1. 1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas przygotowania do Bożego Narodzenia i do powtórnego przyjścia Pana Jezusa na Ziemię na sąd ostateczny.
 2. 2. W ciągu tygodnia, oprócz poniedziałku, Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej o godz. 1700, a w poniedziałek o 700. Niech uczestnictwo w nich dorosłych, młodzieży i dzieci będzie szczególną formą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam szczególnie dzieci z lampionami do udziału w procesji na początku każdej Mszy roratniej.

Podobnie jak było przed Wielkanocą także przed Bożym Narodzeniem nie będzie spowiedzi ogólnej z księżmi z dekanatu, dlatego proszę o przystępowanie do spowiedzi już od początku Adwent, tak aby każdy mógł skorzystać ze spowiedzi świątecznej.

 1. 3. Parafialna Caritas zachęca do zaangażowania się w pomoc przedświąteczną najbardziej potrzebującym parafianom. W „Groszku” wystawiony będzie kosz na produkty żywnościowe. W kościele jest skrzyneczka Caritas na ofiary pieniężne. Można również z zakrystii zabrać Torbę Miłosierdzia i napełnić produktami dla potrzebujących. Nie zamykajmy serc na potrzebujących i ubogich.

Caritas informuje, że istnieje możliwość wypożyczenia łóżka z automatyczną regulacją dla osoby obłożnie chorej.

 1. 4. Przyszła niedziela to niedziela modlitwy za Kościół na Wschodzie.
 2. 5. W przyszłą niedzielę składka z Mszy św. będzie przeznaczona na budowę powstającego w Rzeszowie kościoła pw. Bł. Władysława Findysza. Na prośbę ks. biskupa parafie naszego dekanatu wspierają to dzieło składką z jednej niedzieli w ciągu roku. Wesprzyjmy, więc to dzieło swoją ofiarnością. Każda ofiara jest bardzo ważna i potrzebna.
 3. 6. We wtorek przed Mszą św. będzie odmawiana koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich, a po Mszy nabożeństwo do św. Michała.
 4. 7. W I środę zmiana tajemnic różańcowych.
 5. 8. W I czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. 9. W I piątek zapraszam na Mszę św. i spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 7. 10. W sobotę, od godz. 8.00 odwiedzę chorych, których odwiedzam w pierwsze soboty, już w ramach spowiedzi przedświątecznej. Gdyby ktoś w związku z epidemią zrezygnował z odwiedzin to proszę o informację.

Gdyby były jakieś dodatkowe zgłoszenia osób starszych czy chorych z posługą przedświąteczną to informuję, że te osoby odwiedzę w drugą sobotę grudnia.

Po Mszy św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 1. 11. W ostatnią niedzielę w ramach zbiórki do puszek na pomoc jesienną dla WSD zebrano 850 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 2. 12. Dziękuję za posprzątanie kościoła oraz za przystrojenie kościoła na czas Adwentu. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na sobotę do sprzątania prosimy: Natalia Szostek, Maria Konkol, Bogumiła Tłuczek, Agata Grzebyk, Maria Szpiech, Stanisława Kotula i Teresa Rojek.
 3. 13. Na stoliku są nabycia świece na stół wigilijny. Duże – 12 zł., małe 5 zł. a w zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki . Wszelkie ofiary niech będą wyrazem wdzięczności i uznania za posługę pana organisty.
 4. 14. Wraz ze Szkołą Podstawową kontynuujemy akcję zbierania makulatury z przeznaczeniem na wsparcie budowy studni bł. Józefa w Afryce. Kontener na makulaturę znajduje się na parkingu asfaltowym obok plebani. Zapraszam wszystkich do włączenia się w zbiórkę. Makulaturę proszę przywozić w paczkach albo powiązaną i w miarę szczelnie i równo układać w kontenerze.

