1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. W poniedziałek wypada święto Św. Kazimierza Królewicza. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Bp. Kazimierzu Górnym w dniu imienin. Msza św. o godz. 700.

3. We wtorek przed Mszą św. koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich a po Mszy św. nabożeństwo do św. Michała,

4. Od środy rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu, czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świat Paschalnych. Znajdźmy czas na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale, Misje Święte. W piątki po Mszy św. będzie Droga Krzyżowa. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 1430 a po nich Msza Św. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Obowiązuje w tym dniu post ilościowy i jakościowy. Msze św. o godz. 730 i o godz. 1700 połączone z obrzędem posypania głów popiołem na znak wejścia na drogę pokuty i nawrócenia.

6. W czwartek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

7. W piątek po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej i spotkanie Oazy.

8. W miniony piątek zamontowano ostatni witraż przedstawiający Bł. Poznańską Piątkę – pięciu młodych ludzi związanych z księżmi salezjanami, którzy zostali zamordowani przez hitlerowców w czasie II wojny światowej. Koszt tego witraża to 12 826 zł.

9. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte. Wsłuchajmy się w słowo, które kieruje do nas nasz misjonarz ks. Franciszek:

Drodzy Bracia i Siostry,

W waszej Parafii Św. Józefa w Siedliskach od 10 do 17 marca 2019 roku odbędą się Misje Święte. Chrystus zamierza przemierzać wasze ulice i domy ze swoim Słowem pełnym miłości. Udowodnił to umierając za nas, zmartwychwstając i zsyłając Ducha Świętego. Gorąco zapraszam wszystkich do modlitwy za Misje Święte!. Prosimy o zapoznanie się z programem i przemyślenie, kiedy możecie przybyć na spotkania. A potem o wzięcie w nich udziału – oby każdego dnia! To święty czas Bożego Miłosierdzia. Nie uciekajcie przed nim. Przyciągnijcie także innych, zwłaszcza dzieci i młodzież. Pomyślcie o starszych i chorych, jak ułatwić im przybycie do kościoła. Proszę także o modlitwę za mnie o serce otwarte dla Chrystusowego krzyża i płynącego z Niego Miłosierdzia.

Od piątku 1 marca rozpoczęliśmy odprawianie  9-cio dniowej Nowenny do Ducha Świętego przed Misjami Świętymi w naszej Parafii.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz o modlitwę w intencji Misji Świętych bardzo prosimy!

Prosimy także o zaplanowanie sobie codziennego udziału w Misjach Świętych! Programy znajdują się na stoliku z gazetami. Niech znajdzie się on w każdej rodzinie.

W niedzielę 17 marca na zakończenie Misji Świętych będziemy przeżywać Dzień Modlitwy, Postu  i Solidarności z Misjonarzami. To szczególna okazja, aby przez modlitwę i wsparcie finansowe pomagać misjonarzom. Składka z tejże niedzieli będzie przeznaczona na wsparcie parafii ks. Franciszka w Kamerunie. Proszę o szczególną hojność i otwartość serc…

Składka na inwestycje będzie w tym miesiącu w czwartą niedzielę – 24 marca. 

10. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć Paweł Wojciech Lech z Rzeszowa i Maria Dominika Warzybok z Siedlisk (zapowiedź druga).

11.  Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania prosimy: Ewa Szczęch, Zofia Kowalska, Renata Grzebyk, Teresa Purpura, Elżbieta Pokrywka, Alicja Kret i Krystyna Kawa.

Kontakt