1. 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość ku czci Błogosławionego Ks. Józefa Kowalskiego. Suma o godzinie 1100. Po południu Mszy św. nie będzie
  2. 2. W poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, Msza św. będzie o godz. 700. Po południu Mszy św. nie będzie.
  3. 3. W czwartek święto św. Benedykta - patrona Europy. W tym dniu obchodzimy 81 rocznicę rozpoczęcia rzezi wołyńskiej. Pamiętajmy w modlitwach o naszych rodakach, ofiarach tej okrutnej zbrodni.
  4. 4. W piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.
  5. 5. W sobotę wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  6. 6. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć – Sebastian Łach z Siedlisk i Izabela Katarzyna Skalska z Wyżnego (zapowiedź druga).
  7. 7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. Na sobotę do sprzątania proszę: Maria Warzybok, Barbara Kotula, Sabina Paśko, Leszek Tasior, Agata Dworak, Anna Miciuda i Kazimiera Masłyk.
  8. 8. Bardzo serdecznie dziękuję ks. Zygmuntowi Kostce z Krakowa – wikariuszowi inspektora Księży Salezjanów za przewodniczenie dzisiejszej Uroczystości i za wygłoszone Słowo Boże. Wszystkim kapłanom gościom, ks. Janowi Dubasowi z Rzeszowa, Księżom z dekanatu tyczyńskiego, Księżom emerytom, proboszczom i wikariuszom. Wielkie Bóg zapłać.

Dziękuję serdecznie Orkiestrze Dętej Gminy Boguchwała i chórowi z parafii Opatrzności Bożej z Rzeszowa za uświetnienie naszej uroczystości, dziękuję wszystkim pielgrzymom z Rzeszowa, Lubeni i innych miejscowości, którzy wraz z nami obchodzą 82 rocznicę męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Józefa Kowalskiego.

Dziękuję Panu kościelnemu, organiście, szafarzom, Służbie Liturgicznej, strażakom i wszystkim parafianom, którzy w różny sposób przyczynili się do organizacji dzisiejszego święta. Bóg zapłać!

Po zakończonej uroczystości zapraszam pielgrzymów i parafian do posilenia się ciastem i ugaszenia pragnienia napojami pod namiotem na placu za kościołem a księży zapraszam na plebanię.

Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy nowennę do bł. Józefa a po niej procesja Eucharystyczna wokół kościoła, następnie odśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy” i „Boże coś Polskę”.

Do użytku wewnętrznego

Kontakt