Do użytku wewnętrznego

Poniedziałek, 30. 11

 1. 1. + Marian Skarbek
 2. 2. + Stanisław Fendryk od Adama Gugały z rodziną

Wtorek, 1. 12

 1. 1. + Zofia i Tadeusz Dudek w 5 rocznicę śmierci Zofii
 2. 2. + Stanisław Fendryk od bratanicy Moniki z rodziną

Środa, 2. 12

 1. 1. + Antoni Gugała w 20 rocznicę śmierci
 2. 2. + Stanisław Fendryk od rodziny Borowców

Czwartek, 3. 12

 1. 1. + Irena, Józef Bartczak i Maria i Władysław Piecuch
 2. 2. + Stanisław Fendryk od Jana Mac z żoną

Piątek, 4. 12

 1. 1. + Ignacy i Waleria Miciuda
 2. 2. + Stanisław Fendryk od śp. Zofii Szajna

Sobota, 5. 12

 1. 1. + Antoni Kowalski w 1 rocznicę śmierci i + Aleksandra
 2. 2. + Stanisław Fendryk od kolegi Grzegorza Pociask z rodziną

Niedziela, 6. 12

730  za parafian

1030 + Barbara Wróbel od Anieli Wróbel

       + Stanisław Fendryk od cioci Wandy Sołtys

1500 + Bronisława, Ludwik i Adam Markowscy od Agnieszki i Pawła Sierzputowskich z dziećmi

Poniedziałek, 23. 11

 1. 1. + Roman w rocznicę śmierci
 2. 2. + Stanisław Fendryk od rodziny Cwynarów z Chmielnika

Wtorek, 24. 11

 1. 1. + Apolonia, Kazimierz i Zofia Dudek
 2. 2. + Stanisław Fendryk od Wojtka i Andrzeja kolegów z pracy brata Andrzeja

Środa, 25. 11

 1. 1. + Helena i Stanisław Baran i ich rodzice
 2. 2. + Stanisław Fendryk od Tadeusza Szkoły z rodziną

Czwartek, 26. 11

 1. 1. + Tadeusz Bieda
 2. 2. + Stanisław Fendryk od Małgorzaty i Włodzimierza Pasternak

Piątek, 27. 11

 1. 1. + Bolesław Lekki
 2. 2. + Stanisław Fendryk od sąsiadów Lasotów

Sobota, 28. 11

 1. 1. + Tomasz Borowiec od mamy
 2. 2. + Stanisław Fendryk od rodziny Piaseckich

Niedziela, 29. 11

730  za parafian

1030 + Czesława Leja w 3 rocznicę śmierci i + Eugeniusz

       + Stanisław Fendryk od kościelnego z rodziną

1500 o Boże błogosławieństwo, opiekę NMP i dary Ducha św. dla Mateusza w 18 rocznicę urodzin

 1. 1. Dziś w Niedzielę Chrystusa Króla, święto patronalne AK i KSM. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i ponowienie uroczystego Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Dzisiaj również zbiórka do puszek na pomoc jesienną dla WSD w Rzeszowie.
 2. 2. Przyszła niedziela to I niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
 3. 3. W liturgii tego tygodnia we wtorek będziemy obchodzić wspomnienie św. Andrzeja Dunc-Lac i Towarzyszy.
 4. 4. W poniedziałek Msza św. będzie o godz. 700.
 5. 5. W czwartek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zachęcam do adoracji, aby dziękować Bogu za otrzymane łaski w kończącym się roku kościelnym.
 6. 6. W ramach składki inwestycyjnej zebrano w ubiegłą niedzielę 3010 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Jak zapewne wszyscy zauważyli zakończył się remont elewacji naszego kościoła. To największa parafialna inwestycja w ostatnich latach. Po kilku latach starań i gromadzenia funduszy została zrealizowana, jak się wydaje, z bardzo pozytywnym skutkiem. Wyrażam wdzięczność Wam wszystkim za troskę o naszą świątynię, która jest wyjątkowa i zasługuje na wyjątkowe traktowanie i szacunek, bo to przecież Dom Boży, miejsce spotkania z naszym Zbawicielem i nasz parafialny Wieczernik.

