Warto Posłuchać

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 139 gości oraz 0 użytkowników.

1. Dzisiaj z racji Święta Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej) – na zakończenie Mszy św. będzie poświęcone ziarno siewne i inne nasiona.

2. Dzisiaj na sumie o godz. 1030 będziemy gościć Kwartet Smyczkowy Distinto wraz z wokalistką, którzy uświetnią naszą liturgię. Po Mszy św. zapraszam do wysłuchania krótkiego koncertu. Po koncercie będzie można złożyć ofiarę na rzecz młodych artystów.

3. W liturgii tygodnia obchodzić będziemy: w czwartek wspomnienie NMP Rzeszowskiej – suma odpustowa w sanktuarium u oo. Bernardynów w Rzeszowie  o godz. 1800, w piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

4. We wtorek w naszej parafii wypada doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu włączona w program adoracji parafialnych w  naszej diecezji. Adoracja rozpocznie się na zakończenie Mszy św., będzie trwała do godziny 2100 i zakończy się Apelem Jasnogórskim. Zapraszam do czuwania indywidualnego czy też wspólnotowego.

5. W środę po Nowennie do NMP Nieustającej Pomocy pierwsze powakacyjne spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów

6. W czwartek Msza św. wraz z nowenną będzie odprawiona w kaplicy bł. Ks. Józefa Kowalskiego. Zapraszam szczególnie chorych i starszych.

7. W piątek po Mszy św. spotkanie wspólnoty Oazowej. Zapraszam na spotkanie wszystkich chętnych młodych ludzi,  którzy chcieliby włączyć się w działalność naszej młodzieżowej wspólnoty. I w tym miejscu też proszę rodziców o zachętę swoich pociech.

8. W sobotę z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego w łączności z uczestnikami akcji modlitewnej „Polska pod Krzyżem” po Mszy św. będzie nabożeństwo drogi krzyżowej.

9. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. 

10. W przyszłą niedzielę (15 września) uroczystość odpustowa w sanktuarium NMP w Dębowcu. Suma o godz. 1100, której będzie przewodniczył ks. abp Mieczysław Mokrzycki.  A w naszym dekanacie odpust w Woli Rafałowskiej.

11. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. Na sobotę do sprzątania proszę: Bożena Pieróg-Tsapar, Irena Myrda, Krystyna Kotula, Barbara Szpirak-Dec, Maria Szwed, Patrycja Szwed i Ewa Lichota. W miarę możliwości proszę o wyplewienie rabat przy kościele.

12. Zachęcam do sięgnięcia po prasę katolicką. W każdym tygodniu przychodzi sporo czasopism, i dla dzieci (jest miesięcznik dla dzieci, które będą się przygotowywać do I Komunii św.), młodzieży i dorosłych. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Kontakt