Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii liczy 18 ministrantów oraz 6 lektorów. Dzięki temu że do wspólnoty należą zarówno młodzi chłopcy jak i starsi wspieramy się nawzajem i uczymy się od siebie nowych rzeczy. Kandydaci którzy chcą zostać ministrantami przebywają kurs przygotowawczy podczas którego uczą się jak posługiwać przy ołtarzu. Nasze zbiorki odbywają się w każdą środę po Eucharystii. Spotkania są prowadzone przez naszego opiekuna czyli księdza Proboszcza. Uczymy się wtedy jak prawidłowo wykonywać swoje zadania, a także poznajemy historię Kościoła oraz omawiamy poszczególne okresy liturgiczne w roku kościelnym. Nasze zadania nie ograniczają się wyłącznie do Służy przy ołtarzu. Chodzimy również z księdzem po kolędzie oraz pomagamy w pracach przy parafii. Staramy się również aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Organizujemy wspólne wycieczki rowerowe, podczas których w miłym towarzystwie możemy delektować się pięknymi krajobrazami oraz radośnie spędzić wspólny czas. Godnym zauważenia jest fakt że wielu z nas jest wielkim fanami innych sportów, i możemy reprezentować naszą parafię na zawodach organizowanych przez dekanat lub diecezję. Spora część z nas należy do wspólnoty oazowej oraz scholii gdzie również możemy służyć innym swoimi talentami. W trakcie wakacji ministranci z naszej parafii biorą udział w rekolekcjach dla Liturgicznej Służy Ołtarza podczas których zgłębiają swoją wiarę ale także spędzają czas na rozrywce. Mamy nadzieję, że z roku na rok nasze grono będzie powiększać się o nowych kandydatów do posługi Chrystusowi.

 

Kontakt