1. Dziś jeszcze Msza św. o godz. 1030, nie ma Mszy św. popołudniowej.

2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego i Wielkanocy. Serdeczne Bóg zapłać paniom Zofii i Ewie, i panom Franciszkowi i Tadeuszowi, którzy przygotowali nam Ciemnicę i Boży Grób, pani Danucie za troskę o szaty liturgiczne i bieliznę ołtarzową.  Strażakom dziękuję za trzymanie straży przy Grobie Pańskim i za ich udział w Liturgii Wigilii Paschalnej i Liturgii Niedzieli Zmartwychwstania. Dziękuję Panu Kościelnemu, który z troską czuwał nad wszystkim, panom organistom za śpiewy, Służbie Liturgicznej Ołtarza — ministrantom, lektorom, szafarzom, różom różańcowym za adoracje w ciemnicy i Grobie Pańskim. Wszystkim, którzy włączyli się liturgię tych dni, scholi, która tak pięknie pomagała nam głębiej przeżywać tajemnice celebrowane przez Kościół. Bóg zapłać. Szafarzom dziękuję za rozdzielanie Komunii św. oraz za zanoszenie Komunii chorym, zaniosą ją również w dniu jutrzejszym, aby chorzy mieli łączność z liturgią świąteczną sprawowaną w kościele. Dziękuję Akcji Katolickiej za czuwanie, adorację Jezusa w ciemnicy i prowadzone rozważania wraz ze śpiewem. Wszystkim wam drodzy parafianie i gościom dziękuję za waszą obecność przez te ostatnie dni, za atmosferę modlitwy, która wypływa z wiary w tajemnice naszego zbawienia.

Życzę wam drodzy parafianie, waszym rodzinom, gościom, jak również wszystkim chorym, którzy nie mogli tu z nami być, aby Chrystus Zmartwychwstały obdarzał swoimi łaskami.

3. Dziękuję paniom za posprzątanie kościoła. Dziękuję za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. Na sobotę proszę do sprzątania: Alicja Klimczak, Ewa Skoczylas, Małgorzata Siwiec, Teresa Borowiec, Maria Siwiec, Wiesław Grzebyk i Anna Grzebyk.

4. Jutro drugi dzień Świąt. Msze św. do południa o 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.

5. Przez kolejne dni obchodzimy oktawę Wielkanocy (przez osiem dni obchodzimy tą centralną Uroczystość w roku liturgicznym). Zachęcam do jej przeżywania przez uczestnictwo w Eucharystii i przyjęcie Komunii św. Msze św. będą odprawiane o godz. 1800.

6. We wtorek po Mszy św. spotkanie formacyjne II Kręgu Domowego Kościoła.

7. W środę po nowennie do Matki Bożej spotkanie formacyjne parafialnego zespołu Caritas.

8. W czwartek Msza św. i nowenna w kaplicy bł. Józefa.  Po nabożeństwie spotkanie formacyjne I Kręgu Domowego Kościoła.

9. W sobotę od 900 egzamin wewnętrzny dla kandydatów do bierzmowania z kl. III Gimnazjum i VIII SP. Na egzamin przynosimy uzupełnione indeksy.

10. W sobotę po Mszy św. spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

11. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocna jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Caritas obchodzi swoje patronalne święto. Przynieśmy w przyszłą niedzielę jałmużnę postną, którą zbieraliśmy do skarbonek by wesprzeć leczenie dzieci i osób starszych, złóżmy je przed ołtarzem.

12. W przyszłą niedzielę po sumie katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych.

13. W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne.

Kontakt