Warto Posłuchać

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 116 gości oraz 0 użytkowników.

1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas przygotowania do Bożego Narodzenia i do powtórnego przyjścia Pana Jezusa na Ziemię na sąd ostateczny.

2. W ciągu tygodnia, oprócz poniedziałku, Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej o godz. 1700, a w poniedziałek o 700. Niech uczestnictwo w nich dorosłych, młodzieży i dzieci będzie szczególną formą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam szczególnie dzieci z lampionami do udziału w procesji na początku każdej Mszy roratniej.

3. Parafialna Caritas zachęca do zaangażowania się w pomoc przedświąteczną najbardziej potrzebującym parafianom. W przedsionku wystawiony będzie kosz na produkty żywnościowe a w środku kościoła jest skrzyneczka Caritas na ofiary pieniężne. Nie zamykajmy serc na potrzebujących i ubogich.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to równocześnie niedziela modlitwy za Kościół na Wschodzie. W tym dniu wypada odpust w Hermanowej.

O godz. 1200 w kościele Godzina Łaski. Informacje odnoszące się do obietnic związanych z tą modlitwą znajdują się w przedsionku na tablicy ogłoszeń.  Na Mszę świętą o godz. 1030 połączoną z poświęceniem i wręczeniem medalików zapraszam dzieci z klasy III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św.

5. W przyszłą niedzielę składka z Mszy św. będzie przeznaczona na budowę powstającego w Rzeszowie kościoła pw. Bł. Władysława Findysza. Na prośbę ks. biskupa parafie naszego dekanatu wspierają to dzieło składką z jednej niedzieli w ciągu roku. Wesprzyjmy, więc  to dzieło swoją ofiarnością. Każda ofiara jest bardzo ważna i potrzebna.

6. We wtorek przed Mszą św. będzie odmawiana koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich, a po Mszy nabożeństwo do św. Michała.

7. W środę zmiana tajemnic różańcowych, a po Nowennie do Matki Bożej spotkanie dla kandydatów, ministrantów i lektorów.

8. W czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. W I piątek po nabożeństwie mikołajkowe spotkanie Oazy.

10. W I sobotę miesiąca, od godz. 8.00 odwiedzę chorych już w ramach spowiedzi przedświątecznej. Proszę zgłaszać chętnych.  Po Mszy św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszam do wspólnej modlitwy. W sobotę rozpoczniemy również Triduum przed nawiedzeniem relikwii Św. Jana Pawła II.

11. Dziękuję za posprzątanie kościoła oraz za przystrojenie kościoła na czas Adwentu. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na sobotę do sprzątania prosimy: Celina Wajda, Barbara Wajda, Janina Wajda, Halina Wójcik, Bożena Jurkiewicz, Alina Mendrala i Barbara Pitera.

12. W zakrystii do nabycia są świece na stół wigilijny. Duże – 12 zł., małe 5 zł.

13. Pan Organista jutro rozpocznie roznoszenie opłatków, tradycyjnie od strony Budziwoja od Państwa Tłuczków i Państwa Grzebyków w stronę Lubeni, po przeciwnej stronie kościoła.

Dokładne godziny roznoszenia opłatków:

  • Poniedziałek: 16-21;
  • Wtorek: 16-21;
  • Środa: 16-21;
  • Czwartek: 16-21;
  • Piątek: 16-21;
  • Sobota: 9-21: Rzeki i Broniakówka, a następnie pozostałe domy przy drodze głównej

 

Do użytku wewnętrznego

Kontakt