1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

2. Przeżywamy miesiąc maj, miesiąc Matki Bożej. Czcijmy Maryję modlitwą litanii w kościele lub w rodzinach. Zachęcam wszystkich: rodziców i dziadków, dzieci i młodzież do gromadzenia się przy śpiewie litanii, aby wspólnie wpatrywać się w Maryję, naszą Matkę i Królową, prowadzącą nas do Chrystusa.

Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o 1800.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Floriana, w środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba i w piątek uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika.

4. I Komunia św., która miała się odbyć w przyszłą niedzielę została przeniesiona na drugą niedzielę czerwca (14 czerwca).

5. We wtorek modlitwy do św. Michała Archanioła i chórów anielskich.

6. W tym miesiącu również nie będzie zmiany tajemnic różańcowych.

7. W czwartek po nabożeństwie majowym adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć – Krzysztof Marek Tłuczek z Siedlisk i Joanna Katarzyna Płonka z Rzeszowa (zapowiedź druga) oraz Kacper Jakub Skoczylas z Siedlisk i Sylwia Paulina Ziobro z Lutczy (zapowiedź pierwsza).

9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za rozebranie grobu i ciemnicy. Dziękuję za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. Na sobotę proszę do sprzątania: Grażyna Karaś, Anna Miktus, Zofia Lekka, Stanisława Witek, Agata Szostek.

10. Przypominam, że w Mszach św. może uczestniczyć maksymalnie po 20 osób (po 5 osób w każdym rzędzie i na chórze, z zachowaniem odpowiedniej odległości). Wszyscy uczestniczący w liturgii, poza sprawującymi Mszę św. kapłanami, mają mieć zakryte usta i nos (maseczki zdejmują na czas przyjęcia Komunii św.).

Do użytku wewnętrznego