1. 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Świętej Rodziny. Modlimy się w intencji rodzin i małżeństw. Pamiętajmy też w modlitwie o ks. bp. Ordynariuszu w dniu imienin.
 2. 2. W poniedziałek Msza św. o godz. 700 a o godz. 1300 pogrzeb śp. Walerii Głodowskiej.
 3. 3. W czwartek ostatni dzień 2020 roku. Msza św. i nabożeństwo na zakończenie starego roku o godz. 1600. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. 4. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok. Dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w niedzielę. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 5. 5. W pierwszą sobotą wyjątkowo nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną. Po Mszy św. nabożeństwo i różaniec wynagradzający NMP.
 6. 6. Chciałem bardzo serdecznie podziękować osobom, które włączyły się w przystrojenie kościoła do obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję za przygotowanie Szopki Bożonarodzeniowej. Dziękuję także za ofiarowanie choinek, ich ustawienie, młodzieży za ich ubranie. Scholi za piękne przygotowanie kolęd i ich wykonanie. Dziękuję również za ogromne zaangażowanie panu kościelnemu, panu organiście i panom szafarzom. Serdecznie dziękuję księdzu Janowi za jego obecność i posługę. Dzięki tym wszystkim osobom mogliśmy bardziej dostojnie i głębiej przeżywać tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!

Bóg zapłać również za wszystkie ofiary i dary złożone w sklepie i do Toreb Miłosierdzia w czasie Adwentu na rzecz najbardziej potrzebujących parafian. Dziękuję  członkom Caritas za przygotowanie i rozwiezienie paczek świątecznych.

 1. 7. Dziękuję także za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Na środę do sprzątania proszę: Alicja Wałach, Ewa Porada, Swietłana Łach, Grażyna Karaś, Anna Miktus, Zofia Lekka i Agata Szostek.

Do użytku wewnętrznego

Poniedziałek, 28. 12

 1. 1. + Bolesław Lekki od szafarzy
 2. 2. + Czesław Baran od córki Alicji z rodziną

Wtorek, 29. 12

 1. 1. + Bolesław Lekki od II Kręgu Domowego Kościoła
 2. 2. + Czesław Baran od córki Alicji z rodziną

 Środa, 30. 12

 1. 1. o Boże błog. i potrzebne łaski dla Dawida w 18 rocz. urodzin
 2. 2. + Czesław Baran od córki Katarzyny z rodziną

Czwartek, 31. 12

 1. 1. + Helena i Stanisław Baran i ich rodzice
 2. 2. + Czesław Baran od córki Katarzyny z rodziną

 Piątek, 1. 01 – Nowy Rok

730 + Bronisława i Karol Borowiec

1030 + Zofia Szajna od siostry z rodziną

        + Czesław Baran od siostry Zofii

1500 za parafian

Sobota, 2. 01

 1. 1. + Zofia Szajna od siostry z rodziną
 2. 2. + Czesław Baran od brata Mariana z żoną Heleną

Niedziela, 3. 01

730  + Zofia Szajna od siostry z rodziną

1030 + Bolesław Lekki od rodziny Rumaków

       + Czesław Baran od brata Mariana z żoną Heleną

1500 za parafian

1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Dobiega końca czas naszego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.

Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

2. W poniedziałek i w czwartek Msze św. o godz. 700, a we wtorek i środę o godz. 1700.

3. W poniedziałek na godz. 1700 zapraszam dzieci i młodzież, ministrantów i lektorów a szczególnie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i VII Szkoły Podstawowej w ramach spotkania formacyjnego i proszę o pomoc w ubieraniu choinek.

4. We wtorek pół godziny przed Mszą św. grupa modlitewna bł. Józefa będzie odmawiała różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. To wyjątkowy dzień w roku. Powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania mięsa i alkoholu. Zachowajmy jego charakter religijny oczekując na narodziny Jezusa, którą to tajemnicę będziemy obchodzić w czasie Świąt. Przed Wieczerzą Wigilijną odczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Podziękujmy za dar Syna Bożego Zbawiciela świata, pomódlmy się o jedność i pokój dla wszystkich ludzi na świecie, za zmarłych z rodziny, bliskich i dzieląc się białym opłatkiem złóżmy sobie życzenia. Niech wieczerza wigilijna będzie czasem dzielenia się miłością z naszymi bliskimi i radością z narodzenia naszego Zbawiciela. 

6. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św.: Pasterka o północy i następnie o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

7. Schola zaprasza parafian do wspólnego kolędowania 45 min. przed Pasterką oraz w pierwszy i drugi dzień świąt przed Mszą św. o 1030.

8. W sobotę drugi dzień Świąt — Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.

9. Następna niedziela to Niedziela Świętej Rodziny – imieniny obchodzi ks. Biskup ordynariusz Jan Wątroba. Polecajmy go w naszych modlitwach. 

10. Dziękuję także za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Na środę do sprzątania proszę: Michał Wyska, Anna Warchoł, Genowefa Guzek, Ewa Szczęch, Maria Domoń, Krystyna Potęcka i Maria Lib.

11. Przypominam, że w dalszym ciągu obowiązują obostrzenia sanitarne związane z epidemią koronawirusa.

Do użytku wewnętrznego

Poniedziałek, 21. 12

1. + Helena Szczęch w 88 rocz. urodzin od wnuczki Danuty z rodziną

2. + Tomasz Borowiec od  Tomasza Domino 

Wtorek, 22. 12

1. o Boże błog. i potrzebne łaski dla Daniela w 1 rocz. urodzin

2. + Tomasz Borowiec od Krzysztofa Domino z rodziną

    

Środa, 23. 12

1. + Stanisława i Michał Wajda

2. + Tomasz Borowiec od Elżbiety i Wiesława Winiarskich

        

Czwartek, 24. 12

1. + Antoni Lasota

2. + Tomasz Borowiec od Iwony, Zbigniewa i Karola Świerad

Piątek, 25. 12 – Boże Narodzenie

2400 /Pasterka/ za parafian

730 + Czesław Mac

1030 + Antoni, Zofia Lasota i Aleksander, Henryka Szczęch

        + Tomasz Borowiec od Iwony, Zbigniewa i Karola Świerad

Sobota, 26. 12- Św. Szczepana

730 + Wiktoria i Józef Borowiec i Jan Domoń 

1030 + Jan i Julia Rumak

        + Czesław Baran od syna Sławomira z rodziną

Niedziela, 27. 12

730  + Jarosław Kurc

1030 o powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Anny 

       + Czesław Baran od syna Romana i Agnieszki  z rodziną

1500 za parafian

1. Przeżywamy III niedzielę Adwentu nazywaną niedzielą radości. Dzisiaj przypada 39 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Bożej opiece polecajmy naszą Ojczyznę.

2. W poniedziałek Msza św. roratnia o godz. 700, w pozostałe dni o godz. 1700.

3. We wtorek pół godziny przed Mszą św. grupa modlitewna bł. Józefa będzie odmawiać różaniec. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

4. W środę rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus. 

5.  Przypominam, że nie będzie spowiedzi z księżmi z dekanatu. Można się spowiadać codziennie pół godziny przed Mszą św.

6. W związku z ogłoszeniem przez papieża Franciszka Roku św. Józefa, który będziemy przeżywać w Kościele powszechnym, Penitencjaria Apostolska ogłosiła nowe możliwości zyskania odpustu zupełnego. Ze szczegółami można zapoznać się na tablicy ogłoszeń.

7. Bóg zapłać sprzątającym kościół w dniu wczorajszym. Dziękuję również za złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania proszę: Dominika Medygrał, Teresa Wilk, Lidia Lis, Zofia Włoch, Helena Grzebyk, Katarzyna Boczar, Halina Szczupiel. 

8. W ubiegła niedzielę zebrano na budowę kościoła pw. bł. Władysława Findysza w Rzeszowie 1670 zł. Ks. Władysław Srebrny, proboszcz parafii bł. Władysława, serdecznie dziękuje za złożone ofiary - Bóg zapłać. A w przyszłą niedzielę składka na inwestycje parafialne.

9. W zakrystii można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne.

10. W dalszym ciągu kontynuujemy akcję zbierania makulatury. W ramach porządków przedświątecznych można przywieźć zbędną makulaturę do kontenera.

