1. 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Świętej Rodziny. Modlimy się w intencji rodzin i małżeństw.
 2. 2. W poniedziałek wypada Święto św. Jana Apostoła - Msza św. o godz. 700. Pamiętajmy w modlitwie o ks. bp. Ordynariuszu w dniu imienin.
 3. 3. We wtorek Święto Świętych Młodzianków.
 4. 4. W piątek ostatni dzień 2021 roku. Msza św. i nabożeństwo na zakończenie starego roku o godz. 1600. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ks. Biskup na ten dzień udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.
 5. 5. W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok. Dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w niedzielę. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Z racji uroczystości  nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną. Po Mszy św. o godz. 1500 nabożeństwo i różaniec wynagradzający NMP.

 1. 6. Chciałem bardzo serdecznie podziękować osobom, które włączyły się w przystrojenie kościoła do obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję za przygotowanie Szopki Bożonarodzeniowej. Dziękuję także za ofiarowanie choinek, ich ustawienie, strażakom za pomoc, młodzieży za ich ubranie. Scholi za piękne przygotowanie kolęd i ich wykonanie. Dziękuję również za ogromne zaangażowanie panu organiście i panom szafarzom. Dzięki tym wszystkim osobom mogliśmy bardziej dostojnie i głębiej przeżywać tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!

Bóg zapłać również za wszystkie ofiary i dary złożone w sklepie i do Toreb Miłosierdzia w czasie Adwentu na rzecz najbardziej potrzebujących parafian. Dziękuję  członkom Caritas za przygotowanie i rozwiezienie paczek świątecznych.

 1. 7. Dziękuję także za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Na czwartek do sprzątania proszę: Anna Grzebyk, Aldona Baran, Lilianna Gugała, Halina Krakowiak, Ewa Duda, Lidia Kogut i Danuta Myrda.

Do użytku wewnętrznego

Poniedziałek, 27. 12

 1. 1. + Piotr Pietrucha od sąsiadki Stanisławy
 2. 2. + Mieczysław Głodowski od Zbigniewa Głodowskiego

Wtorek, 28. 12

 1. 1. + Małgorzata Piecuch od koleżanek z KRUS
 2. 2. + Mieczysław Głodowski od Ewy Głodowskiej

Środa, 29. 12

 1. 1. + Gabriela Grzebyk w 10 rocznicę śmierci
 2. 2. + Mieczysław Głodowski od Władysławy i Jerzego Pryk

Czwartek, 30. 12

 1. 1. + Helena i Stanisław Baran
 2. 2. + Mieczysław Głodowski od Anety Kus z rodziną

Piątek, 31. 12

 1. 1. + Agata i Ignacy Grzebyk i ich rodzice
 2. 2. + Mieczysław Głodowski od Zofii i Józefa Wilk

Sobota, 1. 01 – Świętej Bożej Rodzicielki (Nowy Rok)

730 + Ryszard Szczęch

1030 + Julia i Jan Rumak

      + Mieczysław Głodowski od brata Antoniego z rodziną

1500 za parafian

Niedziela, 2. 01

730  + Antoni Zapartek

1030 + Antoni Kowalski w 2 rocznicę śmierci

        + Mieczysław Głodowski od  chrześniaka Kazimierza Głodowskiego z rodziną

1500 za parafian

 1. 1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Dobiega końca czas naszego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.

Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

 1. 2. W poniedziałek i w piątek Msze św. o godz. 700.
 2. 3. We wtorek na godz. 1700 zapraszam dzieci i młodzież, ministrantów i lektorów a szczególnie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII Szkoły Podstawowej w ramach spotkania formacyjnego i proszę o pomoc w ubieraniu choinek.
 3. 4. We wtorek pół godziny przed Mszą św. grupa modlitewna bł. Józefa będzie odmawiała różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. 5. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. To wyjątkowy dzień w roku. Powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania mięsa i alkoholu. Zachowajmy jego charakter religijny oczekując na narodziny Jezusa, którą to tajemnicę będziemy obchodzić w czasie Świąt. Przed Wieczerzą Wigilijną odczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Podziękujmy za dar Syna Bożego Zbawiciela świata, pomódlmy się o jedność i pokój dla wszystkich ludzi na świecie, za zmarłych z rodziny, bliskich i dzieląc się białym opłatkiem złóżmy sobie życzenia. Niech wieczerza wigilijna będzie czasem dzielenia się miłością z naszymi bliskimi i radością z narodzenia naszego Zbawiciela.
 5. 6. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św.: Pasterka o północy i następnie o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.
 6. 7. Schola zaprasza parafian do wspólnego kolędowania 45 min. przed Pasterką oraz w drugi dzień świąt przed Mszą św. o 1030.
 7. 8. W niedzielę drugi dzień Świąt — Uroczystość Świętej Rodziny. Msze o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.
 8. 9. Dziękuję także za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Na czwartek do sprzątania proszę: Maria Opalińska, Ewa Skoczylas, Maria Tatara, Alicja Klimczak, Zofia Grzebyk, Małgorzata Siwiec, Maria Siwiec i Teresa Borowiec.
 9. 10. Przypominam, że obowiązują obostrzenia sanitarne związane z epidemią koronawirusa. W związku z tym w Boże Narodzenie i drugi dzień Świąt będzie można uczestniczyć we Mszach św. w kaplicy bł. Józefa.

Do użytku wewnętrznego

Poniedziałek, 20. 12

 1. 1. + Andrzej Horecki od kuzynki Teresy Wilk z mężem
 2. 2. o zdrowie dla Genowefy Guzik

Wtorek, 21. 12

 1. 1. z róży Władysławy Pryk o zdrowie, Boże błogosławieństwo i dary Ducha św. oraz z a zmarłe siostry
 2. 2. + Emilia Burda od rodziny Masłyków

Środa, 22. 12

 1. 1. + ks. Jan Kulpa
 2. 2. + Emilia Burda od rodziny Masłyków

Czwartek, 23. 12

 1. 1. + Wiktoria Myrda od rodz. Grzebyków i Bonarowskich
 2. 2. + Emilia Burda od rodziny Masłyków

Piątek, 24. 12

 1. 1. + Stanisława i Michał Wajda
 2. 2. + Emilia Burda od dyrekcji, nauczycieli i pracowników SP w Siedliskach

Sobota, 25. 12 - Boże Narodzenie

Pasterka: + ks. Józef Kandefer 

730 + Edward Szczypek w 19 rocznicę śmierci

1030 za parafian

      + Emilia Burda od rodziny Miciudów i Flusiów

Niedziela, 26. 12 – Świętej Rodziny

730  za parafian

1030 + Wiktoria i Józef Borowiec i ich rodzice

        + Emilia Burda od Elżbiety Kamienieckiej z rodziną

 1. 1. Przeżywamy III niedzielę Adwentu nazywaną niedzielą radości.
 2. 2. W poniedziałek przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Bożej opiece polecajmy naszą Ojczyznę. Msza św. roratnia o godz. 700, w pozostałe dni o godz. 1700.
 3. 3. We wtorek pół godziny przed Mszą św. grupa modlitewna bł. Józefa będzie odmawiać różaniec. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. spotkanie formacyjne I Kręgu Domowego Kościoła.
 4. 4. W czwartek rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus. Po Mszy św. spotkanie formacyjne Parafialnego Zespołu Caritas.
 5. 5. Przypominam, że nie będzie spowiedzi z księżmi z dekanatu. Można się spowiadać codziennie pół godziny przed Mszą św.
 6. 6. Bóg zapłać sprzątającym kościół w dniu wczorajszym. Dziękuję również za złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania proszę: Halina Wójcik, Czesław Wajda, Bożena Jurkiewicz, Zofia Czopik, Katarzyna Grzebyk, Zofia Pasternak, Józefa Borowiec i Danuta Moskwa.
 7. 7. W ubiegła niedzielę zebrano na budowę kościoła pw. bł. Władysława Findysza w Rzeszowie 2000 zł. Ks. Władysław Srebrny, proboszcz parafii bł. Władysława, serdecznie dziękuje za złożone ofiary - Bóg zapłać. A w przyszłą niedzielę składka na inwestycje parafialne.
 8. 8. W zakrystii można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne.

