Warto Posłuchać

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

1. Przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny . Na sumie wystąpią chóry Gaudium i Deo Gloria, po Mszy św. koncert kolęd. Po Mszy św. o godz. 1500 spotkanie kolędowe Akcji Katolickiej.

2. Jutro ostatni dzień 2018 roku. Msza św. i nabożeństwo na zakończenie starego roku o godz. 1600. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. We wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok. Dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w niedzielę. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy i mirry. Na stoliku z gazetami będą wyłożone zestawy kadzidła i kredy za symboliczną ofiarę. W tą uroczystość polecamy Bogu w naszych modlitwach Ks. Biskupów Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego w rocznicę ich konsekracji.

5. W Uroczystość Objawienia Pańskiego odbędzie się w Rzeszowie Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy o godz. 1200 z parkingu przy hali sportowej na Podpromiu i przejdzie ulicami miasta do Rynku, gdzie nastąpi złożenie darów w Szopce.

6. A w naszej parafii w Uroczystość Trzech Króli, po Mszy św. popołudniowej, w Domu Kultury o godz. 1615 odbędzie się Parafialny Opłatek. Spotkanie wszystkich chętnych parafian, aby we wspólnocie parafialnej złożyć sobie Noworoczne Życzenia. Zapraszamy całą rodzinę parafialną, aby wspólnie kolędując dalej przeżywać radość Bożego Narodzenia. Do przygotowania opłatka można dołączyć swój wkład finansowy  poprzez ofiarę do puszki.

7. W środę po nowennie  do NMP zmiana tajemnic różańcowych oraz spotkanie dla ministrantów i lektorów.

8. W czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

10. W pierwszą sobotą odwiedzę chorych z Komunią św. od godz. 800. Po Mszy św. nabożeństwo i różaniec wynagradzający NMP.

11. Chciałem bardzo serdecznie podziękować osobom, które włączyły się w przystrojenie kościoła do obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję za przygotowanie Szopki Bożonarodzeniowej. Dziękuję także za ofiarowanie choinek, ich ustawienie, młodzieży za ich ubranie. Scholi za piękne przygotowanie kolęd i ich wykonanie. Dziękuję również za ogromne zaangażowanie panu kościelnemu, panu organiście i panom szafarzom. Serdecznie dziękuję księdzu Janowi za jego obecność i posługę. Dzięki tym wszystkim osobom mogliśmy bardziej dostojnie i głębiej przeżywać tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!

Dziękuję również za wszystkie ofiary i dary złożone w czasie Adwentu na rzecz najbardziej potrzebujących parafian. Dziękuję  członkom Caritas za przygotowanie i rozwiezienie paczek świątecznych.

12. Dziękuję także za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Na sobotę do sprzątania proszę: Anna Baran, Małgorzata Myrda, Agnieszka Myrda, Iwona Świerad, Halina Dudek, Elżbieta Winiarska i Elżbieta Chyła..

Kontakt