1. 1. Dobiega końca okres Adwentu. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Gaudete, czyli radości. Przez cały tydzień trwa nowenna do Dzieciątka Jezus.
  2. 2. Spowiedź w naszej parafii we wtorek. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1000. Zapraszam szczególnie starszych i chorych. Początek spowiedzi od 1030 do 1200. Potem przerwa. Po południu spowiedź od 1600 do 1800, z przerwą od 1700 do 1730. Wieczorem Mszy św. już nie będzie.
  3. 3. W niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Pomimo niedzieli powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania mięsa i alkoholu. Wigilia to wyjątkowy dzień w roku. Zachowajmy jego charakter religijny oczekując na narodziny Jezusa, którą to tajemnicę będziemy obchodzić w czasie Świąt. Przed Wieczerzą Wigilijną odczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Podziękujmy za dar Syna Bożego Zbawiciela świata, pomódlmy się o jedność i pokój dla wszystkich ludzi na świecie, za zmarłych z rodziny, bliskich i dzieląc się białym opłatkiem złóżmy sobie życzenia. Nie zapomnijmy przed świętami o najważniejszym, aby pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty i z ludźmi.

 Msze św. będą o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie. O godz. 2400. Msza św. pasterska. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

  1. 4. Schola zaprasza parafian do wspólnego kolędowania 45 min. przed Pasterką.
  2. 5. Dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i VII Szkoły Podstawowej proszę o pomoc w ubieraniu choinek w środę o godz. 1830.
  3. 6. Bóg zapłać sprzątającym kościół w dniu wczorajszym. Dziękuję również za ofiarę. Na sobotę do sprzątania proszę: Danuta Myrda, Dorota Warzybok, Barbara Kogut, Alfreda Lasota, Wiesława Fendryk, Anna Gugała i Jolanta Kotowicz.
  4. 7. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje parafialne. W ubiegła niedzielę zebrano na budowę kościoła pw. Bł. Władysława Findysza w Rzeszowie 2311 zł. Ks. Władysław Srebrny, proboszcz parafii bł. Władysława, serdecznie dziękuje za złożone ofiary - Bóg zapłać.
  5. 8. Msze św. przez cały tydzień będą o godz. 700, za wyjątkiem wtorku – dnia naszej spowiedzi parafialnej oraz środy.
  6. 9. Dla zainteresowanych: spowiedź w Lubeni będzie w czwartek, w Tyczynie w piątek i w Budziwoju w sobotę.

Do użytku wewnętrznego

Kontakt