1. 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Sumie rocznica I Komunii dzieci z kl. IV. Składka przeznaczona na cele inwestycyjne.
  2. 2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Św. Przez cały tydzień trwa nowenna do Ducha Św.
  3. 3. Przypominam, że powoli dobiega końca okres wielkanocny. Zachęcam tych, którzy jeszcze nie przyjęli Komunii św. wielkanocnej do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Pana Jezusa w czasie Mszy św.
  4. 4. We wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, po nabożeństwie spotkanie formacyjne I Kręgu Domowego Kościoła. Również we wtorek dodatkowa Msza św. o godz. 730 w intencji ósmoklasistów rozpoczynających swoje egzaminy.
  5. 5. W czwartek po nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. 6. W piątek będziemy obchodzić wspomnienie św. Filipa Nereusza i Dzień Matki. W modlitwie polecajmy nasze mamy opiece Matki Najświętszej, a dla zmarłych wypraszajmy łaskę Bożego miłosierdzia.
  7. 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość 600-lecia istnienia naszej miejscowości. Z tej okazji Msze św. będą odprawione o godz. 730 i uroczysta suma o godz. 1200. Nie będzie Mszy o godz. 1030 i 1500. Nabożeństwo majowe będzie odprawione po Mszy porannej.

Organizatorzy zwracają się z prośbą, aby w miarę możliwości na sumę przyjść piechotą zostawiając część parkingu dla zaproszonych gości.

  1. 8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wycieczkę do Wrocławia. Zapisy dzisiaj u p. Zofii Kowalskiej.
  2. 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Na sobotę proszę do sprzątania: Edward Solecki, Stanisław Kowalski, Józefa Wilk, Krystyna Biśto, Iwona Szajna, Iwona Styrylska i Ewelina Niemiec. Z związku z uroczystością 600-lecia nie trzeba kupować kwiatów do kościoła.

Do użytku wewnętrznego

Kontakt