Warto Posłuchać

Liczba odwiedzających

We have 98 guests and no members online

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Świętej Rodziny.

2. W poniedziałek Msza św. o godz. 700.

3. We wtorek ostatni dzień 2019 roku. Msza św. i nabożeństwo na zakończenie starego roku o godz. 1600. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Wyjątkowo w tym dniu będzie zmiana tajemnic różańcowych na styczeń.

4. W środę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok. Dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w niedzielę. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W pierwszą sobotą odwiedzę chorych z Komunią św. od godz. 800. Po Mszy św. nabożeństwo i różaniec wynagradzający NMP.

8. W tym tygodniu rozpocznę Wizytę Duszpasterską w naszej parafii:

- w poniedziałek od godz. 900 – Rzeki od państwa Wojewódków, Gipsiarnia, Księży Lasek i Jawcza (za cmentarzem)

- w czwartek od 900 – Broniakówka (góra) i Płonina, początek od państwa Czopik

9. W naszej parafii w Uroczystość Trzech Króli, po Mszy św. popołudniowej, w Domu Kultury o godz. 1615 odbędzie się Parafialny Opłatek. Spotkanie wszystkich chętnych parafian, aby we wspólnocie parafialnej złożyć sobie Noworoczne Życzenia. Zapraszamy całą rodzinę parafialną, aby wspólnie kolędując dalej przeżywać radość Bożego Narodzenia.

10. Wspólnota WSD w Rzeszowie zaprasza członków i sympatyków Stowarzyszenia Przyjaciół WSD Rzeszów na spotkanie opłatkowe. Spotkanie odbędzie się w dniu 5 stycznia (niedziela) w WSD w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 1000.

11. Również w przyszłą niedzielę w rzeszowskiej katedrze odbędzie się spotkanie opłatkowe grupy pielgrzymkowej św. Kazimierza. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 1500.

12. Chciałem bardzo serdecznie podziękować osobom, które włączyły się w przystrojenie kościoła do obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję za przygotowanie Szopki Bożonarodzeniowej. Dziękuję także za ofiarowanie choinek, ich ustawienie, młodzieży za ich ubranie. Scholi za piękne przygotowanie kolęd i ich wykonanie. Dziękuję również za ogromne zaangażowanie panu kościelnemu, panu organiście i panom szafarzom. Serdecznie dziękuję księdzu Janowi za jego obecność i posługę. Dzięki tym wszystkim osobom mogliśmy bardziej dostojnie i głębiej przeżywać tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!

Dziękuję również za wszystkie ofiary i dary złożone w czasie Adwentu na rzecz najbardziej potrzebujących parafian. Dziękuję  członkom Caritas za przygotowanie i rozwiezienie paczek świątecznych.

13. Dziękuję także za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Na sobotę do sprzątania proszę: Ewa Duda, Danuta Myrda, Dorota Warzybok, Lidia Kogut, Ewa Buż, Alfreda Lasota i Wiesława Fendryk.

 

Do użytku wewnętrznego

 

Kontakt