1. 1. W związku z rozpoczynającym się miesiącem sierpniem — miesiącem abstynencji, Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji. Podejmijmy abstynencję z motywów religijnych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa. Jest znakiem troski o zbawienie tych, którzy nadużywają alkoholu lub są zagrożeni uzależnieniem. Na ołtarzu MB będzie wystawiona przez sierpień księga trzeźwości dla tych, którzy chcieliby dokonać w niej wpisu swojej abstynencji. Warto też przedłużyć swoją abstynencję dołączając do akcji „100 dni abstynencji na 100-lecie niepodległości” trwającą od 4 sierpnia do 11 listopada.
  2. 2. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: Cud nad Wisłą w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i powstanie Solidarności w 1980 r. To tylko niektóre z ważnych wydarzeń z historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o gorącej modlitwie za naszą Ojczyznę.
  3. 3. Od przyszłej niedzieli do końca miesiąca nie będzie w niedziele Mszy św. o godz. 1500.
  4. 4. W sobotę, 4 sierpnia wyruszy 41 Rzeszowska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Msza na rozpoczęcie Pielgrzymki w Farze Rzeszowskiej o godz. 6.30.
  5. 5. W liturgii tygodnia we wtorek wspomnienie św. Ignacego Loyoli, w środę wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa, doktora Kościoła, w sobotę wsp. św. Jana Marii Vianney’a, kapłana.
  6. 6. W poniedziałek Msza św. będzie odprawiona o godz. 700. Wieczorem Mszy św. nie będzie.
  7. 7. W środę po nowennie do NMP Nieustającej Pomocy zmiana tajemnic różańcowych
  8. 8. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. 9. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ.
  10. 10. W sobotę od godz. 800 odwiedzę chorych z Komunią św. Po Mszy św. procesja różańcowa z figurą Matki Bożej i nabożeństwo wynagradzające.
  11. 11. W ostatnią niedzielę zebrano na środki transportu dla misjonarzy 725zł. Bóg zapłać za te ofiary.
  12. 12. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć – Krzysztof Domoń z Siedlisk i Andżelika Joanna Pietrzyk z Zarzecza (zapowiedź pierwsza).
  13. 13. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. Na sobotę do sprzątania proszę: Barbara Gugała, Kazimiera Masłyk, Zofia Sztycharz, Maria Wróbel, Zofia Wójcik, Halina Pięta i Maria Dymek.