1. 1. W poniedziałek Msza św. będzie odprawiona o godz. 700.
  2. 2. W środę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjnie w tym dniu na sumie dziękujemy Bogu za tegoroczne plony. Msze św. będą odprawione o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie. Na obu Mszach poświęcenie kwiatów, owoców i ziół a na sumie poświęcenie wieńców dożynkowych.
  3. 3. Dożynki Gminne odbędą się w niedzielę 19. 08. w Straszydlu (rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1400), a Dożynki Diecezjalne w niedzielę 26. 08. w rzeszowskiej katedrze.
  4. 4. W liturgii tygodnia, oprócz Uroczystości Wniebowzięcia NMP, obchodzić będziemy we wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe i w piątek wspomnienie Św. Jacka.
  5. 5. W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne.
  6. 6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. Na sobotę do sprzątania proszę: Alicja Mendrala, Barbara Pitera, Helena Gierlak, Czesław Wajda, Katarzyna Grzebyk, Józefa Borowiec i Zofia Pasternak.
  7. 7. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć – Krzysztof Domoń z Siedlisk i Andżelika Joanna Pietrzyk z Zarzecza (zapowiedź trzecia).
  8. 8. Zachęcam do korzystania z biblioteki parafialnej oraz do sięgania po prasę katolicką, aby ciągle ubogacać swoje horyzonty wiary.