1. 1. Dzisiejsza niedziela, druga niedziela Wielkanocna jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy 76 Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem są słowa Sługi Bożego Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego: Miłosierdziem budujemy Kościół Boży. Caritas obchodzi swoje patronalne święto. Składam „Bóg zapłać” za ofiarę jałmużny wielkopostnej złożonej dzisiaj przed ołtarzem. Również dziękuję za wszelkie ofiary i produkty żywnościowe składane w Wielkim Poście na rzecz Caritas, dzięki którym mogliśmy przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących parafian.
  2. 2. W związku ze zmianą regulacji ministra zdrowia dotyczącej ilości osób mogących brać udział w zgromadzeniach publicznych, informuję, że w Mszach św. będzie mogło uczestniczyć po 20 osób ( 15 osób w głównym kościele i 5 na chórze). Przypominam o obowiązku zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych, dotyczy to również kościoła.
  3. 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w czwartek uroczystość św. Wojciecha i w sobotę święto św. Marka Ewangelisty
  4. 4. W poniedziałek Msza św. o godz. 700.
  5. 5. W przyszłą niedzielę, 26 kwietnia, będzie obchodzona w Kościele Niedziela Biblijna. Rozpocznie ona 12. Tydzień Biblijny, którego hasłem są Jezusowe słowa: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” W Niedzielę Biblijną będzie miało miejsce Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia wg św. Mateusza.
  6. 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. Na sobotę proszę do sprzątania: Michał Wyska, Jan Król, Genowefa Guzek, Ewa Szczęch, Krystyna Potęcka.
  7. 7. W dalszym ciągu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej w naszych rodzinach każdego dnia o godzinie 2030, w intencji o uwolnienie od epidemii koronawirusa.

Do użytku wewnętrznego