1. W związku z rozpoczynającym się miesiącem sierpniem — miesiącem abstynencji, Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji. Podejmijmy abstynencję z motywów religijnych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa. Jest znakiem troski o zbawienie tych, którzy nadużywają alkoholu lub są zagrożeni uzależnieniem. Na ołtarzu MB będzie wystawiona przez sierpień księga trzeźwości dla tych, którzy chcieliby dokonać w niej wpisu swojej abstynencji.

2. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: Cud nad Wisłą w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i powstanie Solidarności w 1980 r. To tylko niektóre z ważnych wydarzeń z historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o gorącej modlitwie za naszą Ojczyznę.

3. Od przyszłej niedzieli do końca miesiąca nie będzie w niedziele Mszy św. o godz. 1500.

4. W przyszła niedzielę, 4 sierpnia wyruszy 42 Rzeszowska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Msza na rozpoczęcie Pielgrzymki w Farze Rzeszowskiej o godz. 6.30.

5. W liturgii tygodnia w poniedziałek wspomnienie św. Marty, w środę wspomnienie św. Ignacego Loyoli, w czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa, doktora Kościoła.

6. W poniedziałek Msza św. będzie odprawiona o godz. 700. Wieczorem Mszy św. nie będzie.

7. W środę nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.

8. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. i nowennie do bł. Józefa adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ.

10. W sobotę od godz. 800 odwiedzę chorych z Komunią św. Po Mszy św. procesja różańcowa z figurą Matki Bożej i nabożeństwo wynagradzające.

11. W ostatnią niedzielę zebrano na środki transportu dla misjonarzy 1120 zł., a w ramach składki inwestycyjnej 5120 zł. Bóg zapłać za te ofiary.

12. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć – Piotr Andrzej Iwasyk z Siedlisk i Iwona Karaś z Kozienic (zapowiedź trzecia).

13. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. Na sobotę do sprzątania proszę: Elżbieta Chyła, Kazimierz Baran, Halina Dudek, Ewa Mazur, Dominika Medygrał, Lidia Lis, Teresa Wilk i Małgorzata Myrda