Poniedziałek, 1. 01.- Świętej Bożej Rodzicielki

730 + Ryszard Siwiec od kolegi Andrzeja Gątarskiego

1030 + Adela Król w rocznicę śmierci

       + Zofia Bieda od Władysława Szczęch z rodziną

1500 za parafian

Wtorek, 2. 01.

 1. 1. w intencji pielgrzymów do Dębowca
 2. 2. + Zofia Bieda od Zofii i Stanisława Lelek

Środa, 3. 01.

 1. 1. z róży Władysławy Pryk o Boże błogosławieństwo dla sióstr i za zmarłe siostry
 2. 2. + Maria Borowiec od męża i córek Madzi i Izy

Czwartek, 4. 01.

 1. 1. + Edward i Maria Szczypek
 2. 2. + Maria Borowiec od męża i córek Madzi i Izy

Piątek, 5. 01.

 1. 1. + Stanisława i Ludwik Kret
 2. 2. + Maria Borowiec od córki Eli z rodziną

Sobota, 6. 01. – Trzech Króli

730 + Józef i Zofia Baran

1030 + Karolina i Józef Czekaj

        + Maria Borowiec od córki Eli z rodziną

1500 za parafian

Niedziela, 7. 01.

730 + Zofia Wilk w 2 rocznicę śmierci

1030 + Jan Mac od żony

        + Maria Borowiec od siostry z mężem

1500 za parafian

 1. 1. Przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. Msza św. i nabożeństwo na zakończenie starego roku o godz. 1500.
 2. 2. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - Nowy Rok. Dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w niedzielę. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. 3. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy i mirry. Na stoliku z gazetami będą wyłożone zestawy kadzidła i kredy za symboliczną ofiarę. W tą uroczystość polecamy Bogu w naszych modlitwach Ks. Biskupów Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego w rocznicę ich konsekracji.

Składka z tej uroczystości będzie przeznaczona na cele misyjne.

 1. 4. W Uroczystość Objawienia Pańskiego odbędzie się w Rzeszowie Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy o godz. 1145 z parkingu przy hali sportowej na Podpromiu i przejdzie ulicami miasta na Plac Farny.
 2. 5. We wtorek przed Mszą św. nowenna do św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Michała.
 3. 6. W środę po nowennie do NMP zmiana tajemnic różańcowych oraz spotkanie dla ministrantów i lektorów.
 4. 7. W czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. 8. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. 9. Pierwsza sobota wypada w Uroczystość Trzech Króli - nabożeństwo i różaniec fatimski odbędą się po Mszy św. o godz. 1500.

W związku z Uroczystością Trzech Króli i zbliżającą się kolędą chorych odwiedzę dopiero w pierwszą sobotę lutego. Szafarze odwiedzą w najbliższą niedzielę chorych, do których jeżdżę w pierwsze soboty.

 1. 10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na piątek lub inny wybrany dzień do sprzątania proszę: Paweł Wilk, Jerzy Tarnowski, Anna Buda, Dorota Dąbrowska, Aneta Szkoła, Małgorzata Gugała i Anna Pitera.

Do użytku wewnętrznego

 1. 1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu równocześnie Wigilię Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ten dzień w wyjątkowy sposób otwierając swoje serca na Bożą Dziecinę, która do nas przychodzi. Niech wieczerza wigilijna będzie czasem dzielenia się miłością z naszymi bliskimi i radością z narodzenia naszego Zbawiciela.

Dzisiaj nie ma Mszy o godz. 1500.

