Warto Posłuchać

Liczba odwiedzających

We have 437 guests and no members online

1. Przeżywamy II niedzielę Adwentu – niedzielę modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie oraz Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na budowę kościoła pw. Bł. Władysława Findysza w Rzeszowie.

2. Dzisiaj  o godz. 1200 w kościele Godzina Łaski.

3. Na tygodniu Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej.  Niech nasze uczestnictwo w nich będzie szczególną formą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam dzieci z lampionami do udziału w procesji na początku każdej Mszy roratniej. W poniedziałek i sobotę Msze św. będą o godzinie 700 a w środę o 1030.  Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie we wtorek 17 grudnia.

4. Parafialna Caritas zachęca do zaangażowania się w pomoc przedświąteczną najbardziej potrzebującym parafianom. W przedsionku wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe a w środku kościoła jest skrzyneczka Caritas na ofiary pieniężne. W zakrystii są przygotowane przez Caritas  torby miłosierdzia. Gdyby ktoś indywidualnie chciał napełnić taką torbę produktami żywnościowymi  to będzie to piękny akt miłości bliźniego.  Nie zamykajmy serc na potrzebujących i ubogich.

5. We wtorek i środę będziemy przeżywać nawiedzenie relikwii Św. Jana Pawła II.

6. W czwartek po Mszy św. nowenna do bł. Józefa Kowalskiego.

7. W piątek będziemy obchodzić kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie. Po Mszy świętej spotkanie formacyjne I Kręgu Domowego Kościoła.

8. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – składka przeznaczona na inwestycje parafialne.

9. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na sobotę do sprzątania prosimy: Józef Gierlak, Czesław Wajda, Bożena Jurkiewicz, Katarzyna Grzebyk, Józefa Borowiec, Zofia Pasternak i Stefania Szczepan.

10.  W zakrystii do nabycia są świece na stół wigilijny. Duże – 12 zł., małe 5 zł.

11. Pan organista bardzo dziękuje za miłe przyjęcie w czasie roznoszenia opłatków i złożone ofiary. Bóg zapłać. Jeżeli ktoś chce się jeszcze zaopatrzyć w opłatki to proszę o zgłoszenie się do pana organisty po Mszy św.

12. Schola Parafialna wraz ze mną kieruje prośbę , aby nie wchodzić na chórze pomiędzy sprzęt muzyczny i nagłośnienie. Szczególnie proszę zwracać uwagę na dzieci.

Kontakt