Warto Posłuchać

Liczba odwiedzających

We have 167 guests and no members online

  1. 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

- w środę Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,

- w sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych,

- w przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przed południem o 730 i 1030. Po południu Msza św. o godz. 1400. W tym roku z racji obostrzeń epidemicznych nie będzie procesji z kościoła na cmentarz. O godzinie 1500 na cmentarzu odbędzie się nabożeństwo żałobne za zmarłych. Starajmy się w listopadzie przychodzić do kościoła, na tyle na ile to będzie możliwe,  aby modlić się za naszych bliskich zmarłych, których będziemy wspominać codziennie w wypominkach i wypraszać Boże miłosierdzie dla dusz czyśćcowych. W listopadzie możemy w każdym dniu zyskiwać odpust za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza. Zgodnie z dekretem Ojca św. Franciszka przez cały listopad możemy zyskiwać odpust zupełny. Warunkiem koniecznym zyskania odpustu jest wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Przystąpienie do spowiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej, odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy wg intencji Ojca św. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za zmarłych. Jedna spowiedź św. wystarczy dla zyskania odpustów w wielu dniach.

  1. 2. W tym tygodniu nie będą się odbywać żadne spotkania duszpasterskie.
  2. 3. W ubiegłą niedzielę w ramach składki inwestycyjnej zebrano 4150 zł. Bóg zapłać za te ofiary. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje a z przyszłej niedzieli składka przeznaczona będzie na współufundowanie tablicy pamiątkowej ku czci bł. ks. Józefa w Czerwińsku nad Wisłą.
  3. 4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać. Na sobotę do sprzątania proszę: Maria Wilk, Krystyna Materna, Elżbieta Bajda, Elżbieta Dudek, Danuta Tłuczek, Katarzyna Kuryłowicz i Wioletta Róg.
  4. 5. Przypominam, że do końca tygodnia trwa zbiórka makulatury do kontenera przy szkole.
  5. 6. W dalszym ciągu przypominamy o zachowywaniu zasad sanitarnych w kościele, o obowiązku zakrywania nosa i ust, limicie osób wewnątrz kościoła, dezynfekcji rąk oraz zachowywaniu bezpiecznych odległości.

Do użytku wewnętrznego

Kontakt