1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Składka przeznaczona jest na pomoc dla parafii ks. Franciszka w Kamerunie.

2. Dziś i jutro nowenna do św. Józefa przed uroczystością odpustową. 

3. Jutro w poniedziałek Msza św. o godz. 700.

4. We wtorek w naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, pierwszorzędnego patrona naszej parafii.

Msze święte będą odprawiane: Suma odpustowa z procesją o godz. 1100 i Msza popołudniowa o godz. 1700.

Na Mszy św. o godz. 1700 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają poświęcone modlitewniki.

 5. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy i spotkanie dla wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów.

6. W czwartek nowenna do bł. Ks. Józefa Kowalskiego oraz spotkanie formacyjne Parafialnego Zespołu Caritas.

7. W piątek po Mszy św. nabożeństwo drogi krzyżowej oraz spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

8. W niedzielę o 1430 nabożeństwo Gorzkich Żali. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych wszystkich, którzy tylko mają czas, zarówno dorosłych jak i młodzież i dzieci.

9. W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne.

10. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć Wojciech Marcin Czopik z Siedlisk i Joanna Nitka z Trzebowniska (zapowiedź druga) oraz Dominik Jakub Lekki i Justyna Łucja Dudek z Siedlisk (zapowiedź druga).

11.  Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania prosimy: Marta Szczęch, Marta Warzybok, Stanisława Gruba, Ireneusz Szwed, Maria Warzybok, Barbara Kotula i Sabina Paśko

  

Dobiegł końca czas naszych misji parafialnych. Tydzień temu, w niedzielę rozpoczęliśmy je. Ks. Franciszek, z dalekiego Kamerunu, z  otrzymanymi symbolicznymi kluczami do naszej parafii, kościoła i serc, rozpoczął siew Słowa Bożego na glebę naszych serc. Bardzo wielu otworzyło swoje serca na ten szczególny czas łaski, świadczyła o tym choćby frekwencja w niedzielę i w ciągu tygodnia. Niektórzy nie mogli uczestniczyć w nabożeństwach i naukach misyjnych z powodu stanu zdrowia czy pracy, ogarnialiśmy ich modlitwą. Niektórzy niestety nie odpowiedzieli na zaproszenie do wzięcia udziału w misjach, a może nawet o nich nie wiedzieli, ale i ich obejmowaliśmy naszą modlitwą.

Wszyscy potrzebujemy nawrócenia i ta szansa została nam dana przez Miłosiernego Ojca, który posłużył się ks. Franciszkiem.

Ks. Franciszek nie przyszedł do nas głosić swojej mądrości, ale Mądrość Bożą, Mądrość, która dotyka i przemienia ludzkie serca.

Słuchając nauk kierowanych do starszych, młodzieży i dzieci można było wyciągnąć jeden wniosek, ks. Franciszek to człowiek Boży, którego Pan Bóg w swojej Opatrzności postawił na naszej drodze.

Pochodzący z innej kultury, wręcz z innego świata, ale nasz brat w wierze, dał nam to co Bóg daje człowiekowi najcenniejszego: miłość i troskę o zbawienie. I mam nadzieję, że przyjęliśmy te dary również w duchu wzajemnej miłości i wdzięczności.

Niech to wszystko co zostało zasiane na glebę naszych serc, dzięki Twojej posłudze, przynosi plon 100-krotny w naszym życiu.

Księże Franciszku, Bóg zapłać, za trud głoszenia słowa, modlitwę, sprawowane Eucharystie, troskę o uświęcenie naszej wspólnoty i świadectwo życia. Niech Jezus Chrystus Najwyższy Kapłan utwierdza Cię w doskonałej miłości do ludu Bożego, który został Ci powierzony.

Z naszych serc płyną słowa wdzięczności i zapewnienie o pamięci modlitewnej. Bóg zapłać!

 A na koniec, tak przekornie mówiąc, klucze, które otrzymałeś zabieramy z powrotem, ale to co otworzyłeś już na zawsze pozostanie otwarte.

Niech Ci Pan błogosławi!

 

Kontakt