1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: w czwartek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, w sobotę św. Marcina.
  2. Przez cały listopad modlimy się po Mszach świętych za zmarłych polecanych w wypominkach.
  3. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc jesienną dla WSD w Rzeszowie.
  4. W przyszłą niedzielę zapraszam wraz z Akcją Katolicką i Biblioteką Gminną w Lubeni na godzinę 1700 na projekcję filmu „Chleba naszego powszedniego”. Film opowiada historię rodziny Ulmów z Markowej koło Łańcuta, która została zamordowana przez Niemców za ukrywanie Żydów. Warto zapoznać się z historią ich męczeństwa, tym bardziej, że mamy w kościele na jednym z witraży wizerunek tej rodziny.
  5. W poniedziałek Msza św. będzie o godz. 700.
  6. We wtorek przed Mszą św. koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich a po Mszy św. i nabożeństwie do św. Michała spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum.
  7. W środę po Nowennie zbiórka dla ministrantów i lektorów.
  8. W czwartek Msza św. będzie odprawiona w kaplicy bł. Józefa Kowalskiego.
  9. W piątek po Mszy św. spotkanie Oazy
  10. W sobotę, 11 listopada przeżywać będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Gminne uroczystości z tej okazji odbędą się w Lubeni. Rozpoczęcie o godzinie 1000 Mszą św. w kościele parafialnym w Lubeni.

W naszym kościele Msza św. o godzinie 1700, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu,  modlitwa wypominkowa i nabożeństwo za Ojczyznę.  Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

1. W przyszłą niedzielę – 12 XI – już po raz dziewiąty będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzień ten jest, co roku obchodzony w drugą niedzielę listopada. W bieżącym roku jest obchodzony pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na ten cel.
  2. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na sobotę do sprzątania prosimy: Agata Szostek, Beata Witek, Irena Włoch, Danuta Szczęch, Maria Lasota, Zofia Dudek i Zofia Rumak.
  3. Jak zwykle zapraszam do sięgnięcia po prasę katolicką i korzystanie z biblioteki parafialnej.