Warto Posłuchać

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 363 gości oraz 0 użytkowników.

1. W tym tygodniu przeżywamy Misje Święte. Wykorzystajmy ten święty czas i jak najliczniej gromadźmy się na nabożeństwach wsłuchując się w Słowo Boże i nauki misyjne.

2. Program Misji:

3. Dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Św. Józefa patrona naszej parafii.

4. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynają się w Tyczynie katechezy przedmałżeńskie tzw. „kurs przedmałżeński”. Katechezy przeznaczone są dla młodzieży powyżej 17 roku życia. Rozpoczęcie w kościele w Tyczynie o godz. 1700.

5. Przyszła II niedziela Wielkiego Postu to Niedziela „Ad Gentes” – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Składka przeznaczona na rzecz parafii ks. Franciszka.

6. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć Paweł Wojciech Lech z Rzeszowa i Maria Dominika Warzybok z Siedlisk (zapowiedź trzecia), Wojciech Marcin Czopik z Siedlisk i Joanna Nitka z Trzebowniska (zapowiedź pierwsza) oraz Dominik Jakub Lekki i Justyna Łucja Dudek z Siedlisk (zapowiedź pierwsza).

7. Jak co roku możemy poprzez zrezygnowanie z jakiejś przyjemności odkładać ofiarę na jałmużnę wielkopostną i w ten sposób wesprzeć leczenie dzieci i osób starszych. Na półce z gazetami zostały wyłożone skarbonki Caritas, można je zabrać ze sobą do domu. Niech taka skarbonka znajdzie się w każdej rodzinie. Jałmużnę przyniesiemy do kościoła w II Niedzielę Wielkanocną w Święto Miłosierdzia Bożego. W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny w cenie 5 zł.

8.  Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania prosimy: Małgorzata Kmiotek, Barbara Gugała, Marta Sikora, Agnieszka Soboń, Marzena Miciuda, Edward Miciuda i Marta Szczęch.

Kontakt