 

Do użytku wewnętrznego

Poniedziałek, 13. 12

 1. 1. + Ks. Mariusz Wójcik
 2. 2. + Emilia Burda od brata Jana z rodziną

Wtorek, 14. 12

 1. 1. + Tomasz Borowiec w 2 rocznicę śmierci
 2. 2. + Emilia Burda od Anny i Mariana Wyska

Środa, 15. 12

 1. 1. + Ignacy i Stanisława Bober
 2. 2. + Emilia Burda od Anny i Mariana Wyska

Czwartek, 16. 12

 1. 1. + Marcin, Kazimierz i Franciszka Kotula.
 2. 2. + Emilia Burda od Grzegorza z rodziną

Piątek, 17. 12

 1. 1. + Stefania Barlik w 3 rocznicę śmierci
 2. 2. + Emilia Burda od kuzynki Stanisławy Materna z rodziną

Sobota, 18. 12

 1. 1. + Bolesław Tondera
 2. 2. + Emilia Burda od kuzynki Stanisławy Materna z rodziną

Niedziela, 19. 12

730  + Wiktoria i Władysław Lelek

1030 + Waleria Głodowska w 1 rocz. śmierci

       + Emilia Burda od rodziny Masłyków

1500 za parafian

 1. 1. Przeżywamy II niedzielę Adwentu – niedzielę modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na budowę kościoła pw. Bł. Władysława Findysza w Rzeszowie.
 2. 2. Na tygodniu Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej. Niech nasze uczestnictwo w nich będzie szczególną formą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam dzieci z lampionami do udziału w procesji na początku każdej Mszy roratniej. W poniedziałek Msza św. jest o godzinie 700.

W tym roku przed Bożym Narodzeniem nie będzie spowiedzi ogólnej z księżmi z dekanatu, dlatego proszę o przystępowanie do spowiedzi już teraz, tak aby każdy mógł skorzystać ze spowiedzi świątecznej.

 1. 3. Parafialna Caritas zachęca do zaangażowania się w pomoc przedświąteczną najbardziej potrzebującym parafianom.
 2. 4. We wtorek wspomnienie św. Ambrożego, przed Mszą św. koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich, a po Mszy nabożeństwo do św. Michała. Po nabożeństwie spotkanie Rady Parafialnej dotyczące synodu.
 3. 5. W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 1200 w kościele Godzina Łaski. Informacje odnoszące się do obietnic związanych z tą modlitwą znajdują się w przedsionku na tablicy ogłoszeń. Na Mszę świętą o godz. 1700 połączoną z poświęceniem i wręczeniem medalików zapraszam dzieci z klasy III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św.
 4. 6. W piątek po Mszy św. spotkanie Oazy.
 5. 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na sobotę do sprzątania prosimy: Maria Dymek, Zofia Czopik, Celina Wajda, Barbara Wajda, Helena Gierlak, Barbara Pitera i Alina Mendrala..
 6. 8. Na stoliku z gazetami są wyłożone świece na stół wigilijny w cenie 6 zł.

Do użytku wewnętrznego

Poniedziałek, 6. 12

 1. 1. + Walenty i Wanda Szczęch
 2. 2. + Emilia Burda od męża

Wtorek, 7. 12

 1. 1. + Apolonia, Kazimierz i Zofia Dudek
 2. 2. + Emilia Burda od Agaty z mężem i wnukiem Tymkiem

Środa, 8. 12

 1. 1. + Waleria i Ignacy Miciuda
 2. 2. + Emilia Burda od Agaty z mężem i wnukiem Tymkiem

Czwartek, 9. 12

 1. 1. + Stanisław Fendryk w rocz. śmierci od brata Sławomira z rodz.
 2. 2. + Małgorzata Piecuch w 30 dzień po śmierci

Piątek, 10. 12

 1. 1. + Aniela i Feliks Materna
 2. 2. + Emilia Burda od Barbary i Edwarda Gugałów

Sobota, 11. 12

 1. 1. + Julia i Andrzej Grzebyk i Stefania Pietrzyk
 2. 2. + Emilia Burda od Natalii i Gracjana Łuszczyszyn z rodziną

Niedziela, 12. 12

730  + Jarosław Kurc

1030 + Stanisław Buda i Maria Dobrzyńska w 10 rocz. śmierci

       + Emilia Burda od brata Jana z rodziną

1500 za parafian