Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień.

Jak podają Ewangeliści, zgromadzone wówczas tłumy rzucały na drogę płaszcze, gałązki oliwne

i palmowe wołając: "Hosanna Synowi Dawida: błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie".

Tradycyjnie przed rozpoczęciem  sumy na placu przed kościołem ks. Proboszcz poświęcił palmy, następnie w uroczystej procesji wszyscy weszli do kościoła na  Eucharystię - rozpoczynającą WIELKI TYDZIEŃ.

Po Mszy św. odbył się konkurs palm, nie łatwo było wyłonić zwycięzcę – wszystkie palmy wykonane zostały z niezwykłą starannością, pomysłowością,   udekorowane  własnoręcznie wykonanymi kwiatkami i innymi ozdobami.  Najwyższą palmę przygotowała  Akcja Katolicka.