1. 1. Dzisiejsza niedziela, trzecia Niedziela Wielkanocna jest dniem III Narodowego Czytania Pisma Świętego i rozpoczyna Tydzień Biblijny. Ten tydzień jest szczególną zachętą do tego, aby każdy chrześcijanin, a więc każdy z nas, jak najczęściej sięgał po Słowo Boże i otwierał się na jego działanie. W tym roku czytana będzie ewangelia wg. Św. Jana. Abyśmy się zmobilizowali do lektury Pisma św. na stoliku z gazetami w koszyczku wyłożone są karteczki z wypisanymi skrótami tekstów biblijnych. Otwórzmy w domu Pismo św. i rozważmy te fragmenty Słowa Bożego. Niech nasze osobiste spotkanie z Biblią nie ogranicza się tylko do czytania tekstu o narodzeniu Pana Jezusa w czasie Wigilii Bożego Narodzenia.
  2. 2. Przeżywamy miesiąc maj, miesiąc Matki Bożej. Czcijmy Maryję modlitwą litanii w kościele lub przy kapliczkach. Zachęcam wszystkich: rodziców i dziadków, dzieci i młodzież do gromadzenia się przy śpiewie litanii, aby wspólnie wpatrywać się w Maryję, naszą Matkę i Królową, prowadzącą nas do Chrystusa.
  3. 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy: w poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba i w środę uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika.
  4. 4. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 1030 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy III. W tym roku w naszej parafii przystąpi do I Komunii sześć dzieci.
  5. 5. W poniedziałek i piątek po nabożeństwie odbędą się próby dla dzieci pierwszokomunijnych.
  6. 6. We wtorek po nabożeństwie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Kandydaci przynoszą ze sobą prośby do ks. biskupa.
  7. 7. W środę po nabożeństwie zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów.
  8. 8. W sobotę o godz. 900 spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin.
  9. 9. W ubiegłą niedzielę w ramach składki inwestycyjnej zebrano 4770 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  10. 10. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Dziękuję za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. Dziękuję również paniom za zakupienie i posadzenie kwiatów na rabatach i ich doglądanie. Na sobotę na godz. 1000 proszę do sprzątania: Ewa Duda, Danuta Myrda, Dorota Warzybok, Ewa Buż, Alfreda Lasota, Andrzej Fendryk, Anna Gugała i Zofia Kasprzyk. Proszę również o wyplewienie rabat.

Kontakt