1. 1. Przeżywamy miesiąc maj, miesiąc Matki Bożej. Czcijmy Maryję modlitwą litanii w kościele lub przy kapliczkach. Zachęcam rodziców i dziadków do gromadzenia przy śpiewie litanii dzieci i młodzieży, aby wspólnie wpatrywać się w Maryję prowadzącą nas do Chrystusa.
  2. 2. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 1030 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy III. W tym roku w naszej parafii przystąpi do I Komunii trzynaście dzieci.
  3. 3. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe. Jeżeli pozwoli pogoda to w te dni po Mszy św. i litanii do Matki Bożej odbędzie się procesja połączona z modlitwą o urodzaje, obfite plony i błogosławieństwo w pracy.
  4. 4. We wtorek wypada uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika.
  5. 5. We wtorek i piątek po nabożeństwie odbędą się próby dla dzieci pierwszokomunijnych.
  6. 6. W środę po nabożeństwie zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów.
  7. 7. W piątek po Mszy św. spotkanie wspólnoty Oazowej.
  8. 8. W sobotę o godz. 900 spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin.
  9. 9. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć – Wojciech Kurc z Siedlisk i Ilona Kocur z Hermanowej oraz Dariusz Jasek z Ropczyc i Katarzyna Szczęch z Siedlisk (zapowiedź druga).
  10. 10. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Dziękuję za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. Dziękuję również paniom za zakupienie i posadzenie kwiatów na rabatach i ich doglądanie. Na sobotę na godz. 1000 proszę do sprzątania: Marek Cierpiał-Wolan, Urszula Domoń, Zofia Pietrucha, Teresa Orgielewska, Zofia Wojewódka, Agata Grzebyk i Maria Szpiech.
  11. 11. Jeżeli ktoś potrzebuje łóżka typu szpitalnego ze wspomaganiem mechanicznym dla osoby chorej lub wózka inwalidzkiego to proszę o zgłoszenie się do pana Leszka Szpiecha lub na plebanię.