1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Dobiega końca czas naszego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.

2. W poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia. To wyjątkowy dzień w roku. Powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania mięsa i alkoholu. Zachowajmy jego charakter religijny oczekując na narodziny Jezusa, którą to tajemnicę będziemy obchodzić w czasie Świąt. Przed Wieczerzą Wigilijną odczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Podziękujmy za dar Syna Bożego Zbawiciela świata, pomódlmy się o jedność i pokój dla wszystkich ludzi na świecie, za zmarłych z rodziny, bliskich i dzieląc się białym opłatkiem złóżmy sobie życzenia. Niech wieczerza wigilijna będzie czasem dzielenia się miłością z naszymi bliskimi i radością z narodzenia naszego Zbawiciela.

3. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św.: Pasterka o północy i następnie o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.

4. Schola zaprasza parafian do wspólnego kolędowania 45 min. przed Pasterką oraz w pierwszy i drugi dzień świąt przed Mszą św. o 1030.

5. W środę drugi dzień Świąt — Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.

6. W czwartek święto św. Jana Ewangelisty – imieniny obchodzi ks. Biskup ordynariusz Jan Wątroba. Polecajmy go w naszych modlitwach. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W piątek święto Świętych Młodzianków.

8. Następna niedziela to Uroczystość Świętej Rodziny. Na Mszy św. o 1030 gościć będziemy Chóry Deo Gloria i Gaudium. Po Mszy św. koncert kolęd. Po Mszy św. o godz. 15 spotkanie kolędowe Akcji Katolickiej.

9. Zwyczajem ubiegłych lat przygotowujemy się do Opłatka parafialnego. Zapraszam wszystkich członków grup parafialnych i wszystkich chętnych parafian do złożenia sobie życzeń i wspólnego kolędowania w Domu Kultury. Opłatek zaplanowany jest w Uroczystość Trzech Króli po Mszy popołudniowej. Szefów wszystkich grup duszpasterskich działających przy parafii prosimy o przygotowanie tego spotkania opłatkowego. Ci, którzy będą chcieli przyjść na opłatek i dołączyć swój wkład finansowy mogą składać ofiary do puszki, która została wystawiona na półce z gazetami.

10. Dziękuję także za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Na sobotę do sprzątania proszę: Władysława Adamczyk, Jan Warzybok, Andrzej Borowiec, Agata Grzebyk, Maria Szpiech, Teresa Rojek i Stanisława Kotula.

11. Składka z ubiegłej niedzieli była przeznaczona na inwestycje parafialne. Zebrano 4330 zł. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. 

12. Zachęcam do sięgnięcia po świąteczną prasę katolicką.

Kontakt