Do użytku wewnętrznego

Poniedziałek, 14. 12

1. + Tomasz w 1 rocznicę śmierci, Zenon i Stanisław Borowiec

2. + Tomasz Borowiec od  sąsiadów Alicji i Zdzisława Myrda 

Wtorek, 15. 12

1. + Kacper i Elżbieta Szczęch

2. + Tomasz Borowiec od Stanisławy i Małgorzaty Rzeźnik

    

Środa, 16. 12

1. + Czesław Baran od żony

2. + Tomasz Borowiec od rodziny Wiesława Paśko

        

Czwartek, 17. 12

1. + Czesław Baran od syna Andrzeja

2. + Tomasz Borowiec od rodziny Wiesława Paśko

          

Piątek, 18. 12

1. + Bolesław Tondera w 7 rocznicę śmierci

2. + Tomasz Borowiec od Andrzeja i Kingi Kotula

Sobota, 19. 12

1. + Salomea i Henryk Kowalscy 

2. + Tomasz Borowiec od Ireny i Czesława Kotula

Niedziela, 20. 12

730  + Edward Szczypek w 18 rocznicę śmierci

1030 za parafian 

       + Tomasz Borowiec od Oli Domino

1500 + Karolina i Józef Czekaj od Pawła i Agnieszki Sierzputowskich z dziećmi

1. Przeżywamy II niedzielę Adwentu – niedzielę modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na budowę kościoła pw. Bł. Władysława Findysza w Rzeszowie.

2. Na tygodniu Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej.  Niech nasze uczestnictwo w nich będzie szczególną formą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam dzieci z lampionami do udziału w procesji na początku każdej Mszy roratniej. W poniedziałek Msza św. jest o godzinie 700

Zachęcam do korzystania ze spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

3. Parafialna Caritas zachęca do zaangażowania się w pomoc przedświąteczną najbardziej potrzebującym parafianom. 

Gdyby ktoś chciał wypożyczyć łóżko z regulacją dla osoby starszej lub chorej to proszę o kontakt ze mną.

4. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 1200 w kościele Godzina Łaski. Informacje odnoszące się do obietnic związanych z tą modlitwą znajdują się w przedsionku na tablicy ogłoszeń.  Na Mszę świętą o godz. 1700 połączoną z poświęceniem i wręczeniem medalików zapraszam dzieci z klasy III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. Pół godziny przed Mszą św. grupa modlitewna bł. Józefa będzie odmawiać różaniec, zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.

5. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na sobotę do sprzątania prosimy: Elżbieta Chyła, Irena Kotula, Elżbieta Winiarska, Lesław Myrda, Kazimierz Baran, Halina Dudek i Ewa Mazur.

6. Na stoliku z gazetami są wyłożone świece na stół wigilijny w cenie 5 zł.

W zakrystii można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne. Ofiarami podziękujmy panu organiście za jego posługę. 

7. Zachęcam do włączenia się w akcję zbierania makulatury na studnię bł. ks. Józefa. Kontener znajduje się na parkingu asfaltowym obok plebani. 

Do użytku wewnętrznego

Poniedziałek, 7. 12

1. + Tomasz Borowiec od mamy

2. + Stanisław Fendryk od kuzynki Marii z rodziną 

Wtorek, 8. 12

1. + Paweł i Robert

2. + Tomasz Borowiec od siostry Anny z rodziną

    

Środa, 9. 12

1. z róży Marii Dymek o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla sióstr i za zmarłe siostry

2. + Tomasz Borowiec od siostry Anny z rodziną

        

Czwartek, 10. 12

1. + Bolesław Lekki od Akcji Katolickiej

2. + Tomasz Borowiec od Dominiki i Tomasza Busz

          

Piątek, 11. 12

1. + Bolesław Lekki od Akcji Katolickiej

2. + Tomasz Borowiec od Dominiki i Tomasza Busz

Sobota, 12. 12

1. + Stanisław Buda i Maria Dobrzańska 

2. + Tomasz Borowiec od Ewy Mazur

Niedziela, 13. 12

730  + Wiktoria i Władysław Lelek

1030 za parafian 

       + Tomasz Borowiec od Zofii Dudek z rodziną

1500 + Edward Kalembkiewicz

Kontakt