1. Codziennie do czwartku, po Mszy św.,  w ramach oktawy Bożego Ciała,  procesja eucharystyczna. Zapraszam do licznego udziału.

2. Dzisiaj w Rzeszowie Marsz Dla Życia I Rodziny. Rozpoczęcie o 1300 w kościele pw. Św. Jadwigi przy ul. Rejtana. Marsz wyruszy o godz. 1500 do Parku Papieskiego przy katedrze.

3. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

4. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków i ziół oraz błogosławieństwo dzieci.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Mszą św. w tym dniu nasze wspólnoty parafialne zakończą kolejny rok formacyjny. Zapraszam wszystkich do wspólnej dziękczynnej modlitwy. Po Mszy św. spotkanie formacyjne Parafialnego Zespołu Caritas.

6. W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. o godz. 1800 (składka z tej uroczystości – tzw. Świętopietrze przeznaczona jest na Stolicę Apostolską).

7. W ostatnią niedzielę w ramach składki inwestycyjnej zebrano 4230 zł. Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom.

8. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję panu kościelnemu, panu organiście, szafarzom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, wszystkim niosącym feretrony, rodzinom przygotowującym ołtarze, paniom trudzącym się przy sprzątaniu kościoła, a szczególnie paniom, które postarały się doprowadzić do porządku otoczenie kościoła. Wielkie Bóg zapłać naszym strażakom, którzy jak co roku zatroszczyli się o uświetnienie i bezpieczeństwo tej uroczystości.

9. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W związku z wypadającymi  w tym tygodniu uroczystościami proszę do sprzątania na czwartek po nabożeństwie: Elżbieta Dudek, Danuta Tłuczek, Lesława Kuryłowicz, Wioletta Róg, Irena Gugała, Kazimiera Buż i Zofia Borek.

Kontakt