1. Dzisiaj przeżywamy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. W modlitwie pamiętajmy o naszej Ojczyźnie i polecajmy sprawę pokoju na świecie.

2. Dziś na Jasnej Górze ogólnopolskie dziękczynienie za plony.

3. W poniedziałek rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej o godz. 730. Zapraszam nie tylko uczniów i nauczycieli ale także rodziców i dziadków, aby modlitwą wesprzeć wysiłek edukacyjny i wychowawczy dzieci, młodzieży i nauczycieli. Wieczorem Mszy św. nie będzie.

4. We wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego. Przed Mszą św. koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich, a po Mszy św. nabożeństwo do św. Michała.

5. W środę po Nowennie do NMP Nieustającej Pomocy zmiana tajemnic różańcowych.

6. W czwartek po Mszy św. nowenna do bł. Ks. Józefa Kowalskiego i adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W piątek, Mszą św.,  chcielibyśmy zainaugurować nowy rok formacji w grupach parafialnych.  Zapraszam wszystkie grupy duszpasterskie działające w naszej parafii: ministrantów, lektorów, Oazę, Caritas, Akcję Katolicką, Stowarzyszenie Przyjaciół WSD w Rzeszowie, Róże Różańcowe, Scholę, Domowy Kościół, Radę Parafialną.  Poprosimy Pana Boga o błogosławieństwo na nowy rok działalności i formacji. Zapraszam do tych wspólnot nowe osoby. Nie zamykajmy się tylko w naszych domach ale angażujmy się w życie społeczno-parafialne.

8. W pierwszą sobotę odwiedzę chorych  z posługą sakramentalną od godz. 800. Po Mszy św. procesja różańcowa z figurą Matki Bożej i nabożeństwo wynagradzające Matce Niepokalanej.

9. W przyszłą niedzielę wypada Święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej) – z tej racji na Mszach św. będzie poświęcone ziarno siewne i inne nasiona.

10. W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 1030 będziemy gościć Kwartet Smyczkowy Distinto wraz z wokalistką, którzy uświetnią naszą liturgię. Po Mszy św. zapraszam do wysłuchania krótkiego koncertu. Po koncercie będzie można złożyć ofiarę na rzecz młodych artystów.

11. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać. Na sobotę do sprzątania proszę: Agata Szostek, Renata Mucha, Jan Baran, Teresa Tondera, Maria Bieniek, Maria Pączek i Bogusława Pączek.

12. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć Mateusz Mariusz Guzek z Rzeszowa i Joanna Agnieszka Baran z Siedlisk (zapowiedź trzecia).

Kontakt