Warto Posłuchać

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

1. W poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli.  Msza św. będzie o godz. 700. Po południu Mszy św. nie będzie.

2. W środę  po Mszy św.  nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek święto św. Benedykta - patrona Europy. W tym dniu obchodzimy 75 rocznicę rozpoczęcia rzezi wołyńskiej. Pamiętajmy  w naszych modlitwach o ofiarach tej okrutnej zbrodni. Msza św. będzie odprawiona w kaplicy bł. Józefa Kowalskiego. Zapraszam szczególnie chorych, którym łatwiej będzie w kaplicy uczestniczyć we Mszy św. Po Mszy św. nowenna do bł. Ks. Józefa.

4. W piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.

5. W sobotę wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. Na sobotę do sprzątania proszę: Krzysztof Kochman, Zofia Paśko, Danuta Borowiec, Katarzyna Witek, Jolanta Domino, Katarzyna Banyś, Małgorzata Rzeźnik i Alicja Myrda.

7. Bardzo serdecznie dziękuję ks. Marcinowi Kaznowskiemu z Krakowa – wikariuszowi inspektora Księży Salezjanów za przewodniczenie dzisiejszej Uroczystości, ks. Arturowi Świeżemu za wygłoszone Słowo Boże. Wszystkim kapłanom gościom, ks. Stanisławowi Koniorowi z Rzeszowa, o. Florianowi, Księżom z dekanatu tyczyńskiego na czele z księdzem dziekanem , Księżom emerytom, proboszczom i wikariuszom. Szczególnie wdzięczny jestem ks. Janowi naszemu rodakowi za jego ciągłą obecność wśród nas i posługę.

Dziękuję serdecznie orkiestrze z Mogielnicy i naszej scholi za uświetnienie dzisiejszej uroczystości, dziękuję wszystkim pielgrzymom z dalszych i bliższych okolic, którzy wraz z nami obchodzą 77 rocznicę męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Józefa Kowalskiego.

Dziękuję Panu kościelnemu, organiście, Służbie Liturgicznej, strażakom  i wszystkim parafianom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji dzisiejszego święta. Bóg Zapłać!

Po zakończonej uroczystości zapraszam pielgrzymów i parafian do dzielenia się radością z dzisiejszej uroczystości pod parasolami na placu przy kościele a księży zapraszam na plebanię.

Po uroczystości będzie jeszcze można nabyć u pana Jaromira Kwiatkowskiego książki o bł. Józefie. Do nabycia są również obrazki z medalikiem i modlitwą do bł. Józefa oraz obrazki do powieszenia z modlitwą o kanonizację, są też pamiątkowe foldery.

Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy dziesiątek różańca a po nim procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Odśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy” i „Boże coś Polskę”.

8. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć – Mateusz Wilk z Siedlisk i Justyna Maria Krupa z Lubeni (zapowiedź druga) oraz Łukasz Maciej Kantor z Rzeszowa i Anna Solecka z Siedlisk (zapowiedź pierwsza).

Kontakt