Warto Posłuchać

Liczba odwiedzających

We have 84 guests and no members online

1. W liturgii tygodnia obchodzić będziemy w poniedziałek wspomnienie Św. Hieronima, we wtorek wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę wspomnienie Aniołów Stróżów, w piątek wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu, w sobotę wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej.

2. W poniedziałek Msza św. o godz. 700. Wieczorem Mszy św. nie będzie.

3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc różańca świętego.  Msza św. w ciągu tygodnia będzie o godz. 1700 a po niej nabożeństwo różańcowe. W niedziele różaniec będzie po Mszy św. o godz. 1500. Zapraszam do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych zarówno dzieci, młodzież i dorosłych. Proszę o podjęcie modlitwy różańcowej przez róże i grupy parafialne. Dla dzieci przewidziane są wyklejanki i drobne upominki.

4. Papież Franciszek ogłosił tegoroczny miesiąc październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym zachęcając do modlitwy różańcowej za misjonarzy. Módlmy się szczególnie  za misjonarzy z naszej diecezji. Na czas października można podjąć Duchową Adopcję Misjonarza. Na stoliku z gazetami znajdują się obrazki z ich nazwiskami oraz deklaracje Duchowej Adopcji.

5. We wtorek przed Mszą św. koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich.

6. W  środę po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie dla wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów.

7. W I czwartek po Mszy św. i różańcu adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W I piątek po Mszy św. i nabożeństwie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania

9. W sobotę odwiedzę chorych  z posługą sakramentalną od godz. 800. Po Mszy św., jeżeli pozwoli pogoda, procesja różańcowa z figurą Matki Bożej i nabożeństwo wynagradzające za grzechy nasze i grzechy świata.

10. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. Na sobotę do sprzątania na proszę: Agnieszka Sierzputowska, Renata Grzebyk, Teresa Purpura, Elżbieta Pokrywka, Alicja Kret, Krystyna Kawa, Małgorzata Kmiotek.

Kontakt