Warto Posłuchać

Liczba odwiedzających

We have 46 guests and no members online

MISJE ŚWIĘTE

w parafii Św. Józefa w Siedliskach k/Rzeszowa

10 - 17 marca 2019 roku

 

Drodzy Bracia i Siostry,

W waszej Parafii Św. Józefa w Siedliskach od 10 do 17 marca 2019 roku odbędą się Misje Święte. Chrystus zamierza przemierzać wasze ulice i domy ze swoim Słowem pełnym miłości. Udowodnił to umierając za nas, zmartwychwstając i zsyłając Ducha Świętego. Gorąco zapraszam wszystkich do modlitwy za Misje Święte!. Prosimy o zapoznanie się z programem i przemyślenie, kiedy możecie przybyć na spotkania. A potem o wzięcie w nich udziału – oby każdego dnia! To święty czas Bożego Miłosierdzia. Nie uciekajcie przed nim. Przyciągnijcie także innych, zwłaszcza dzieci i młodzież. Pomyślcie o starszych i chorych, jak ułatwić im przybycie do kościoła. Proszę także o modlitwę za mnie o serce otwarte dla Chrystusowego krzyża i płynącego z Niego Miłosierdzia.

                                                                                 Ks. Franck H. Mbida

 

Przesłanie misyjne

1. Czym są Misje? Czasem łaski, słuchania słowa Bożego, intensywnej modlitwy, szukania zagubionych, prostowania sumień i dróg ludzkiego życia. Misje są czasem, w  którym oddajemy pierwsze miejsce Bogu w  naszej duszy, w  naszym domu i  w  naszej Parafii. Bogu, który jest miłością i  tę miłość rozlewa na nas przez Jezusa Chrystusa.

2. „Nadzieja Świata idzie przez rodzinę”, dlatego zwracamy się do rodzin w Parafii: wspólnie lub indywidualnie módlcie się za siebie i  za misje święte. Zapewne wiele spraw wymaga poprawienia w codziennym życiu.

 • Może trzeba wyprosić sakrament małżeństwa żyjącym bez tego związku. Może wyciszyć i wygasić kłótnie i emocje małżeńskie, rodzinne czy sąsiedzkie?

• Może trzeba zacząć rozmawiać ze sobą, może zainteresować się losem dzieci, które fizycznie są w domu a w rzeczywistości poza rodziną?

• Może więcej czasu poświęcić dzieciom, rodzicom, teściom a  mniej gonitwy i  pośpiechu za niepotrzebnymi czy nie koniecznymi sprawami?

• Może zachęcić obojętnych do zmobilizowania się i odnowienia życia religijnego, uszanowania niedzieli, udziału we Mszy Świętej.?

3. Dziękując za dar powołań w naszej Parafii, módlcie się o powołania do Służby Bogu, o nowe powołania zakonne i  misyjne oraz do instytutów życia konsekrowanego. Wspominajcie także przed Bogiem księdza proboszcza Krzysztofa i kapłanów, którzy pracowali w  naszej Parafii.

4. Na terenie Naszej Parafii wiele osób cierpi. W pobliskich szpitalach, we własnych domach. Kochani chorzy, dołączcie Wasze cierpienia do modlitwy za Parafię i misje św.

5. W  naszych modlitwach prośmy także dusze czyśćcowe, aby pomogły Nam owocnie przeżyć czas nawrócenia i odnowy. Zatem zapraszamy do dobrego i godnego przeżycia tego szczególnego czasu łaski i miłości Bożej.

 

 

PRZYKAZANIA BOŻE DLA ŻYCIA „W MOCY BOŻEGO DUCHA”

 

Niedziela, 10 marca 2019 – Rozpoczęcie misji parafialnych

730 - Msza św. z kazaniem misyjnym dla wszystkich

1030 - Msza św. z kazaniem misyjnym dla wszystkich

1430 – Nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym i Msza św. z kazaniem misyjnym dla wszystkich

Poniedziałek, 11 marca - „Wierzę w Jednego Boga”. Przykazania I, II, III

1630.  Różaniec 

1700 - Msza św. z kazaniem misyjnym dla wszystkich (przynosimy świece) Po nauce odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Po Mszy świętej spotkanie misyjne

Wtorek, 12 marca – „Kochaj bliźniego swego jak siebie samego”. Przykazania IV, V, VI

1630.  Różaniec 

1700 - Msza św. z kazaniem misyjnym dla wszystkich

Po Mszy świętej spotkanie misyjne

Środa, 13 marca-„ Ja jestem drogą, prawdą i życiem”. Przykazania VII, VIII, IX, X

1630.  Koronka do Bożego Miłosierdzia

1700 Msza św. z kazaniem misyjnym dla wszystkich

Po Mszy świętej spotkanie misyjne

 

Czwartek, 14 marca - „Co Bóg złączył niech człowiek nie rozdziela” 

830 - 930 spotkanie w szkole ( klasy 0, I, II)

1000 - 1100 spotkanie w szkole (klasy IV, V, VII, VIII i gimnazjum)

1600 Adoracja Najświętszego sakramentu

1700 Msza św. z kazaniem misyjnym dla wszystkich. Po nauce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy świętej spotkanie misyjne dla małżonków

 

Piątek,15 marca- Przebaczenie „… aż siedemdziesiąt siedem razy”

830 – 930 spotkanie w szkole (klasy 0, I, II)

1000 – 1100 spotkanie starszych klas w kościele (klasy IV, V, VII, VIII i gimnazjum)

1630 Droga krzyżowa

1700 Msza św. z kazaniem misyjnym. Po nauce udzielenie sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy świętej spotkanie przy Krzyżu misyjnymZawierzenie Parafii Bożemu Miłosierdziu. (Przynosimy krzyże).

 

Sobota, 16 marca- „Być solą ziemi”

 

1630 Różaniec 

1700 Msza święta z kazaniem misyjnym dla wszystkich. Po Mszy świętej spotkanie misyjne dla młodzieży.

 

Niedziela, 17 marca- Zakończenie Misji

730 Msza św. z kazaniem na zakończenie Misji

1030 Msza św. z kazaniem na zakończenie Misji i procesja ekspiacyjna wokół kościoła, połączona z modlitwami za zmarłych.

1430 Nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym i Msza św. z kazaniem na zakończenie Misji

Modlitwa o dobre przeżycie Misji Świętych

Panie Jezu, który ukochałeś nas do końca i nie chcesz śmierci grzesznika, ale by nawrócił się i żył. Powierzamy Ci z ufnością czas naszych misji parafialnych i prosimy: Ześlij Ducha Świętego na serca wszystkich Parafian i przybywających do naszej świątyni. Umocnij to, co słabe, ulecz to, co chore, pojednaj to, co skłócone, oświeć to, co zakryte ciemnościami grzechu, uwolnij to, co w kajdanach nałogów, ożyw to, co duchowo umarłe. Udziel każdemu obfitości swoich darów i pomóż otworzyć serca na ogrom Twojej łaski. Oby w naszej Parafii nie było nikogo, kto pozostałby głuchy na Twoje Słowo i oporny na działanie Twojej miłości i łaski. Oby misje święte przyniosły każdemu z nas największy skarb, którego świat dać nam nie może: pokój sumienia, rodzinom miłość i zgodę, Parafii jedność i przedsmak Twojego Królestwa, Kościołowi nowe błogosławieństwa. Niech czas głoszenia Dobrej Nowiny odmieni oblicze naszej parafialnej ziemi. Matko Boża Wspomożenie Wiernych módl się za nami. Święty Józefie módl się za nami. Błogosławiony Józefie Kowalski módl się za nami. Amen!

Kontakt