Warto Posłuchać

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 367 gości oraz 0 użytkowników.

Niedziela Palmowa upamiętnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, poprzedzający Jego Mękę i Śmierć na Krzyżu. Jak podają Ewangeliści, zgromadzone wówczas tłumy rzucały na drogę płaszcze, gałązki oliwne i palmowe, wołając: „Hosanna  Synowi Dawida: błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie’’. To właśnie w Niedzielę Palmową ma miejsce obrzęd poświęcenia palm, które są symbolem triumfu i jednocześnie męczeństwa i nieśmiertelności duszy.

Tradycyjnie przed rozpoczęciem  sumy na placu przed kościołem ks. Proboszcz poświęcił palmy, następnie w uroczystej procesji wszyscy weszli do kościoła na  Eucharystię - rozpoczynającą Wielki Tydzień.

 

Po mszy odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu nie było łatwe. Klub Seniora, Klub Aktywnych Kobiet, Teatr Jaruga, Koło Gospodyń Wiejskich „Siedlsko Aniołów”, Akcja Katolicka – to wykonawcy palm o największych rozmiarach, pozostałe mniejsze równie piękne należały do osób indywidualnych. Wszystkie palmy zostały wykonane z ręcznie robionych bibułkowych kwiatków oraz roślin zielonych. Pierwsze miejsce zdobyła palma licząca ponad trzy metry wysokości wykonana przez KGW „Siedlisko Aniołów”. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni przez ks. Proboszcza książkami o tematyce religijnej.  

Kontakt