1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, którego hasłem są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Adwent to czas przygotowania do Bożego Narodzenia i do powtórnego przyjścia Pana Jezusa na Ziemię na sąd ostateczny.
  2. W ciągu tygodniu, oprócz poniedziałku, Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej o godz. 1700, a w poniedziałek o 700. Niech uczestnictwo w nich dorosłych, młodzieży i dzieci będzie szczególną formą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam szczególnie dzieci z lampionami do udziału w procesji na początku każdej Mszy roratniej. Dzieci otrzymają również specjalną adwentową wyklejankę.
  3. Parafialna Caritas zachęca do zaangażowania się w pomoc przedświąteczną najbardziej potrzebującym parafianom. W przedsionku wystawiony będzie kosz na produkty żywnościowe a w środku kościoła jest skrzyneczka Caritas na ofiary pieniężne. Nie zamykajmy serc na potrzebujących i ubogich.
  4. Przyszła niedziela jest niedzielą modlitwy za Kościół na Wschodzie.
  5. W przyszłą niedzielę składka z Mszy św. będzie przeznaczona na budowę powstającego w Rzeszowie kościoła pw. Bł. Władysława Findysza. Na prośbę ks. biskupa parafie naszego dekanatu wspierają to dzieło składką z jednej niedzieli w ciągu roku. Wesprzyjmy, więc to dzieło swoją ofiarnością. Każda ofiara jest bardzo ważna i potrzebna.
  6. We wtorek zapraszam na Mszę świętą i spotkanie, kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum. Na Mszy św. zostaną poświęcone i wręczone kandydatom „Modlitewniki dojrzałego chrześcijanina”. Przed Mszą św. będzie odmawiana koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich, a po Mszy nabożeństwo do św. Michała.
  7. W środę zmiana tajemnic różańcowych, a po Nowennie do Matki Bożej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy II Gimnazjum i VII Szkoły Podstawowej.
  8. W czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Odpust w Hermanowej. O godz. 1200 w kościele Godzina Łaski. Informacje odnoszące się do obietnic związanych z tą modlitwą znajdują się w przedsionku na tablicy ogłoszeń. Na Mszę świętą o godz. 1700 połączoną z poświęceniem i wręczeniem medalików zapraszam dzieci z klasy III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. Po Mszy św. spotkanie Oazy.
  10. Na ołtarzu Matki Bożej została wyłożona Księga trzeźwościowa . Zachęcam do podejmowania postanowień trzeźwościowych na czas Adwentu.
  11. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na sobotę do sprzątania prosimy: Ewa Warzybok-Lichota, Jolanta Bieniek, Lesława Kuryłowicz, Grażyna Winiarska, Dorota Sobczyk, Elżbieta Dudek i Danuta Tłuczek.
  12. W zakrystii do nabycia są świece na stół wigilijny. Duże – 12 zł., małe 5 zł.
  13. Pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatków dzisiaj po mszy popołudniowej, tradycyjnie od strony Budziwoja od Państwa Grzebyków w stronę Lubeni, po przeciwnej stronie kościoła.

Dokładne godziny roznoszenia opłatków:

• Niedziela: 16-21 od Państwa Grzebyków do Państwa Bieńków;
  • Poniedziałek: 18-21 od Państwa Rutków do Państwa Paśków;
  • Wtorek: 18-21 od Księdza Zapartka do Ośrodka Zdrowia;
  • Środa: 18-21 od Państwa Pasternaków do Pana Kościelnego;
  • Czwartek: 18-21 od Pani Fendryk do Państwa Wilków- domy przy głównej drodze;
  • Piątek: 18-21: Domy przy drodze za Domem Ludowym a następnie domy od Kościoła do Państwa Bieńków;
  • Sobota: 9-21: Rzeki i Broniakówka, a następnie od Państwa Bużów do końca wsi.