 1. 2. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św.: Pasterka o północy i następnie o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.
 2. 3. Schola zaprasza parafian do wspólnego kolędowania 45 min. przed Pasterką oraz w drugi dzień świąt przed Mszą św. o 1030.
 3. 4. We wtorek drugi dzień Świąt — Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.
 4. 5. W środę święto św. Jana Ewangelisty – imieniny obchodzi ks. Biskup ordynariusz Jan Wątroba. Polecajmy go w naszych modlitwach.
 5. 6. W czwartek święto Świętych Młodzianków.
 6. 7. W sobotę po Mszy św. spotkanie formacyjne Kręgu Rodzin.
 7. 8. Najbliższa niedziela to Uroczystość Świętej Rodziny. Jest to również ostatni dzień kończącego się Roku Pańskiego 2023. Msze św. przed południem o 730 i 1030 i Msza św. na zakończenie Starego Roku o godz. 1500 połączona z adoracją i nabożeństwem. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. 9. Dziękuję także za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Na sobotę do sprzątania proszę: Władysława Adamczyk, Małgorzata Warzybok, Andrzej Borowiec, Bożena Wilk, Anna Kąkol, Zofia Mac i Małgorzata Gugała.
 9. 10. Składka z ubiegłej niedzieli była przeznaczona na inwestycje parafialne. Zebrano 4890 zł. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.
 10. 11. Zachęcam do sięgnięcia po świąteczną prasę katolicką.

Do użytku wewnętrznego

Poniedziałek, 25. 12.- Boże Narodzenie

730 + Ludwik Buż

1030 o zdrowie dla Piotra

       + Zofia Bieda od rodziny Sandurskich

Wtorek, 26. 12. – Św. Szczepana

730 + Wiktoria i Józef Borowiec i ich rodzice

1030 + Kamil Paweł i Robert

       + Zofia Bieda od Stanisława i Krystyny Potęckich

Środa, 27. 12.

 1. 1. + Emil Materna
 2. 2. + Zofia Bieda od Grzegorza Potęckiego z rodziną

Czwartek, 28. 12.

 1. 1. + Gabriela, Adam i Jan Grzebyk
 2. 2. + Zofia Bieda od Anny Fornal z Mariuszem

Piątek, 29. 12.

 1. 1. + Zofia i Franciszek
 2. 2. + Zofia Bieda od Marii Mac

Sobota, 30. 12.

 1. 1. + Maria i Mieczysław
 2. 2. + Zofia Bieda od rodziny Kurców

Niedziela, 31. 12.

730 + Helena i Stanisław Baran i ich rodzice

1030 + Stanisław i Eugenia Gugała

        + Zofia Bieda od Stanisławy Materna

1500 za parafian

 1. 1. Dobiega końca okres Adwentu. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Gaudete, czyli radości. Przez cały tydzień trwa nowenna do Dzieciątka Jezus.
 2. 2. Spowiedź w naszej parafii we wtorek. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1000. Zapraszam szczególnie starszych i chorych. Początek spowiedzi od 1030 do 1200. Potem przerwa. Po południu spowiedź od 1600 do 1800, z przerwą od 1700 do 1730. Wieczorem Mszy św. już nie będzie.
 3. 3. W niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Pomimo niedzieli powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania mięsa i alkoholu. Wigilia to wyjątkowy dzień w roku. Zachowajmy jego charakter religijny oczekując na narodziny Jezusa, którą to tajemnicę będziemy obchodzić w czasie Świąt. Przed Wieczerzą Wigilijną odczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Podziękujmy za dar Syna Bożego Zbawiciela świata, pomódlmy się o jedność i pokój dla wszystkich ludzi na świecie, za zmarłych z rodziny, bliskich i dzieląc się białym opłatkiem złóżmy sobie życzenia. Nie zapomnijmy przed świętami o najważniejszym, aby pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty i z ludźmi.

 Msze św. będą o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie. O godz. 2400. Msza św. pasterska. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

 1. 4. Schola zaprasza parafian do wspólnego kolędowania 45 min. przed Pasterką.
 2. 5. Dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i VII Szkoły Podstawowej proszę o pomoc w ubieraniu choinek w środę o godz. 1830.
 3. 6. Bóg zapłać sprzątającym kościół w dniu wczorajszym. Dziękuję również za ofiarę. Na sobotę do sprzątania proszę: Danuta Myrda, Dorota Warzybok, Barbara Kogut, Alfreda Lasota, Wiesława Fendryk, Anna Gugała i Jolanta Kotowicz.
 4. 7. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje parafialne. W ubiegła niedzielę zebrano na budowę kościoła pw. Bł. Władysława Findysza w Rzeszowie 2311 zł. Ks. Władysław Srebrny, proboszcz parafii bł. Władysława, serdecznie dziękuje za złożone ofiary - Bóg zapłać.
 5. 8. Msze św. przez cały tydzień będą o godz. 700, za wyjątkiem wtorku – dnia naszej spowiedzi parafialnej oraz środy.
 6. 9. Dla zainteresowanych: spowiedź w Lubeni będzie w czwartek, w Tyczynie w piątek i w Budziwoju w sobotę.

