1. 1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas przygotowania do Bożego Narodzenia i do powtórnego przyjścia Pana Jezusa na Ziemię na sąd ostateczny.
 2. 2. W ciągu tygodniu, oprócz poniedziałku, Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej o godz. 1700, a w poniedziałek o 700. Niech uczestnictwo w nich dorosłych, młodzieży i dzieci będzie szczególną formą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam szczególnie dzieci z lampionami do udziału w procesji na początku każdej Mszy roratniej.
 3. 3. Parafialna Caritas zachęca do zaangażowania się w pomoc przedświąteczną najbardziej potrzebującym parafianom. W kościele jest skrzyneczka Caritas na ofiary pieniężne. Można również z zakrystii zabrać Torbę Miłosierdzia i napełnić produktami dla potrzebujących. Nie zamykajmy serc na potrzebujących i ubogich.
 4. 4. Przyszła niedziela jest niedzielą modlitwy za Kościół na Wschodzie.
 5. 5. W przyszłą niedzielę składka z Mszy św. będzie przeznaczona na budowę powstającego w Rzeszowie kościoła pw. Bł. Władysława Findysza. Na prośbę ks. biskupa parafie naszego dekanatu wspierają to dzieło składką z jednej niedzieli w ciągu roku. Wesprzyjmy to dzieło swoją ofiarnością. Każda ofiara jest bardzo ważna i potrzebna.
 6. 6. We wtorek przed Mszą św. będzie odmawiana koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich, a po Mszy nabożeństwo do św. Michała.
 7. 7. W środę zmiana tajemnic różańcowych, a po Nowennie do Matki Bożej spotkanie dla kandydatów, ministrantów i lektorów
 8. 8. W czwartek zapraszam na Mszę świętą kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. Na Mszy św. zostaną poświęcone i wręczone kandydatom „Modlitewniki dojrzałego chrześcijanina”. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. 9. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Odpust w Hermanowej. O godz. 1200 w kościele Godzina Łaski. Informacje odnoszące się do obietnic związanych z tą modlitwą znajdują się w przedsionku na tablicy ogłoszeń. Na Mszę świętą o godz. 1700 połączoną z poświęceniem i wręczeniem medalików zapraszam dzieci z klasy III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św.
 10. 10. W ostatnią niedzielę zebrano na remont Ośrodka Caritas w Myczkowcach 791 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 11. 11. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na sobotę do sprzątania prosimy: Stefania Szczepan, Danuta Moskwa, Ewa Skoczylas, Maria Tatara, Alicja Klimczak, Zofia Grzebyk i Andrzej Siwiec.
 12. 12. Na stoliku z gazetami są do nabycia świece na stół wigilijny. Duże – 20 zł., małe 10 zł.

Do użytku wewnętrznego

Kontakt