1. 1. W miesiącu sierpniu podejmujmy świadectwo abstynencji. Na ołtarzu MB jest wystawiona księga trzeźwości dla tych, którzy chcieliby dokonać w niej wpisu swojej abstynencji.
  2. 2. Zbliżamy się do Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15.08. (w przyszłą środę). Tradycyjnie w tym dniu na sumie będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony. Dożynki Gminne odbędą się w niedzielę 19. 08. w Straszydlu (rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1400), a Dożynki Diecezjalne w niedzielę 26. 08. w rzeszowskiej katedrze.
  3. 2. Przypominam do końca miesiąca nie będzie w niedziele Mszy św. o godz. 1500.
  4. 3. W liturgii tygodnia obchodzić będziemy w poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego, w środę wspomnienie św. Dominika, w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), w piątek święto św. Wawrzyńca, w sobotę wspomnienie św. Klary.
  5. 4. W poniedziałek Msza św. będzie odprawiona o godz. 700. Wieczorem Mszy św. nie będzie.
  6. 5. We wtorek o godz. 1400 odbędzie się pogrzeb śp. Edwarda Tyrpy.
  7. 6. We wtorek przed Mszą św. koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich a po Mszy św. nabożeństwo do św. Michała.
  8. 7. W środę nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.
  9. 8. W czwartek nowenna do bł. Ks. Józefa Kowalskiego.
  10. 9. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć – Krzysztof Domoń z Siedlisk i Andżelika Joanna Pietrzyk z Zarzecza (zapowiedź druga).
  11. 10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. Na sobotę do sprzątania proszę: Zofia Czopik, Celina Wajda, Monika Jędrzejek, Janina Wajda, Barbara Wajda, Halina Wójcik i Bożena Jurkiewicz. Bardzo proszę o wyplewienie rabat.