będzie. Odpust w Zarzeczu – suma o godz. 1100.

3. We wtorek wspomnienie św. Barnaby apostoła.

4. W środę po nabożeństwie spotkanie dla ministrantów i lektorów.

5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i nowenna do bł. Ks. Józefa Kowalskiego. Msza św. będzie odprawiona w kaplicy bł. Józefa.

6. W czwartek w Budziwoju odpust ku czci św. Antoniego. Suma odpustowa o godz. 1800.

7. W ubiegłą niedzielę w ramach zbiórki do puszek na rzecz powodzian zebrano 1140 zł. Bóg zapłać za ofiarność.  A w przyszłą niedzielę składka na inwestycje parafialne.

8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Dziękuję za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. Na sobotę proszę do sprzątania: Marcin Dudek, Grażyna Lasota, Beata Mroczka, Anna Bieniek, Krystyna Bomba, Krystyna Rokita, Regina Buż.

We wtorek po mszy świętej będzie podjęta akcja plewienia rabat i kostki przy kościele przed uroczystością Bożego Ciała. Wszystkie osoby, które chciałyby pomóc zapraszam.

9. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć – Krzysztof Materna z Siedlisk i Magdalena Mosiężny z Rzeszowa (zapowiedź trzecia).

Poniedziałek, 10. 06

1. o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opieką NMP dla sióstr z róży Marianny Mac i za zmarłe siostry

2. + Józef Pączek od chrześniaka Artura

Wtorek, 11. 06

1. + Aniela Lassota w 5 rocznicę śmierci

2. + Józef Pączek od bratanka Dominika i bratanicy Joanny

 Środa, 12. 06

1. + Antoni Zapartek

2. + Józef Pączek od Heleny Drozd z rodziną

Czwartek, 13. 06

1. + Antoni i Zofia Lasota

2. + Józef Pączek od ojca chrzestnego z rodziną

Piątek, 14. 06

1. + Ludmiła i Mieczysław Bzdak w 2 rocz. śmierci Ludmiły

2. + Józef Pączek od Genowefy i Kazimierza Kawa z rodziną

Sobota, 15. 06

1. + Edward, Helena, Jan i Maria Paśkiewicz

2. + Józef Pączek od Eleonory i Wiesława Paśko z rodziną

Niedziela, 16. 06

730 za parafian

1030 + Aniela i Wojciech Głodowscy i Maria Łyszczarz

        + Józef Pączek od chrześnicy Aldony z rodziną

1500  + Jan i Kazimiera Panas   

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez ulewy i powodzie.

2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Św. Przez cały tydzień trwa nowenna do Ducha Św.

3. W poniedziałek Msza św. będzie odprawiona o godz. 700. Wieczorem Mszy św. nie będzie.

4. We wtorek przed Mszą św. koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich.

5. W środę po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych i zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów.

6. W pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W pierwszy piątek po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII.

8. W sobotę w katedrze odbędą się święcenia kapłańskie. Pamiętajmy  w modlitwie o  diakonach, którzy te święcenia przyjmą.

10. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Na sobotę proszę do sprzątania: Józefa Wilk, Danuta Kobaka, Zofia Szpiech, Ewelina Niemiec, Iwona Styrylska, Iwona Szajna i Krystyna Biśto.

11. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć – Marcin Ryszard Nycz z Rzeszowa i Dominika Anna Wójt z Siedlisk (zapowiedź trzecia) i Krzysztof Materna z Siedlisk i Magdalena Mosiężny z Rzeszowa (zapowiedź druga).

Poniedziałek, 3. 06

1. + Jan Szkoła w rocznicę śmierci

2. + Józef Pączek od rodziny Moskwów z Rzeszowa

Wtorek, 4. 06

1. + Maria i Paweł Szczęch

2. + Józef Pączek od syna Mirosława

Środa, 5. 06

1. + Kazimiera Salasa

2. + Józef Pączek od syna Krzysztofa z żoną

Czwartek, 6. 06

1. o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Anety z okazji urodzin

2. + Józef Pączek od sąsiadów z bloku Podhalańska 1 kl. 1, 2, 3

 Piątek, 7. 06

1. o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opieką NMP dla sióstr z róży Teresy Tondera i za zmarłe siostry

2. + Józef Pączek od sąsiadów z bloku Podhalańska 1 kl. 1, 2, 3

Sobota, 8. 06

1. + Włodzimierz, Weronika i Florian

2. + Józef Pączek od brata Andrzeja z żoną

Niedziela, 9. 06

730 + Antoni Rzeźnik

1030 w 40 rocznicę ślubu Stanisława i Zofii z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski

       + Józef Pączek od chrześniaka Artura

1500  za parafian   

Ogłoszenia Parafialne

Kontakt