1. 1. Dzisiaj po Mszach św. poświęcenie pojazdów i zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy.
  2. 2. W liturgii tygodnia w środę wspomnienie św. Marty, w piątek wspomnienie św. Ignacego Loyoli, w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa, doktora Kościoła.
  3. 3. W poniedziałek Msza św. będzie odprawiona o godz. 700. Wieczorem Mszy św. nie będzie.
  4. 4. W środę nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.
  5. 5. W czwartek po Mszy św. i nowennie do bł. Józefa adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. 6. W związku z rozpoczynającym się miesiącem sierpniem — miesiącem abstynencji, Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji. Podejmijmy abstynencję z motywów religijnych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa. Jest znakiem troski o zbawienie tych, którzy nadużywają alkoholu lub są zagrożeni uzależnieniem. Na ołtarzu MB będzie wystawiona przez sierpień księga trzeźwości dla tych, którzy chcieliby dokonać w niej wpisu swojej abstynencji.
  7. 7. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: Cud nad Wisłą w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i powstanie Solidarności w 1980 r. To tylko niektóre z ważnych wydarzeń z historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o gorącej modlitwie za naszą Ojczyznę.
  8. 8. W sobotę od godz. 800 odwiedzę chorych z Komunią św. Po Mszy św., o ile będzie odpowiednia pogoda, procesja różańcowa z figurą Matki Bożej i nabożeństwo wynagradzające.
  9. 9. Od przyszłej niedzieli do końca miesiąca nie będzie w niedziele Mszy św. o godz. 1500.
  10. 10. W ostatnią niedzielę zebrano w ramach składki inwestycyjnej 4680 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  11. 11. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. Na sobotę do sprzątania proszę: Barbara Kotula, Maria Warzybok, Janina Rydel, Leszek Tasior, Anna Miciuda, Agata Dworak i Kazimiera Masłyk.

Do użytku wewnętrznego

Kontakt