Każda inwestycja to określone koszty. Ogólny koszt remontu to w zaokrągleniu 230 tyś. zł. To spora kwota, ale dzięki Waszej hojności i ofiarom, za które bardzo dziękuję,  zmieściliśmy się w kosztach a nawet na koncie zostało jeszcze 6 tyś. zł.  Ale oczywiście nie możemy spocząć na laurach, bo żeby zamknąć całość trzeba jeszcze wyremontować taras przed wejściem do kościoła i schody, a to koszty porównywalne do kosztów remontu elewacji. Zachęcam, mimo trudnych czasów, do dalszej hojności i systematycznych ofiar, czy to na tacę w czasie składki inwestycyjnej, czy też do wpłat na konto parafialne.

Przy okazji bardzo dziękuję wszystkim, którzy radą, dobrym słowem i modlitwą wspierali naszą inwestycję. Bardzo dziękuję również wykonawcy remontu panu Januszowi Biedzie wraz z pracownikami, którzy wykonali kawał dobrej i profesjonalnej roboty. Bóg zapłać.

 1. 7. Do końca miesiąca listopada po Mszach świętych modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.
 2. 8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. poświęcimy opłatki wigilijne. Pan organista w tym roku, ze względu na pandemię nie będzie roznosił opłatków po domach. Będą one do odebrania w zakrystii. Wszelkie ofiary niech będą hojnym podziękowaniem panu organiście za piękną posługę muzyczną w naszej parafii.
 3. 9. Od poniedziałku można będzie nabyć świece na stół wigilijny, duże w cenie 12 zł. i małe po 5 zł. Świece będą wystawione na stoliku z gazetami.
 4. 10. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na sobotę do sprzątania prosimy następujące osoby: Justyna Tworzydło, Jolanta Domino, Małgorzata Rzeźnik, Alicja Myrda, Monika Mac, Paulina Dubis i Jolanta Wilkos..

Do użytku wewnętrznego

 1. 1. Dzisiaj przeżywamy IV Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka.
 2. 2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. To dzień KSM i Akcji Katolickiej.
 3. 3. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać we wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, w piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, w sobotę wspomnienie Ofiarowania NMP.
 4. 4. W poniedziałek Msza św. będzie odprawiona o godz. 700.
 5. 5. W piątek zapraszam na Mszę św. i spotkanie kandydatów do bierzmowania. Na Mszy św. otrzymają poświęcone modlitewniki „Dojrzałego chrześcijanina”.
 6. 6. W ostatnią niedzielę w ramach zbiórki do puszek zebrano na rzecz chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej 600 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. A składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje parafialne.
 7. 7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc jesienną dla WSD w Rzeszowie.
 8. 8. Przez cały listopad modlimy się po Mszach świętych za zmarłych polecanych w wypominkach.
 9. 9. Zachęcam do korzystania z naszej parafialnej biblioteki.
 10. 10. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na sobotę do sprzątania prosimy: Wiktoria Grzebyk, Danuta Szczęch, Jolanta Kurc, Krzysztof Kochman, Zofia Paśko, Danuta Borowiec i Katarzyna Witek.

