1. 1. Dzisiejsza niedziela, druga niedziela Wielkanocna jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy 75 Tydzień Miłosierdzia. Caritas obchodzi swoje patronalne święto. Składam „Bóg zapłać” za ofiarę jałmużny wielkopostnej złożonej dzisiaj przed ołtarzem. Również dziękuję za wszelkie ofiary i produkty żywnościowe składane w Wielkim Poście na rzecz Caritas, dzięki którym mogliśmy przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących parafian.
 2. 2. Dzisiaj po sumie katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych.
 3. 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny, we wtorek uroczystość św. Wojciecha, w środę wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, w piątek Uroczystość NMP Królowej Polski, w sobotę wspomnienie św. Floriana.
 4. 4. W poniedziałek Msza św. o godz. 700.
 5. 5. We wtorek po Mszy św. spotkanie dla rodziców młodzieży mającej przyjąć bierzmowanie.
 6. 6. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Uczcijmy Maryję modlitwą litanii w kościele lub przy kapliczkach. Zachęcam rodziców i dziadków do gromadzenia przy śpiewie litanii dzieci i młodzieży, aby wspólnie wpatrywać się w Maryję prowadzącą nas do Chrystusa. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej przez cały miesiąc w kościele codziennie po Mszy o 1800 a w uroczystości i niedziele po Mszy św. o 1500.
 7. 7. W środę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do sanktuarium NMP w NIechobrzu.
 8. 8. W środę po Mszy św. i nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 9. 9. W czwartek Dzień Flagi. Wywieśmy na naszych domach biało-czerwone flagi. Po Mszy św. i nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. 10. W pierwszy piątek wypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę.
 11. 11. W pierwszą sobotę od godz. 800 odwiedzę chorych z Komunią św. Po Mszy św. o 1800 i litanii procesja dookoła kościoła (jeżeli będzie odpowiednia pogoda) z figurą Matki Bożej i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
 12. 12. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną, która rozpocznie XI Tydzień Biblijny. W tym roku będzie ona połączona z trzecim Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego.
 13. 13. W przyszłą niedzielę po sumie próba dla dzieci komunijnych.
 14. 14. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Na sobotę proszę do sprzątania: Anna Grzebyk, Zofia Borowiec, Aldona Baran Mac, Józefa Gugała, Halina Krakowiak, Ewa Duda i Barbara Kogut. Również bardzo dziękuję panu Romanowi Warzybokowi za wykoszenie trawy za plebanią. Bóg zapłać.

Kontakt