Do użytku wewnętrznego

Poniedziałek, 18. 12.

 1. 1. + Anna i Tadeusz Gwizdała
 2. 2. + Zofia Bieda od wnuka Krzysztofa z rodziną

Wtorek, 19. 12.

 1. 1. + Antonina, Józef i Stanisław Fendryk
 2. 2. + Zofia Bieda od wnuka Krzysztofa z rodziną

Środa, 20. 12.

 1. 1. + Stanisław Myrda
 2. 2. + Zofia Bieda od wnuka Przemka z żoną

Czwartek, 21. 12.

 1. 1. + Władysław i Helena Dudek
 2. 2. + Zofia Bieda od wnuczki Iwony z rodziną

Piątek, 22. 12.

 1. 1. w intencji szafarzy dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo
 2. 2. + Zofia Bieda od rodziny Pietrzyków z Zarzecza

Sobota, 23. 12.

 1. 1. + Emil Materna
 2. 2. + Zofia Bieda od rodziny Jaworskich

Niedziela, 24. 12.

730 + Zofia i Eugeniusz Borowiec

1030 za parafian

        + Zofia Bieda od prawnuka Gracjana z Ewą

2400 Pasterka za parafian

 1. 1. Przeżywamy II niedzielę Adwentu – niedzielę modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na budowę kościoła pw. Bł. Władysława Findysza w Rzeszowie.
 2. 2. Na tygodniu Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej. Niech nasze uczestnictwo w nich będzie szczególną formą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam dzieci z lampionami do udziału w procesji na początku każdej Mszy roratniej. W poniedziałek i sobotę Msze św. będą o godzinie 700. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie we wtorek 19 grudnia.
 3. 3. Parafialna Caritas zachęca do zaangażowania się w pomoc przedświąteczną najbardziej potrzebującym parafianom. Można złożyć ofiarę pieniężną do skrzyneczki Caritas. W zakrystii są przygotowane torby miłosierdzia. Gdyby ktoś indywidualnie chciał napełnić taką torbę produktami żywnościowymi to będzie to piękny akt miłości bliźniego.
 4. 4. W środę będziemy obchodzić kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie. Po Mszy św. zbiórka dla ministrantów i lektorów.
 5. 5. W piątek po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Oazowej.
 6. 6. W sobotę rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus.
 7. 7. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – składka przeznaczona na inwestycje parafialne.
 8. 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na sobotę do sprzątania prosimy: Maria Siwiec, Piotr Borowiec, Anna Grzebyk, Zofia Borowiec, Aldona Baran, Józefa Gugała i Halina Krakowiak.
 9. 9. Do nabycia są świece na stół wigilijny. Duże – 20 zł., małe 10 zł.

Do użytku wewnętrznego

Poniedziałek, 11. 12.

 1. 1. + Barbara i Kazimierz Furman, Monika i Stefania
 2. 2. + Maria Fendryk od chrześnicy Danuty z rodziną

Wtorek, 12. 12.

 1. 1. + Anna i Stanisław Laszczuk
 2. 2. + Maria Fendryk od Kazimiery Mac

Środa, 13. 12.

 1. 1. + Stanisław Buda w 12 rocz. śm. i Maria Dobrzańska
 2. 2. + Maria Fendryk od nauczycieli emerytów z SP Siedliska

Czwartek, 14. 12.

 1. 1. + Kazimierz i Apolonia Dudek
 2. 2. + Zofia Bieda od córki Marii z mężem

Piątek, 15. 12.

 1. 1. + Marian i Jadwiga Fendryk
 2. 2. + Zofia Bieda od córki Marii z mężem

Sobota, 16. 12.

 1. 1. + Wiktoria i Mikołaj Kowalscy
 2. 2. + Zofia Bieda od córki Bogusławy z mężem

Niedziela, 17. 12.

