1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez nawałnice i powódź.

2. W poniedziałek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.  Msza św. będzie o godz. 700. Po południu Mszy św. nie będzie.

3. We wtorek przed Mszą św. koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

4. W środę wspomnienie św. Jana z Dukli,  po Mszy św.  nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.

5. W sobotę święto św. Benedykta - patrona Europy. W tym dniu obchodzimy 77 rocznicę rozpoczęcia rzezi wołyńskiej. Pamiętajmy  w naszych modlitwach o ofiarach tej okrutnej zbrodni.

6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, wyplewienie chodnika dookoła kościoła i za ofiarę na kwiaty. Na sobotę do sprzątania proszę: Janina Czopik, Małgorzata Kubicka, Barbara Micał, Justyna Bryś-Barlik, Monika Mirowska, Małgorzata Cierpiał-Wolan, Marian Borowiec i Paweł Lasota.

7. Bardzo serdecznie dziękuję ks. Janowi za wygłoszenie okolicznościowego, uroczystego kazania oraz za jego ciągłą obecność wśród nas i posługę. Bóg zapłać.

Dziękuję serdecznie orkiestrze z Mogielnicy i naszej scholi za uświetnienie dzisiejszej uroczystości, dziękuję wszystkim pielgrzymom z dalszych i bliższych okolic, którzy wraz z nami obchodzą 78 rocznicę męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Józefa Kowalskiego.

Dziękuję Panu kościelnemu, organiście, Służbie Liturgicznej, strażakom  i wszystkim parafianom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji dzisiejszego święta. Bóg zapłać!

Po uroczystości będzie można nabyć, u małżonki pana Jaromira Kwiatkowskiego, książki o bł. Józefie - to już III wydanie uzupełnione i rozszerzone. Zachęcam do zakupu.