1. 1. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych. Zapraszam dzieci, które systematycznie modliły się na różańcu.
  2. 2. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przed południem o 730 i 1030. Po południu Msza św. o godz. 1400. O godzinie 1500 na cmentarzu odbędzie się procesja i nabożeństwo żałobne za zmarłych.

 Starajmy się w listopadzie przychodzić do kościoła, aby modlić się za naszych bliskich zmarłych, których będziemy wspominać codziennie w wypominkach i wypraszać Boże miłosierdzie dla dusz czyśćcowych. W listopadzie możemy w każdym dniu zyskiwać odpust za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza. W oktawie Wszystkich Świętych możemy zyskać odpust zupełny. Warunkiem koniecznym zyskania odpustu jest wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, przystąpienie do spowiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej, odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy wg intencji Ojca św. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za zmarłych. Jedna spowiedź św. wystarczy dla zyskania odpustów w wielu dniach.

  1. 3. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. 4. W pierwszy piątek Wspomnienie św. Karola Boromeusza, po Mszy św. i nabożeństwie spotkanie wspólnoty Oazowej. Zachęcam, żeby nie odkładać spowiedzi na piątek. Z sakramentu pokuty można korzystać przed każdą Mszą św.
  3. 5. W pierwszą sobotę odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godziny 800.
  4. 6. W pierwszą sobotę po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Matce Niepokalanej za grzechy nasze i grzechy świata.
  5. 7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie w ramach pomocy jesiennej.
  6. 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać. Na sobotę do sprzątania proszę: Mateusz Bekier, Natalia Konsur, Anna Czop, Henryk Piotrowski, Mateusz Wójcik, Katarzyna Mendrala, Grzegorz Gugała i Marta Sikora. Również wielkie Bóg zapłać dla ofiarodawcy chryzantem.

Do użytku wewnętrznego

Kontakt