1. W poniedziałek Msza św. będzie o godz. 700.

2. We wtorek po Mszy św. spotkanie formacyjne II Kręgu Domowego Kościoła i zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów.

3. W środę dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 730. Mszy wieczorowej nie będzie. Zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty we wtorek przed Mszą św.

4. W czwartek Uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte o godz. 730 i 1000. Po Mszy św. o godz. 1000 uroczysta procesja do czterech ołtarzy. W tym roku procesja w stronę Budziwoja. Proszę rodziny o przygotowanie ołtarzy. Obrazy do ołtarzy do odebrania w zakrystii. W Boże Ciało Mszy św. popołudniowej nie będzie. Przez osiem dni po Bożym Ciele, przez oktawę, procesja eucharystyczna wokół kościoła. Proszę rodziców o przyprowadzenie swoich pociech - dziewczynki proszę o sypanie kwiatków, chłopców o dzwonienie dzwonkami, zapraszam dzieci komunijne jak i starsze.

5. O godz. 1900 w Boże Ciało w parku Sybiraków na Baranówce w Rzeszowie odbędzie się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”

6. 21 i 22 czerwca (piątek i sobota) w Rzeszowie będzie miał miejsce Finał Festiwalu Wiary. Dokładne informacje znajdują się na plakacie w przedsionku kościoła.

7. W piątek po Mszy św. spotkanie formacyjne I Kręgu Domowego Kościoła.

8. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne.

9. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Na sobotę proszę do sprzątania: Jadwiga Burak, Anna Moskwa, Maria Soboń, Helena Zapartek, Krystyna Materna, Maria Wilk i Elżbieta Bajda.

Bardzo dziękuję paniom, które we wtorek posprzątały otoczenie kościoła. Bóg zapłać za zaangażowanie i poświęcenie czasu.

10. W tym roku przeżywamy 20 rocznicę beatyfikacji 108 męczenników II wojny światowej a pośród nich ks. Józefa Kowalskiego. Z okazji tej rocznicy, jako że nie ma nowych wydawnictw o naszym błogosławionym,  została napisana i wydana książka o bł. Józefie pt. „Miał być i jest świętym”. Autorem jest pan red. Jaromir Kwiatkowski. W przyszłą niedzielę będzie gościł w naszej parafii. Na zakończenie Mszy powie kilka słów o książce. Będzie również możliwość jej zakupu wraz z dedykacją autora. Orientacyjna cena w granicach 25 – 30 zł. Serdecznie zachęcam do nabycia dla siebie, jak i na prezenty.

Kontakt