Do użytku wewnętrznego

Poniedziałek, 16. 11

 1. 1. + ks. Stanisław Sznajder
 2. 2. + Antoni Kowalski od wójta i pracowników UG w Lubeni

Wtorek, 17. 11

 1. 1. + Stanisław Fendryk od mamy
 2. 2. + Antoni Kowalski od wójta i pracowników UG w Lubeni

Środa, 18. 11

 1. 1. o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla Sebastiana w 10 rocznicę urodzin
 2. 2. + Antoni Kowalski od wójta i pracowników UG w Lubeni

Czwartek, 19. 11

 1. 1. + Ryszard Soboń w 3 rocznicę śmierci
 2. 2. + Stanisław Fendryk od brata Andrzeja z rodziną

Piątek, 20. 11

 1. 1. o zdrowie i potrzebne łaski dla wnuczka od babci i dziadka
 2. 2. + Stanisław Fendryk od brata Adama z rodziną

Sobota, 21. 11

 1. 1. o Boże błogosławieństwo, opiekę NMP i dary Ducha św. dla Szymona w 18 rocznicę urodzin
 2. 2. + Stanisław Fendryk od brata Sławomira z rodziną

Niedziela, 22. 11

730  + Józefa, Adam i Józef Wilk

1030 + Stefania Barlik w 2 rocznicę śmierci

       + Stanisław Fendryk od rodziny Niedbałów

1500 za parafian

Transmisja odbędzie się na kanale na youtube: https://www.youtube.com/playlist?list=PLmEzb18EJLXAncDqGNE6VA5rbB-D6lPBk

Więcej informacji: https://tabor.rzeszow.pl/aktualnosci/rekolekcje-dla-malzenstw-i-nie-tylko-2/    

 1. 1. W myśl nowych obostrzeń związanych z rozwojem epidemii koronawirusa informujemy, że w naszym kościele w nabożeństwach może brać udział do 21 osób; na zewnątrz nie ma ograniczeń w liczbie uczestniczących w liturgii., należy zachowywać odległość min. 1,5m.

Biskup rzeszowski Jan Wątroba udzielił dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

 1. 2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Przywrócić nadzieję”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej.
 2. 3. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy: w poniedziałek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w środę wspomnienie św. Marcina z Tours, w czwartek wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza i w piątek wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
 3. 4. W poniedziałek Msza św. będzie o godz. 700. Wieczorem Mszy św. nie będzie.
 4. 5. W środę 11 listopada przeżywać będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Niech znakiem naszej miłości do Ojczyzny będą wywieszone flagi.

Msza św. o godzinie 1700, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu,  modlitwa wypominkowa i nabożeństwo za Ojczyznę.  Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

 1. 6. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. W ostatnią niedzielę zebrano 2500 zł. na współufundowanie tablicy pamiątkowej ku czci bł. ks. Józefa w Czerwińsku nad Wisłą. Bóg zapłać za te ofiary.
 2. 7. Przez cały listopad modlimy się po Mszach świętych za zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania prosimy: Alicja Busz, Maria Borowiec, Maria Lasota, Krystyna Bednarz, Zofia Lelek i Maria Orzech..

   do użytku wewnętrznego                                 

Poniedziałek, 9. 11

 1. 1. + Ludwik Szczypek
 2. 2. + Antoni Kowalski od kolegów syna Staszka z pracy

Wtorek, 10. 11

 1. 1. + Józefa Szczęch od syna i synowej
 2. 2. + Antoni Kowalski od kolegów syna Staszka z pracy

Środa, 11. 11

 1. 1. + Zofia i Marcin Czopik
 2. 2. + Antoni Kowalski od rodziny Błądzińskich z Gwoźnicy

Czwartek, 12. 11

 1. 1. + Ludwik Szczypek
 2. 2. + Antoni Kowalski od pracowników GOPS w Lubeni

Piątek, 13. 11

 1. 1. z róży Józefa Czopika o zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla członków róży i ich rodzin
 2. 2. + Antoni Kowalski od rodziny Masłyków

Sobota, 14. 11

 1. 1. + Dorota Salasa w 6 rocznicę śmierci
 2. 2. + Antoni Kowalski od rodziny Masłyków

Niedziela, 15. 11

730  za parafian

1030 + Barbara Wróbel w rocznicę śmierci od męża i syna z rodziną

       + Antoni Kowalski od Czesława Wajda 

1500 + Joanna i Maria Krupa

Kontakt