730 w 25 rocznicę ślubu Ewy i Grzegorza o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski od Oli, Krystiana i Wiktora

1030 + Bolesław Tondera

        + Zofia Bieda od córki Bogusławy z mężem

1500 za parafian

 1. 1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas przygotowania do Bożego Narodzenia i do powtórnego przyjścia Pana Jezusa na Ziemię na sąd ostateczny.
 2. 2. W ciągu tygodniu, oprócz poniedziałku, Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej o godz. 1700, a w poniedziałek o 700. Niech uczestnictwo w nich dorosłych, młodzieży i dzieci będzie szczególną formą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam szczególnie dzieci z lampionami do udziału w procesji na początku każdej Mszy roratniej.
 3. 3. Parafialna Caritas zachęca do zaangażowania się w pomoc przedświąteczną najbardziej potrzebującym parafianom. W kościele jest skrzyneczka Caritas na ofiary pieniężne. Można również z zakrystii zabrać Torbę Miłosierdzia i napełnić produktami dla potrzebujących. Nie zamykajmy serc na potrzebujących i ubogich.
 4. 4. Przyszła niedziela jest niedzielą modlitwy za Kościół na Wschodzie.
 5. 5. W przyszłą niedzielę składka z Mszy św. będzie przeznaczona na budowę powstającego w Rzeszowie kościoła pw. Bł. Władysława Findysza. Na prośbę ks. biskupa parafie naszego dekanatu wspierają to dzieło składką z jednej niedzieli w ciągu roku. Wesprzyjmy to dzieło swoją ofiarnością. Każda ofiara jest bardzo ważna i potrzebna.
 6. 6. We wtorek przed Mszą św. będzie odmawiana koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich, a po Mszy nabożeństwo do św. Michała.
 7. 7. W środę zmiana tajemnic różańcowych, a po Nowennie do Matki Bożej spotkanie dla kandydatów, ministrantów i lektorów
 8. 8. W czwartek zapraszam na Mszę świętą kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. Na Mszy św. zostaną poświęcone i wręczone kandydatom „Modlitewniki dojrzałego chrześcijanina”. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. 9. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Odpust w Hermanowej. O godz. 1200 w kościele Godzina Łaski. Informacje odnoszące się do obietnic związanych z tą modlitwą znajdują się w przedsionku na tablicy ogłoszeń. Na Mszę świętą o godz. 1700 połączoną z poświęceniem i wręczeniem medalików zapraszam dzieci z klasy III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św.
 10. 10. W ostatnią niedzielę zebrano na remont Ośrodka Caritas w Myczkowcach 791 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 11. 11. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na sobotę do sprzątania prosimy: Stefania Szczepan, Danuta Moskwa, Ewa Skoczylas, Maria Tatara, Alicja Klimczak, Zofia Grzebyk i Andrzej Siwiec.
 12. 12. Na stoliku z gazetami są do nabycia świece na stół wigilijny. Duże – 20 zł., małe 10 zł.

Do użytku wewnętrznego

Poniedziałek, 4. 12.

 1. 1. + Tadeusz Kamiński w rocznicę śmierci od córki z mężem
 2. 2. + Maria Fendryk od Łukasza Bialic z rodziną

Wtorek, 5. 12.

 1. 1. + Zofia i Kazimierz Soleccy w 2 rocznicę śmierci
 2. 2. + Maria Fendryk od sąsiadów Lasotów

Środa, 6. 12.

 1. 1. + Helena Szczęch
 2. 2. + Maria Fendryk od Stefanii i Ryszarda Paśko z rodziną

Czwartek, 7. 12.

 1. 1. + Marian Borowiec w 6 rocznicę śmierci i jego rodzice
 2. 2. + Maria Fendryk od Marii Paśko

Piątek, 8. 12.

 1. 1. w intencji dzieci komunijnych
 2. 2. + Maria Fendryk od Grzegorza Pociask z Siedlisk

Sobota, 9. 12.

 1. 1. + Waleria i Ignacy Miciuda
 2. 2. + Maria Fendryk od rodziny Pociask z Siedlisk

Niedziela, 10. 12.

730 + Wiktoria i Władysław Lelek

1030 + Stanisław Wróbel, Zofia i Franciszek Czopik

        + Maria Fendryk od Stanisławy Gruba z rodziną

1500 za parafian

Kontakt