1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Uczestniczyć będziemy w wydarzeniach, które przyniosły nam zbawienie. Koncentrujemy się na dniach Triduum Paschalnego, które są obchodzeniem Paschy Chrystusa. Uczestniczymy, bowiem w Jego Męce, Śmierci i zmartwychwstaniu. Triduum Paschalne zaczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej we czwartek wieczorem, a kończy wieczorem w dniu Zmartwychwstania. Trwajmy w tych dniach z miłością jak najbliżej Chrystusa cierpiącego i zbawiającego nas.

2. W związku z rozpoczynającymi się egzaminami klas ósmych w poniedziałek Msza św. będzie odprawiona o godz. 730.

3. We wtorek Msza św. o godz. 700.

4. W poniedziałek spowiedź będzie w Lubeni a we wtorek ostatnia przed Świętami spowiedź dekanalna w Tyczynie.

5. W środę Msza św. o godzinie 1800. Po nowennie do Matki Bożej spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów.

6. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Będziemy wspominać ustanowienie sakramentu Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Po Mszy św. zostaną pobłogosławione i poświęcone chlebki, które członkowie Caritas rozdadzą na pamiątkę ustanowienia Eucharystii. Złóżmy za chlebki ofiarę, która przeznaczona jest na fundusz parafialnego Caritasu. Po zakończeniu liturgii przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 2300.

7. Od godz. 800 rano w piątek przychodźmy adorować Pana Jezusa w ciemnicy. W tym dniu Msza św. nie jest sprawowana. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 1800. Następnie liturgia Słowa, adoracja krzyża, komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu. Krzyż w czasie liturgii całuje służba liturgiczna i kilka osób z kościoła. Wszyscy pozostali ucałują krzyż po zakończeniu liturgii. Adoracja do godz. 2300.

8. W piątek obowiązuje post ścisły. Spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie, wszystkie bezmięsne. Wstrzymajmy się w całym Wielkim Tygodniu od alkoholu. Starajmy się zachować również post w Wielką Sobotę do Mszy św. Wigilii Paschalnej.

9. W sobotę od godz. 800 rano adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 900 i 1000. O godz. 1030 przy kapliczce na  Broniakówce.

10. Liturgię Wigilii Paschalnej w Sobotę rozpoczniemy o godz. 1900. Przynieśmy ze sobą świece i zabezpieczenie na świece, aby uchronić przed zachlapaniem posadzkę i ławki. Zgromadzimy się na placu przy kościele i tu rozpoczniemy liturgię poświęceniem ognia a potem procesyjnie wejdziemy do kościoła. Po zakończeniu liturgii adoracji już nie będzie.

11. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego — Msza św. rezurekcyjna o godz. 630. Druga Msza o godz. 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.

12. Proszę wszystkie róże różańcowe, ministrantów i lektorów o włączenie się w adorację Pana Jezusa w Wielki Czwartek, Piątek i Wielką Sobotę. Godziny adoracji zostały wywieszone na tablicy ogłoszeń.

13. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. Do sprzątania w Wielką Sobotę po liturgii proszę: Katarzyna Grzebyk, Zofia Pasternak, Józefa Borowiec, Stefania Szczepan, Danuta Moskwa, Zofia Grzebyk i Maria Tatara.

14. Dziękuję również za pomoc w przeprowadzeniu drogi krzyżowej na cmentarz, Bóg zapłać za przygotowanie nowego krzyża, przygotowanie rozważań stacyjnych, Bóg zapłać wszystkim czytającym rozważania, niosącym krzyż, strażakom za zabezpieczenie trasy, p. Bartkowi i scholi za podtrzymywanie śpiewu i wszystkim uczestniczącym za obecność i wspólną modlitwę.

15. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć Gracjan Łuszczyszyn i Natalia Gugała z Siedlisk (zapowiedź trzecia).

Kontakt