Aktualności

Warto Posłuchać

Liczba odwiedzających

We have 272 guests and no members online

  1. 1. Dzisiejsza niedziela, druga niedziela Wielkanocna jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy 76 Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem są słowa Sługi Bożego Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego: Miłosierdziem budujemy Kościół Boży. Caritas obchodzi swoje patronalne święto. Składam „Bóg zapłać” za ofiarę jałmużny wielkopostnej złożonej dzisiaj przed ołtarzem. Również dziękuję za wszelkie ofiary i produkty żywnościowe składane w Wielkim Poście na rzecz Caritas, dzięki którym mogliśmy przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących parafian.
  2. 2. W związku ze zmianą regulacji ministra zdrowia dotyczącej ilości osób mogących brać udział w zgromadzeniach publicznych, informuję, że w Mszach św. będzie mogło uczestniczyć po 20 osób ( 15 osób w głównym kościele i 5 na chórze). Przypominam o obowiązku zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych, dotyczy to również kościoła.
  3. 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w czwartek uroczystość św. Wojciecha i w sobotę święto św. Marka Ewangelisty
  4. 4. W poniedziałek Msza św. o godz. 700.
  5. 5. W przyszłą niedzielę, 26 kwietnia, będzie obchodzona w Kościele Niedziela Biblijna. Rozpocznie ona 12. Tydzień Biblijny, którego hasłem są Jezusowe słowa: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” W Niedzielę Biblijną będzie miało miejsce Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia wg św. Mateusza.
  6. 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. Na sobotę proszę do sprzątania: Michał Wyska, Jan Król, Genowefa Guzek, Ewa Szczęch, Krystyna Potęcka.
  7. 7. W dalszym ciągu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej w naszych rodzinach każdego dnia o godzinie 2030, w intencji o uwolnienie od epidemii koronawirusa.

Do użytku wewnętrznego

Ogłoszenia Parafialne

Kontakt