Warto Posłuchać

Liczba odwiedzających

We have 51 guests and no members online

1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Dobiega końca czas naszego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.

2. W poniedziałek i we wtorek Msze św. o godz. 700. W poniedziałek spowiedź przedświąteczna w Tyczynie.

2. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. To wyjątkowy dzień w roku. Powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania mięsa i alkoholu. Zachowajmy jego charakter religijny oczekując na narodziny Jezusa, którą to tajemnicę będziemy obchodzić w czasie Świąt. Przed Wieczerzą Wigilijną odczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Podziękujmy za dar Syna Bożego Zbawiciela świata, pomódlmy się o jedność i pokój dla wszystkich ludzi na świecie, za zmarłych z rodziny, bliskich i dzieląc się białym opłatkiem złóżmy sobie życzenia. Niech wieczerza wigilijna będzie czasem dzielenia się miłością z naszymi bliskimi i radością z narodzenia naszego Zbawiciela.

3. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św.: Pasterka o północy i następnie o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.

4. Schola zaprasza parafian do wspólnego kolędowania 45 min. przed Pasterką oraz w pierwszy dzień świąt przed Mszą św. o 1030.

5. W czwartek drugi dzień Świąt — Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.

6. W piątek święto św. Jana Ewangelisty – imieniny obchodzi ks. Biskup ordynariusz Jan Wątroba. Polecajmy go w naszych modlitwach. Na Mszy św. tradycyjnie poświęcamy wino.

7. W sobotę święto Świętych Młodzianków.

8. Następna niedziela to Niedziela Świętej Rodziny.

9. Zwyczajem ubiegłych lat przygotowujemy się do Opłatka parafialnego. Zapraszam wszystkich członków grup parafialnych i wszystkich chętnych parafian do złożenia sobie życzeń i wspólnego kolędowania w Domu Kultury. Opłatek zaplanowany jest w Uroczystość Trzech Króli po Mszy popołudniowej. Szefów wszystkich grup duszpasterskich działających przy parafii prosimy o przygotowanie tego spotkania opłatkowego. Ci, którzy będą chcieli przyjść na opłatek i dołączyć swój wkład finansowy mogą składać ofiary do puszki, która została wystawiona na półce z gazetami.

10. Dziękuję także za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Na sobotę do sprzątania proszę: Piotr Borowiec, Wiesław Grzebyk, Anna Grzebyk, Zofia Borowiec, Kazimiera Mac, Józefa Gugała i Halina Krakowiak.

11. Składka z ubiegłej niedzieli była przeznaczona na inwestycje parafialne. Zebrano 4710 zł. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. 

12. Zachęcam do sięgnięcia po świąteczną prasę katolicką. Świąteczny numer „Niedzieli” z płytą z kolędami jest w cenie 10 zł.

Do użytku wewnętrznego

 

Kontakt